Autor Wątek: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4  (Przeczytany 2396 razy)

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« dnia: 10 Listopad 2023, 12:03:28 »
Jaki jest wasz ulubiony młynek ręczny? Szanse ze wielu wymieni Comandante.
Jakis czas temu kupilem nowy Comandante C60 Baracuda i postanowiłem porównać z jego starszym bratem C40.
Wyniki: oba młynki cechuje wysoka jakosc wykonania. C60, moze ze względu na wysoką wage (1kg) wydaje sie być solidniejszy.  Jest tez zdecydowanie szybszy: ponizej 60sec na espresso (18g) i 25sec pod pour over (15g). Jest tez znacznie łatwiej znaleźć wlasciwe ustawienie pod espresso gdyz kazdy klik zmienia wartość o 21 mikronów (vs 30 na C40).  Zmiany ustawien dokonujemy w ten sam sposob na obu z tym ze C60 ma tzw gold clix.
Stożkowe żarna C60 wygląda na naprawdę wielkie w porównaniu z C40 ale nalezy tez sie liczyc z wieksza retencja (srednio0.2g). 
Wadą jest to ze C60 wymaga znacznie wiekszej sily (zwlaszcza na niskich ustawieniach).
Jesli zaś chodzi o rożnice w smaku sa one minimalnie. Moze 5% wiecej owocowosci z C60 ale szczerze nie jestem tego pewny.
Podsumowując: C60 jest super wygladajacym i szybkim mlynkiem jednak biorąc pod uwagę cene C40 dla wiekszosci bylby lepszym wyborem.
Moze ktos z was mial okazje porownac?
https://youtu.be/fAE55lRtJ0w?si=pZy3C0rnvFjgu3JL
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2023, 12:12:45 wysłana przez My Coffee Show »

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2023, 12:34:27 »
Dzięki za recenzję 😀
Masz rację,  za mała  różnica w smaku w stosunku  do ceny która  w wypadku C60 jest kosmiczna .
Obecnie  C40 można kupić  za 860 PLN , więc  będzie  ciężko uzasadnić  zakup.
Ale C60 wygląda  obłędnie 😉

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopad 2023, 14:51:37 »
Dzieki za przeczytanie.
Wlasnie sie nad tym zastanawiam. Moze ja czegos nie rozumiem albo cos przeoczylem. C60 jest to napewno solidny sprzet ale ta cena zaporowa. Moze oni go wypuscili po to zeby sprzedac wiecej C40? Moze cena pojdzie w dol za jskis czas i bedzie mega promocja. A moze za rok wyjdzie nowa tansza wersja? Comandante to nie sa amatorzy, musza wiedziec co robia.

Offline Niedzwiedz

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Sage Dual Boiler, Kalita, V60, Chemex
  • Młynek: Timemore Sculptor 78s
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopad 2023, 15:01:18 »
Pamiętam, że na start MK4 też miał cenę z "czapki". Sądzę ze weryfikacja wyceny nastąpi z czasem.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopad 2023, 15:14:55 »
Raczej nie nastąpi, ponoć ma to być wersja dość bardzo limitowana, która nie będzie w stałej sprzedaży plus cena znacznie wyższa niż c40. Może nieco więcej czy to prawda może powiedzieć @Michał
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Listopad 2023, 17:10:35 »
c60 po prawie 3 koła latało, absurdalne to jest dla mnie, mogę wybrać sobie którykolwiek z c40, kinu, omege, etz, dołoże se dobrego elektryka np uniforma, sculptor czy ode i dalej na falszkę zostanie ;)
Nie sądzę żeby c60 miał cokolwiek zastępować i w pełni rozumiem jego limitację, moim zdaniem Comendante chce poprostu mieć tego najlepszego, największego sqrczysyna na rynku, nie musi mieć sensu i uzasadnienia, tak na zasadzie: masz świetny młynek? bitch please :D

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopad 2023, 19:52:52 »
Cos w tym jest. W tym pudelku z C60 byl list od producenta mowiacy ze jest to jeden z 500 mlynkow w tej partii.
C60 i tak nie jest drozszy niz np Helor 106.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2023, 12:05:22 »
Z tego co wiem to ma to być raczej limitowana seria młynków 8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopad 2023, 17:26:06 »
Tak Jak pisałem, bardzo chciałem zeby C60 został moim jednym jedynym ulubionym młynkiem. Może mialem zbyt duże oczekiwania. Za jakis czas porównam go z moim obecnym faworytem K Ultra. Zobaczymy jak ta bitwa się zakończy. 

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopad 2023, 21:40:57 »
Tylko czy ta limitacja utrzyma cenę? ja po kilku zakupach sprzętów kawowych czy audio w dniu premiery, potem byłem zły. w tym hobby jednym z elementów jest ryzyko, kupię coś i mi nie przypasuje, to staram się odsprzedać. a wielu z tych niszowych produktów, to ich cena wyjściowa z czasem leci o te 20% w dół... Co nie jest dobrą inwestycją, a być może akurat ten młynek faktycznie będzie np. 1000sztuk i z czasem będzie poszukiwany ze względu na jego niedostępność.

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopad 2023, 23:00:30 »
Może być też jak z Fellow Ode, że pierwsze edycje będą (delikatnie mówiąc) niedoskonałe i warte jeszcze mniej niż by to wynikało z 'normalnej' utraty wartości. Ale za to kupujący wtedy będą bardzo cenni dla firmy - testują i jeszcze za to płacą :)

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Nowy Comandante C60 Baracuda vs C40 MK4
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Listopad 2023, 12:45:53 »
W tym moim YT hobby jest tak ze trzeba kupować w ciemno to co w danej chwili wychodzi. Jest to ryzyko ale tez jak kilka złotych strace sprzedając to jest to ze tak powiem wliczone w koszta. Przy wystarczajacej ilosci ogladniec mozna wyjsc na zero.  Jedyne na czym prawdopodobne zarobie sprzedajac to Timemore 064S ktorego sie pozbywam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi