Autor Wątek: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo  (Przeczytany 187441 razy)

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marzec 2014, 23:48:35 »
Zgryźliwych Tutaj na kopy, o już się o tym przekonałem ;)

Poe: może na priva chcesz?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marzec 2014, 00:19:24 »
gdzie uważasz :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marzec 2014, 00:59:36 »
harkie zdecydował się jednak na PW ; )

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Marzec 2014, 11:17:32 »
...i źle nie zrobiłem. Ominęły mnie publiczne połajanki przynajmniej i publiczne palenie się ze wstydu. ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Marzec 2014, 11:51:27 »
E tam - konstruktywna krytyka nie jest zła :)
LMWDP #469

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marzec 2014, 11:55:38 »
Ba... ale czy była konstruktywna?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marzec 2014, 12:00:34 »
@Poe - jakiś taki milczący  :jezyk:
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marzec 2014, 12:34:50 »
Załamał się  :evil:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Marzec 2014, 13:00:19 »
Myślę, że dogadaliśmy się i każdy zrozumiał swój punkt widzenia :)

Głównie chodzi(ło) o styl pisania, który niestety należy do rodzaju 'love-or-hate' i jakości danych na blogu. Generalnie harkie chciałby więcej konkretów, tabelek, wykresów, porównań, a ja się skłaniam ku głównym zagadnieniom, żeby dać czytelnikowi coś w rodzaju wędki a nie gotowej ryby. No i właśnie - to jest blog. a nie portal kawowy. To znacząca różnica. Pierwsze jest czymś mocno osobistym, powiedzmy "publicystycznym". Portal stawia na testy, recenzje opisy, inną składnię i budowę. U mnie seria testów jest tylko jednym aspektem bloga, a nie podstawą.

No, to tak w skrócie, żebyście też pewne rzeczy wiedzieli :)

Marcin

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Marzec 2014, 17:48:20 »
Dziś wyjątkowo niekawowo. Sprawa jest taka. Jak wiecie, kawa jest moją pasją, ale zawodowo jestem związany z szeroko pojętymi mediami. Kończę obecnie warszawską Akadekmię Filmu i Telewizji, w związku z czym, muszę obronić swój film dyplomowy, który tworzę wraz z grupą znajomych ze szkoły. Niebawem wchodzimy w fazę zdjęć i... Potrzebujemy Waszego wsparcia, by pokryć koszty wynajmu sprzętu czy transportu. Każda złotówka liczy się dla nas. A jak nie możesz nas wesprzeć (poprzez portal polakpotrafi.pl), proszę chociaż o przekazanie informacji dalej. Dziękuję!! 

Wszystkiego dowiecie się na portalu http://polakpotrafi.pl/projekt/jozek-nienawidzi/

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Kwiecień 2014, 21:35:19 »
Po dłuższej przerwie spowodowanej nawałem pracy filmowej i przygotowaniami ślubnymi, w końcu nowy tekst. Tym razem krótka dywagacja o tym, czy dobroć jest względna czy bezwzględna. Tak świątecznie ;) i jak się to ma do kawy?

Zapraszam - http://popularcoffee.blogspot.com/2014/04/dobroc-wzgledna-i-bezwgledna.html

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Kwiecień 2014, 21:52:25 »
Jeśli można, to się nie zgodzę z względnością dobrego smaku. Owszem, potem człowiek się do wszystkiego przyzwyczai i później jest już tak jak piszesz (ze środkową częścią artykułu się zgadzam), ale na początku jest język i jego funkcje. Funkcją języka jest rozpoznawanie czy coś jest jadalne czy trujące. Dlatego niemal wszystkie trujące rzeczy są gorzkie i paskudne, czasem paskudnie kwaśne, cierpkie, zepsute po prostu. Dlatego słodkie rzeczy mają mnóstwo witamin (w przyrodzie, nie w sklepie). Dlatego też słone to minerały.
Wszystko to potwierdza się w kawie.

Wielu ludzi, którzy na co dzień piją marną kawę i sobie ją chwalą, nauczyło się ją pić (z wielu powodów). Sentymenty do smaków, to zupełnie inna dyskusja. Ale jest też bardzo duża grupa ludzi, którzy nie lubią kawy, najczęściej dlatego, że do tej pory spotkali się tylko z tą marnej jakości, a na przyzwyczajenie się nie mieli ochoty.
Te ślepe cuppingi z wmieszaną kawą przemysłową tylko potwierdzają, że kwestia smaku nie jest względna.

Ze smakiem w innych kontekstach (estetycznych choćby) jest podobnie. Wszystko ma swoją przyczynę na początku. Względność może pojawić się dopiero później, i dopiero na poziomie abstrakcyjnym.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Kwiecień 2014, 23:27:15 »
O tej dobroci już przywaliłem... Pasuje tu ona jak pięść do nosa ;). A w tym, co miałem dalej dodać, zgadzam się z Donkiszotem :). Dziecko nie jest tabula rasa...

« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2014, 23:30:10 wysłana przez Antonio »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Kwiecień 2014, 07:53:20 »
Tyle że we wszystkim wszyscy się zgadzają ;-)  właśnie cały wpis odnosi się do tego, że jakość można określić zupełnie obiektywnie i nawet osoba która na co dzień pije jakoś syf, po spróbowaniu czegoś odpowiedniego, o czym wspomniałem na przykładzie ślepych cuppingów, poczuje różnicę w jakości. Ten typ "dobroci", którego z premedytacją użyłem, jest obiektywny i bezwzględny. Problemem jest tylko punkt odniesienia. Im więcej próbujemy, tym łatwiej nam ocenić pewne kwestie.

Gust jest względny.

A dzieci... Tak, na pewno są uwarunkowania genetyczne, ale mnóstwo, mnóstwo wynika z zachowań w najbliższym środowisku.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: PopularCoffee czyli popkulturowa kawa - blogowo
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Maj 2014, 12:55:40 »
No, po dłuższej przerwie spowodowanej wieloma rzeczami zawodowo-prywatnymi, czas na nowy wpis, znów z działu "filozofia i teoria" czyli czy można przegiąć z modą na kawę, czy ona w ogóle jest modna, a może dalej siedzimy w fazie głębokiego undergroudnu?

Zapraszam - Czytamy, Czytamy! :)

A niebawem nowe testy sprzętowe.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi