Autor Wątek: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.  (Przeczytany 2161 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« dnia: 08 Październik 2019, 12:29:33 »
Cześć,
mam następujący problem. Kupiłem używany ekspres Bezzera Magica. Oryginalny manometr pompy pokazywał zawyżoną wartość, kiedy maszyna była wyłączona. Po wykręceniu go okazało się, że dalej pokazuje zawyżoną wartość, był zepsuty. Nie miałem wtedy pomysłu, jaki może być powód jego uszkodzenia. Wymieniłem manometr na nowy, problem dalej występuje, tj wskazanie manometru nie spada kiedy maszyna jest zimna, cały czas pokazuje ok 4 bar. Stary manometer zapewne został uszkodzony przez stale utrzymujące się wyższe ciśnienie. Wyjąłem kapilarę prowadzącą do manometru, wyczyściłem ją. Rozebrałem również i wyczyściłem cały moduł z zaworami od którego odchodzi kapilara do manometru. Nie dało to rezultatu. Ciśnienie w nowym manometrze spada do zera kiedy się go wyjmie, ale gdy jest przyłączony ciśnienie nie spada do 0 nawet po 24 h postoju. Proszę o porady co może być przyczyną. Dzięki!
Kasper.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik 2019, 15:25:02 »
Trzeba by go (ekspres) dobrze wyczyścić, nie jestem pewien, ale może być coś z zaworem zwrotnym.  Jak podniesiesz dźwignię przy wyłączonym to wskazanie manometru nie opada ?

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik 2019, 16:29:28 »
Nic się nie rusza przy podnoszeniu dźwigni. Wydaje mi się, że wszystko powinno być dobrze wyczyszczone. Cała grupa była rozebrana.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik 2019, 18:03:45 »
Dolna część przyłączona do grupy -- sprawdź to dokładniej. Co się dzieje po zakończeniu zaparzania?
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2019, 18:21:08 wysłana przez Antonio »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Październik 2019, 19:28:46 »
Dolna część przyłączona do grupy -- sprawdź to dokładniej. Co się dzieje po zakończeniu zaparzania?


Wszystko to rozbierałem i czyściłem , całą grupę rozebrałem do ostatniej części. Co jeszcze mogę tam sprawdzić? Lub co mogłem przeoczyć?

Po zakończeniu zaparzania z ustalonego ciśnienia 9 bar ciśnienie spada do 4-5 i takie zostaje. Woda oczywiście normalnie wypływa dolnym zaworem po zakończeniu parzenia. Coś innego masz jeszcze na myśli?

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Październik 2019, 20:24:27 »
Aktualizacja.
Zrobiłem jeszcze jeden test, tzn odkręciłem kapilarę manometru nie przy manometrze tylko przy zaworach. I ciśnienie się nie rusza. Tak jakby kapilara trzymała ciśnienie.  Ale jak to możliwe skoro przelewałem przez nią wodę z odkamienianiaczem strzykawką z igłą wsadzoną w jeden jak i drugi koniec, nawet powiększyłem otwory wylotowe bo wyglądały mi na małe. Wydaje się być całkowicie drożna. Nie jest też nigdzie zagięta, złamana czy coś w tym rodzaju. Dopiero po odkręceniu kapilary od strony manometru ciśnienie spada.

Odnośnie zaparzania to dokładniej się przejrzałem i ciśnienie rośnie do 9, zostaje stałe, dopiero po powtórnym podniesienie dźwigni spada do 5 bar i tak zostaje.

"Pomaga" też hamskie stukanie w manometr, wtedy też schodzi ciśnienie, ale tak jakby nie o to chodzi...
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2019, 20:43:49 wysłana przez Kasper »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Październik 2019, 21:17:15 »
Ale chyba po opuszczeniu dźwigienki ciśnienie opada...

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Październik 2019, 21:32:56 »
Ale chyba po opuszczeniu dźwigienki ciśnienie opada...
Opada do 5 bar i zostaje.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Październik 2019, 07:02:55 »
Ktoś coś?

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Bezzera Magica - ciśnienie na manometrze pompy nie spada.
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Październik 2019, 09:01:28 »
Problem rozwiązany. Może ktoś w przyszłości będzie się zmagał z czymś podobnym. W związku z zasadą 'umiesz liczyć licz na siebie' zostałem zmuszony do dedukcji jak rozwiązać zagadkę. Ewidentnie kapilara trzymała ciśnienie, jeśli płukanie z dwóch stron nie dało rezultatu to stwierdziłem że trzeba zadziałać wewnątrz większą siłą w przeciwną stronę. Podłączyłem kapilarę na odwrót, tj koniec
do tej pory podłączony do manometru podłączyłem od strony zaworów. Na ślepym sitku włączyłem pompę, przelałem trochę wody przez kapilarę, później zaślepiłem ją manometrem, zrobiłem parę razu back flush. Później już podłączyłem kapilarę normalnie i przeprowadziłem tą samą procedurę. Efekt jest taki, że na razie wszystko śmiga. Ciśnienie ładnie spada. Opcją "B" była wymiana, więc polecam spróbować w razie potrzeby.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi