Autor Wątek: Profitec Pro700 - nieszczelny bojler / grzałka  (Przeczytany 520 razy)

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Profitec Pro700 - nieszczelny bojler / grzałka
« dnia: 17 Marzec 2024, 10:50:47 »
witam wszystkich,

no i po 9 latach w zasadzie bezawaryjnego użytkowania (nie licząc drobiazgów typu złaczki) pojawila się chyba poważniejsza awaria.
ostatnio zauważyłem, że pod ekspresem zbiera się woda i nie za bardzo wiedziałem skąd się bierze.
wpierw myślałem, że to z podłączenia wody (mam bezpośrednie podłączenie do instalacji), ale okazało się, ze niestatey to chyba większy problem.

odkręciłem taką blaszkę pod ekspresem, a w zasadzie pod bojlerem parowym, ustawiłem ekspres na wyższych dystansach i nagrałem film, aby zobaczyć skąd to kapie (bo nie kapie ciągle i nie mogłem znaleźć momentu kiedy to się dzieje).
w końcu udało mi się nagrać miejsce z którego to kapie i okazuje się, że same krople "spadają" z śrub od grzałki.
nie jestem jednak w 100% pewien skąd wypływa woda, czy spod grzałki, czy też ścieka gdzieś z boku zbiornika (pod izolacją) i tylko później ścieka po tych śrubach.
wydaje mi się jednak, że to chyba na 99% spod grzałki bo na filmie nigdzie nie zauważyłem wyciekania spod izolacji i widać, że chyba wycieka właśnie spod grzałki.
poza tym gdyby wyciekała spod izolacji to wtedy raczej by ta woda nie kapała z wszystkich śrub jednocześnie, a na filmie załączonym poniżej widać, że kapie z wszystkich śrub.

dlatego pytania do fachowców mających doświadczenie w takim temacie.
czy mieliście już taki problem i to Waszym zdaniem jest nieszczelnośc grzałki?
co zrobić w takim przypadku, czy to wymienia się grzałkę czy też cały kompletny zbiornik?
no i najważniejsze, kto coś takiego może naprawić, bo nie jestem pewien czy sam dałbym sobie z tym radę? do tej pory wszystkie drobiazgi sam naprawiałem, ale może to dużo bardziej skomplikowane ........(jestem z Bielsko-Biała na południu Polski)

P.S.
chyba, że to po prostu problem nieszczelności wynikający z O-ring, który jest nad grzałką i on np. z starości stwardiał i przepuszcza....


z góry dziękuję za pomoc :-)





.

« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2024, 10:58:47 wysłana przez doll00 »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Profitec Pro700 - nieszczelny bojler / grzałka
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marzec 2024, 11:26:12 »
Wydaje się, że masz trafne spostrzeżenia, więc spróbuj wymienić uszczelkę pod grzałką. A może wystarczy docisnąć nakrętki?




Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Profitec Pro700 - nieszczelny bojler / grzałka
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2024, 20:09:39 »
Dojście wydaje się bardzo łatwe.
Tu masz diagram części. https://support.wholelattelove.com/hc/en-us/articles/360063843013-Profitec-Pro-700-Parts-Diagram 
Oring ma nr 18
https://www.cafeparts.com/Oring-06150-Epdm/Product_Manu/18361/ECM-GMBH/P9013
To jest ten. Możesz sobie wziąć wymiar i kupić w pobliskim sklepie. Najważniejszy jest materiał oringu. Czerwony silikon, viton albo epdm.

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Odp: Profitec Pro700 - nieszczelny bojler / grzałka
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2024, 20:10:16 »
bardzo dziękuję, zamówiłem nowe części i czekam na przesyłkę.

zauważyłem, że bojlerze kawowym jest dokładnie ten sam o-ring, dlatego zastanawiam się, czy też od razu go nie wymienić, bo na forach angielskojęzycznych częśc osób pisze, że jeśli jest nieszczelność w jednym bojlerze, to w drugim też się wkrótce pojawi.

niestety w przypadku tego bojlera wymiana jest już trudniejsza, gdyż trzeba wymontować cały bojler, bo pod nim jest zamontowana pompa i tego rozbierania i montażu się troche obawiam.

co myślicie, wymienialibyście od razu o-ring w obydwy bojleprach?


.



Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Profitec Pro700 - nieszczelny bojler / grzałka
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2024, 20:18:30 »
co myślicie, wymienialibyście od razu o-ring w obydwy bojleprach?
Z "lenistwa wrodzonego" nie robiłbym tego; dla własnej przyjemności, dla zdobycia wiedzy i doświadczenia -- tak :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi