Autor Wątek: Meksyk SHG EP Altura Superior Zafiro – palarnia kawy Mokito  (Przeczytany 1570 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Meksyk SHG EP Altura Superior Zafiro – palarnia kawy Mokito

Do kupna ziarenek z włoskiej palarni skłoniła mnie pochlebna opinia @Dandy'ego. W Cafe Silesia akurat trafiła się promocja na ten produkt, cena była zachęcająca, 34 zł zamiast 55 zł, za 500 g opakowanie. Co prawda ziarenka już niezbyt świeże, dwa miesiące po paleniu, ale termin jeszcze do przyjęcia. Raczej spore, palone dosyć jasno, delikatnie pachnące. Poniżej, na porównawczym zdjęciu, po lewej jest Meksyk Mokito, a po prawej „alternatywnie” palona Etiopia Yirgacheffe z palarni Gregorio.

http://images77.fotosik.pl/723/52ea53d3d7a3a38bgen.jpg
Meksyk SHG EP Altura Superior Zafiro – palarnia kawy Mokito


Sposób przygotowania: ekspres Nuova Simonelli Musica i młynek Mahlkönig K30. Espresso było robione jako połowa uzysku z podwójnego sitka, doza 18 g, czas ekstrakcji 28 sekund. Crema dosyć jasna i niezbyt trwała. W aromacie espresso jest słodko - czekoladowo, a w smaku dojrzałe słodkie leśne owoce i czekolada, połączenie zdecydowanie fajne. Espresso było smaczne, zbalansowane, odpowiednio słodkie. Posmak czekoladowy, długi i intensywny. Americano żonie smakowało, a cappuccino nikt nie próbował.
Sposób przygotowania: aeropress i młynek Mahlkönig Vario Home. Metoda odwrócona, doza 7 g na 100 ml wody, temperatura parzenia 93°C, preinfuzja 30 sekund, łączny czas parzenia z preinfuzją 105 sekund, przemiał dosyć drobny. Napar był smaczny, słodkie leśne owoce (jeżyny), czekolada i sporo słodyczy. Posmak podobny, z czasem przechodzący w czekoladowy.
Z rozpędu zrobiłem także przelew w V60, ale z powodu zdecydowanej czekolady, to nie były już moje klimaty.  Ale jako espresso i parzony w aeropressie, Meksyk Mokito sprawdził się bardzo dobrze. To ziarenka godne polecenia, zdecydowanie odległe i dla mnie także lepsze od tradycyjnych włoskich smaków.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi