Autor Wątek: 1Zpresso K-plus  (Przeczytany 46895 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5293
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #90 dnia: 22 Luty 2021, 22:41:29 »
Sam ręczny czy z bazą. Jaka cena?
》tertium non datur《

Offline mohseth

  • Wiadomości: 66
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #91 dnia: 23 Luty 2021, 07:48:56 »
Ręczny, tylko ja piję kawę w domu. Wyszło 650 zł ze złodziejskim przelicznikiem banku;)

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Marzec 2021, 07:20:57 »
dodatki które umilają i ułatwiają życie, a których w innych młynkach brak w zestawie. Ludzie zachwycają się Comandante, ale moim zdaniem K-Plus bije go na głowę.

Potwierdzam - mniejsza średnica korpusu powoduje, że trzymanie podczas kręcenia jest wygodniejsze, przykręcane pojemniczki na zmieloną kawę zastąpiły magnesiki, to bardziej praktyczne rozwiązanie, możliwość zmniejszenia pojemności tegoż pojemniczka, poprzez odkręcenie pierścienia to kolejna zaleta - dzięki temu młynek staje się mniejszy i jeszcze poręczniejszy. Odkręcane dno i wciskany dekielek to następne ułatwienie w wysypywaniu kawy. Heptagonalne żarno 48mm (w JX i JE są sześcioramienne) zastosowano tylko w tym najwyższym modelu Zpresso. Miałem już sporo ręczniaków ale ten urzekł mnie swoją funkcjonalnością i myślę, że już ze mną zostanie na dłużej.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5293
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #93 dnia: 13 Marzec 2021, 07:50:38 »
Witaj w klubie K+...appa 🙂 To chyba jest nas trzech na WoK-u.

Ja jestem pod nieustającym jednoznacznie pozytywnym wrażeniem... jak do tej pory. Biorę nowe ziarno na warsztat i dzięki K+ szybko się z nim dogaduję, niewiele go marnując.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2021, 08:59:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Marzec 2021, 08:42:15 »
@Anszy masz też doświadczenie z Je plus? Różnica w zastosowanych żarnach, daje inny profil kawy? Jeśli tak, to w którą to stronę idzie?

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #95 dnia: 14 Marzec 2021, 15:35:14 »
"Różnica w zastosowanych żarnach, daje inny profil kawy? Jeśli tak, to w którą to stronę idzie?"

Miałem JE (to te same żarna co w JE-plus), ale o różnicach smakowych, w porównaniu do K-plus, nic konkretnego nie mogę powiedzieć. Z K-plus wypiłem zaledwie kilka kaw i były to eksperymenty z grubościami przemiału i zaparzania. Poza tym takie oceny różnic smakowych kawy z 2 młynków dobrze jest wychwytywać, mając je w tym samym czasie i pić z nich kawy równolegle. Dodam, że specjalizuje się w przelewach i na tym polu, za jakiś czas, będę mógł pełniej oceniać smaki wynikające z przemiału żarnami z K-plus. Spodziewam się, że najbliżej będzie do Comandante z powodu siedmioramiennych żaren.
Na forum pisano, że z kilku różnych młynków z górnej półki (do której zaliczam również JX-a) przemiały będą różniły się, ze względu na różne żarna w nich zastosowanych i smaki naparów będą różne ale czy jedne lepsze od drugich to już rzecz gustów, a i z przemiałów różnych kaw, będzie się to zmieniać. Jeden smakosz wychwyci różnicę, zaś inny nie, lub zinterpretuje ją inaczej.
 
Znalazłem taki opis chińskiego producenta, ale czy to marketing czy nie, to już inna sprawa.

"Młynek z serii K..., jest w stanie uzyskać czysty i jasny kubek o smaku, który jest trudny do osiągnięcia za pomocą innych młynków"

A tutaj Anglik takie info zamieścił w komentarzach na ali charakteryzując ten młynek - dużo w tym prawdy

"Genialny produkt, wyjątkowo dobrze obrobiony, przyjemny w trzymaniu, użytkowaniu i oglądaniu. Daje bardzo równomierny mielenie - z doskonałym wynikiem w filiżance. Używam go do przelewania - za co jest niesamowity. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać przed wypróbowaniem drobniejszych kratek: (1) turecki - młynek wytwarza niezwykle drobny, spójny i puszysty proszek - ale przygotuj się na BARDZO długi czas mielenia (~ 4 minuty dla 15 gramów, nastawiony na " 20 "na szlifierce. Podanie drobniejszej niż ta, wykładniczo wydłuży czas mielenia bez widocznego wzrostu miałkości); (2) Espresso - doskonała jakość mielenia przy znacznie bardziej rozsądnych czasach mielenia. Rozdzielczość wdzwaniania jest całkiem do przyjęcia (różnica czasu parzenia ok. 2 sekundy na kliknięcie), ale jeśli interesuje Cię tylko espresso - możesz rozważyć JE-Plus, który oferuje lepszą ziarnistość i jest w tym samym przedziale cenowym. W moim przypadku uważam, że K-Plus jest lepszy z tych dwóch."



« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2021, 15:46:46 wysłana przez Anszy »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5293
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Marzec 2021, 19:14:56 »
@Hakuri
Nie wiem, jaka jest jakość przemiału w innych topowych ręcznych młynkach, ale żaden (chyba), jak było w tym wątku przytaczane, nie daje tylu przydatnych i praktycznych akcesorii. Moja pozytywna opinia na jego temat niezmiennie jest taka sama jak na początku.

Nowe ziarno (darmowe) trzeci shot, a już drugi był ok., na filmiku trzeci:
Acaia Portafilter Dosing Cup Small
WDT: Londinium Distribution Tool, Igła
Młynek: ręczny 1Zpresso K-plus ustawienie klik 2,0
Ziarno: COFFEE NATION Brasil Cerrado dla PIECAFFELA, wypał 11.03.2021r.
Doza: 18,5g Czas ekstrakcji: 31s Uzysk: 36,0g
Sitko: VST 20g

W tle mistrz Vivaldi "Storm"  w aranżacji Vanessy Mae.



》tertium non datur《

Offline Hakuri Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Hoop Ceado / V60 / MaraX
  • Młynek: TIMEMORE C3 PRO / Niche Zero / Fiorenzato F64 Evo V2
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #97 dnia: 24 Marzec 2021, 23:25:13 »
Dzięki @GostRado
Do Je-Plus chyba też dodają te same dodatki ale ze względu na łatwiejszą regulację i uniwersalność wybiorę pewnie K-Plus zwłaszcza, że espresso wyszło ładne  :)
Zresztą u mnie w duecie z Gaggią i tak to ekspres będzie słabszym ogniwem.

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Marzec 2021, 10:55:39 »
Jak już w Twoich rękach znajdzie się K-plus, to nie zdziw się, że nawet po wyregulowaniu młynka ustalającego pozycję zero (myślę, że kol. Grzegorz ustawił w młynku 0) Twoja grubość przemiału np. na nr 2, będzie różnić się od przemiału z młynka Grzegorza ustawionego tez na nr 2.
W moim K na dwójce wychodzi przemiał do tygielka (trochę się zdziwiłem) i tak mniej więcej, muszę 10-15 klików (10klików = 1 numer) dodać by zrównać grubość przemiału do młynka Grzegorza. Sprawdza się to, co wyczytałem na forum, że egzemplarz egzemplarzowi nie równy pod względem ustawienia grubości przemiału.

Offline Hakuri Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Hoop Ceado / V60 / MaraX
  • Młynek: TIMEMORE C3 PRO / Niche Zero / Fiorenzato F64 Evo V2
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Marzec 2021, 11:17:33 »
To trochę słabo czyli te ich kartkę z informacją jak ustawić pod dany sposób też można wsadzić między bajki...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5293
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #100 dnia: 25 Marzec 2021, 13:36:15 »
Dobrze @Anszy prawi🙂. Jestem pewien @Hakuri , że nie powstrzymasz się przed rozebraniem młynka do rosołu, a na jakim poziomie siły go skręcisz, to już od Ciebie będzie zależeć, więc Twoje kliki mogą być inne niż u nas, ale szybko je dopasujesz do swoich preferencji.
》tertium non datur《

Offline Hakuri Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Hoop Ceado / V60 / MaraX
  • Młynek: TIMEMORE C3 PRO / Niche Zero / Fiorenzato F64 Evo V2
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #101 dnia: 25 Marzec 2021, 14:34:32 »
29 ruszają promocje na ali i będą aktywne kupony także zobaczę za ile uda się go wyrwać.
Na blackfiday w zeszłym roku za nieco ponad 600 wychodził ale wtedy się nie zdecydowałem tylko teraz ten kurs dolca  :picardpalm:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5293
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #102 dnia: 25 Marzec 2021, 16:51:35 »
w zeszłym roku za nieco ponad 600

Za K+...  :wow2:

W ramach eksperymentu... jeden klik mniej, ziarno co wczoraj i uzysk mniejszy przy dłuższej ekstrakcji:
VST20 > klik 1,9 > 18,5g > 41s > 27,1g

Na zdjęciu następna mielonka gotowa to strzału:

PS
Z lewej, licznik wiadomości i cyfra szatana  :evil: :diabelek: 
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2021, 17:10:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #103 dnia: 25 Marzec 2021, 17:09:30 »
No to raczej nie za dobrze świadczy o młynku do espresso jeśli jeden klik przy dozie 18,5 g robi taką różnicę w czasie ekstrakcji.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5293
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #104 dnia: 25 Marzec 2021, 17:22:39 »
Wydaje mi się, że to już za drobno (granicznie) zmielone dla tego ziarna (na innych kręciłem na kliku 1,7), bo ciastko całe nie odpadło, na dnie sitka w 2-3mm zostało przylepione. Ekstrakcja zaczęła się kroplami i później niż wczoraj. Zwiększę ciśnienie z obecnego 8,6, jutro powędruje do 9,6.

Edit:
Jutro jeszcze na tym samym ciśnieniu zrobię najpierw shota z MvsM Nudist na kliku 1,9 i dozie 18,5g
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2021, 17:55:47 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi