Autor Wątek: 1Zpresso K-plus  (Przeczytany 46982 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Grudzień 2020, 21:19:11 »
Dla tej samej kawy, na jakim ustawieniu mielisz pod VST 20?

Zrobiłem na razie 4 shoty  na kliku 2,0 i 2,1. Na pierwszym smacznie wyszło 20,1g 27s 41,2g.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #76 dnia: 25 Styczeń 2021, 21:41:44 »
WoKowicz zapytał, jak jest z czystością po zmieleniu przy łączeniu magnesowym w K-plus, więc wrzucam zdjęcie, może ktoś inny też chciałby wiedzieć:
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2021, 21:44:37 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline mohseth

  • Wiadomości: 66
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #77 dnia: 21 Luty 2021, 06:51:02 »
Powiedzcie mi czy warto kupować K - plusa? Z Ali wyjdzie za niego 1000 zł. Może jest już inny młyn w tej cenie lepszy od niego?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #78 dnia: 21 Luty 2021, 08:14:56 »
Według mnie zdacydowanie TAK!!! Nie wiem, czy inne młynki mają takie pomocne dodatki, które umilają życie kawosza. U Deskowych wkrótce też będzie, jak się potargujesz...

Edit:
Jak go "dogłębnie poznałem", to na tej podstawie, drugi raz bym go kupił (do tej pory wszystko działa bez zarzutu!), chociażby wczoraj: nowe ziarno, zastanawiłem się chwilę, K-plus na 1,9 i udany shot!

U kogoś w stopce widziałem, to też by się wypowiedział nt K.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2021, 09:46:45 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pablockpl

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: NS Musica Lux ,Gaggia Baby Class ,Gaggia Gran ,Kalita WAVE 155, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: F64E v2 , 1ZpressoK-Plus, timemore c3
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #79 dnia: 21 Luty 2021, 15:53:53 »
K plus jest bardzo dobrym młynkiem, bardzo uniwersalnym można mielić pod wszystko, no i jak GostRado wspomniał ma dodatki które umilają i ułatwiają życie, a których w innych młynkach brak w zestawie. Ludzie zachwycają się Comandante, ale moim zdaniem K-Plus bije go na głowę. Jedyne minusy jakie zauważyłem to że nie można trzymać w nim kawy, lekkie elektryzowanie się kawy i ciężej go uchwycić bo jest grubszy i trzeba go trzymać dosyć wysoko.
Kawa to zapach,aromat i smak, kofeina to dodatek.
Kawa z kolby >aeropress drobny filtr metalowy>Kalita wave > Express automatyczny>Hario V60> kawiarka>ekpress przelewowy >aeropress gruby filtr i papierowe> frenchpress>chemex

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #80 dnia: 21 Luty 2021, 16:06:15 »
ciężej go uchwycić bo jest grubszy

 Fakt, ale za darmo zwiększamy muskulaturę 🙃 W uchwyceniu pomagają te opaski gumowe.

Spryskujesz ziarna przed mieleniem?

I kolejny shot zrobiony klik 1,9>VST20>19,2g>30s>39,1g a młynek prawie gotowy do następnego.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2021, 16:12:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pablockpl

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: NS Musica Lux ,Gaggia Baby Class ,Gaggia Gran ,Kalita WAVE 155, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: F64E v2 , 1ZpressoK-Plus, timemore c3
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Luty 2021, 16:58:17 »
Nie pryskam, ale czasem się elektryzuje czasem nie, nie wiem od czego to zależy, większość przemiałów nie elektryzuje mi się a 1/3 jest naelektryzowana i przykleja się do ścianek.
Kawa to zapach,aromat i smak, kofeina to dodatek.
Kawa z kolby >aeropress drobny filtr metalowy>Kalita wave > Express automatyczny>Hario V60> kawiarka>ekpress przelewowy >aeropress gruby filtr i papierowe> frenchpress>chemex

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #82 dnia: 21 Luty 2021, 17:11:57 »
Nie pryskam
Też.

się elektryzuje
Mnie to nie przeszkadza, dołączony pędzelek wymiata 🙂
》tertium non datur《

Offline mohseth

  • Wiadomości: 66
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #83 dnia: 21 Luty 2021, 17:39:41 »
Rozumiem jego zalety, tylko z tego co wiem to on rok temu kosztował 650 zł a dziś 1000 zł i zastanawiam się czy się nie zdezaktualizował? Nie ma lepszego ręcznego młynka do 1200 zł? Obejrzałem i przeczytałem wszystko w necie co można było. Nie chciałbym żeby mnie coś ominęło...

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #84 dnia: 21 Luty 2021, 17:46:31 »
Ludzie zachwycają się Comandante, ale moim zdaniem K-Plus bije go na głowę.

Widzę, że posiadasz oba młynki. Zauważyłeś jakąkolwiek różnię w smaku w metodach alternatywnych? Cenowo wychodzą podobnie i zastanawiam się, który z nich wybrać.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #85 dnia: 21 Luty 2021, 20:39:37 »
rok temu kosztował 650 zł a dziś 1000 zł

Promocja, podaż, popyt. Teraz kosztuje tyle, nic nie poradzisz.
Albo kupujesz, albo nie.
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #86 dnia: 21 Luty 2021, 20:54:53 »
Rozumiem jego zalety, tylko z tego co wiem to on rok temu kosztował 650 zł a dziś 1000 zł i zastanawiam się czy się nie zdezaktualizował? Nie ma lepszego ręcznego młynka do 1200 zł? Obejrzałem i przeczytałem wszystko w necie co można było. Nie chciałbym żeby mnie coś ominęło...
A jak wam się widzi Goat Arco?
https://goat-story.com/pages/arco
Never Give UP †

Offline pablockpl

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: NS Musica Lux ,Gaggia Baby Class ,Gaggia Gran ,Kalita WAVE 155, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: F64E v2 , 1ZpressoK-Plus, timemore c3
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #87 dnia: 21 Luty 2021, 21:20:15 »
Widzę, że posiadasz oba młynki. Zauważyłeś jakąkolwiek różnię w smaku w metodach alternatywnych? Cenowo wychodzą podobnie i zastanawiam się, który z nich wybrać.

W smaku różnicy nie czułem, jedynie w obsłudze na plus dla K
Kawa to zapach,aromat i smak, kofeina to dodatek.
Kawa z kolby >aeropress drobny filtr metalowy>Kalita wave > Express automatyczny>Hario V60> kawiarka>ekpress przelewowy >aeropress gruby filtr i papierowe> frenchpress>chemex

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #88 dnia: 22 Luty 2021, 09:25:49 »
A jak wam się widzi Goat Arco?

Nieźle się prezentuje.
》tertium non datur《

Offline mohseth

  • Wiadomości: 66
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #89 dnia: 22 Luty 2021, 21:31:50 »
A jak wam się widzi Goat Arco?

Nieźle się prezentuje.


Zamówiłem w czerwcu będzie, może;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi