Autor Wątek: Młynek do espresso 1Zpresso JX  (Przeczytany 36970 razy)

Offline Lasoya

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: 1zpress Jx
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Listopad 2019, 18:18:08 »
Mam pytanie do użytkowników JX’a
Na jakim ustawieniu mielicie kawę pod espresso?

DarioMario

  • Gość
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #91 dnia: 26 Listopad 2019, 20:33:12 »
Dzisiaj przybył do mnie młynek JX :D
Nie musiałem płacić żadnego cła więc GITES :)

Z pierwszych wrażeń to:
gupi myślałem że (zresztą wiele recenzji i opisów też tak mówiło) że młynek ma koło 22 ustawień....skala na podziałce jest 12 stopniowa z możliwością ustawienia między jednym stopniem a kolejnym więc niby 24 stopniowa licząc 0....aaaaaaaaaaaleeeeeee tam jest ze 4 pełne obroty jeszcze tego kółka odkecające!!! Myśląc więc że ustawiłem na najbardziej miałko czyli 11 czy tam 11,5 - zmieliłem i kawa przeleciała w cholerę w 10 sekund :D Póżniej skapowałem że to po prostu nie był ten obrót i musiałem dokręcić :) Tak więc rada dla początkujących - najpierw dokręćcie na maksa ten młynek - i potem będziecie go odkręcać.

Lasoya pytałeś na jakim ustawieniu pod espresso - po zmarnowaniu 6 kaw dzisiaj, zbiciu szklaneczki espresso, zalaniu połowe blatu i kuchenki oraz poparzeniu ręki wodą z ekspresu wychodzi gdzieś chyba na dwójce i okolicach - ale jutro się upewnie jeszcze. Więc polecam zaczynać od najbardziej dokręconej dwójki. Przy trójce ledwo się przecisnęła i wyżej już zapycha - tak więc zapas jest spory. Jutro stestuje jeszcze jak duże są przeskoki między powiedzmy 2,5 a 1,5.


Kawa w pojemniku przyczepia się maksymalnie do ścianek ale to wystarczy puknąć porządnie w tyłek.

Największy szok dla mnie po przejściu z Hario to szybkość mielenia!!! po prostu WOW. Z takim młynkiem nie potrzebuje elektrycznego :) 15-17 gran co kręciłem 3 minuty teraz mam w max minute koło 60 obrotów. Jeśli natomiast mielisz grubiej to i w 30 sekund potrafi sie wyrobić.

tyle na gorąco. Jakość przemiału trudno mi ocenić bo ekspertem nie jestem.

« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2019, 21:01:52 wysłana przez DarioMario »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #92 dnia: 26 Listopad 2019, 20:44:27 »
Wolno, 17 gram do espresso na Kinu mam w 30 sekund
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 294
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #93 dnia: 26 Listopad 2019, 20:46:00 »
Dla wszystkich zainteresowanych kupnem. Przez ten link pokazuje tylko sprzedawcow z wysylka z EU https://goo.gl/STB97t

DarioMario

  • Gość
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #94 dnia: 26 Listopad 2019, 20:53:34 »
Wolno, 17 gram do espresso na Kinu mam w 30 sekund

jutro zmierzę czas! 60 obrotów można i zrobić w 30 sekund jak ktoś ma pare :D

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #95 dnia: 26 Listopad 2019, 21:03:28 »
Wolno, 17 gram do espresso na Kinu mam w 30 sekund

jutro zmierzę czas! 60 obrotów można i zrobić w 30 sekund jak ktoś ma pare :D
A no to przyzwoicie, na Kinu też 60 obrotów, tylko ja szybciej macham.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #96 dnia: 26 Listopad 2019, 23:03:15 »
A na Kazaku z żarnami do alternatyw 16g do Roty macham ze dwie minuty, w okolicach drugiej setki przestaje liczyć :P ale za to nawet jaśniej palone Etiopie nie stawiają wielkiego oporu przy mieleniu do espresso... Coś za coś.

DarioMario

  • Gość
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Listopad 2019, 15:18:41 »
po zmierzeniu przy "stanowczym ale nie ADHD" tempie JX  zmielił 17 gram w 40 sekund.
i to mój ostatni post na tym forum (jeśli w ogole moderator puści) więc cześć i czołem :)
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2019, 15:21:14 wysłana przez DarioMario »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Listopad 2019, 18:13:13 »
To nie port lotniczy
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Listopad 2019, 12:51:31 »
Jak to powiedział Mark Twain "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. "
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Listopad 2019, 13:40:35 »
Nie chcę zakładać osobnego wątku, więc wklejam tutaj
https://s.click.aliexpress.com/e/Lg6zptPK7
To już chyba gabaryty Comandante. Cena też  ;)

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #101 dnia: 30 Listopad 2019, 14:04:35 »
JX/JE to już gabaryty comandante. Jak dla mnie do espresso jednak poziom wyżej -  przynajmniej ten co mam JE Plus, nie wiem jak te pozostałe.

Offline j.laskowsky

  • Wiadomości: 10
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Listopad 2019, 14:33:13 »
Używam JX od kilku dni w duecie z Rotą, może rozdzielczość nastawy grubości mielenia mogłaby być większa, ale daję radę bez większego problemu się wstrzelić (korzystam obecnie z blendu E#1 od Antonio), ciastka wychodzą w całości, suche, bardzo zwarte. Jeśli chodzi o zakres, to raz mocno przesadziłem z miałkością zmielonych ziaren i z Roty wyszło mi tylko kilka kropel bardzo oleistej esencji, a ciśnienie jakbym chciał to by prawdopodobnie przekroczyło skalę manometru. Nie wiem jak w stronę alternatyw, ale prawdopodobnie też sobie poradzi. Zmielona kawa bardzo puszysta, trochę klei się od spodu do żaren, ale z metalowego zasobnika da się wytrząsnąć praktycznie bez strat cały materiał. Te 15.5 g to ok. 60 obrotów pod Rotę (b. drobno), można bardzo szybko śmignąć. Myślę, że zajmuje mi to ok. 30 sekund, mielenie nie jest nadmiernie męczące. Nie wyczuwam żadnych luzów, całość bardzo dobrze spasowana i wyosiowana. Ergonomiczny gumowy uchwyt. Co ważne dla mnie, pojemnik na zmieloną kawę idealnie wchodzi do sitka Roty. Wydaje mi się, że jakość adekwatna do ceny. W zestawie pędzelek. Trzeba uważać na plastikową pokrywkę, która jest przymocowana do korbki. Obawiam się, że przy upadku możemy ją zniszczyć. Uwaga na pędzelek. Jak to pędzelek, lubi gubić włosy.
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2019, 14:48:39 wysłana przez j.laskowsky »

Offline freestyle01

  • Wiadomości: 11
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Listopad 2019, 14:40:26 »
Mam pytanie, pisaliście o wersji JS tego młynka do metod alternatywnych a tymczasem na stronie producenta nie widzę takiej serii: ShooterScreenshot-0-30-11-19.png

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Listopad 2019, 14:57:57 »
Tylko na lokalny rynek, więc tylko na lokalnej stronie:

http://www.1zpresso.com/1z-j

Teraz chyba najbardziej godny uwagi z serii J pod altarnatywy będzie JX-Pro. Pytanie czy lokalnie mają wersję JS-pro. Najlepiej skontaktować się z nimi bezpośrednio, odpowiadają dość szybko.

« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2019, 15:01:01 wysłana przez pj.w »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi