Autor Wątek: 1Zpresso K-plus  (Przeczytany 46984 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
1Zpresso K-plus
« dnia: 19 Listopad 2020, 16:27:50 »
Dobry wieczór wszystkim Kawoszom!

Przez tę zarazę, wymuszona praca zdalna, coraz częściej i dłużej przebywam na łonie natury, na swojej niedużej, acz pięknej wyspie. Wyspa jak to wyspa: wokół woda, drzewa i kamieni kupa :), gdzie na razie brak prądu.

W tych momentach, gdy piłem kawkę z rana, a minęło już parę godzin, strasznie mi jej :kawa: brakuje. Próbowałem z termosem, kupując dobrej marki, ale to nie to samo, co świeża ekstrakcja, więc postanowiłem kupić ręczniaka, który przyda mi się też w domu.


Czy ten młynek ktoś już użytkuje i wart jest 989zł. tyle udało mi się utargować z 1099? Zakupy za granicą - odrzuciłem!

Jaki alternatywny (kompletnie nie znam się na tych metodach zaparzania) "ekspres" mam ze sobą  zabierać, aby  :kawa: była jak najbardziej zbliżona do espresso? Wodę mogę zagotować na ognisku, mógłbym na kuchence gazowej, ale jak natura, to ma być prawdziwy survival  :)


Będę wdzięczny za podpowiedzi
Miłego kawkowego wieczoru  kawka


« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2020, 16:30:52 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2020, 17:12:01 »
Wart jak najbardziej swojej ceny. Ja używam JE i jestem mega zadowolony, teraz do mnie idzie Niche ale JE nie zamierzam sprzedawać bo jestem to moja pierwsza miłość ;) Z tego co kojarzę  to K-plus jest jeszcze lepszy od mojego.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2020, 17:30:09 »
Dzięki, mam nadzieję, że moją miłością też będzie :)

Sądzę, że będzie dobrą alternatywą do mojego Ceado, w postaci eksperymentów kawkami!

@Psyche
A jaką sprzętową alternatywę możesz mi do niego polecić?
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2020, 17:48:39 »
A jaką sprzętową alternatywę możesz mi do niego polecić?
Ja korzystam z zwykłego plastikowego V60 i z tego bym zaczął na twoim miejscu. Taka metoda nie jest droga, ale za to bardzo dobre wrażania daję. Planuję kupić sobie też aeropress, ale to kiedy V60 mi się trochę znudzi (na co się nie zapowiada) lub się trafi jakaś dobra okazja cenowa.  Też możesz w kawiarkę pójść, efekt zbliżony do espresso.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2020, 18:31:26 »
Mam Bialetti, ale zawsze "śmierdziało" mi chyba od tego aluminium. Może te z inoxa mają przyjemniejszą woń!

Te V60, poczytam i w razie czego będę Cię męczył :-)
》tertium non datur《

Offline ICTC Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Brikka
  • Młynek: Timemore Slim
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2020, 18:46:33 »
Bialetti robi kawiarki z aluminium tzw. spożywczego. Jeśli coś śmierdzi to czas zdjąć uszczelkę i górne sitko. ;) Przeczyścić dokładnie, wymienić jeśli jest taka potrzeba. No i myć po spożyciu kawy. Nie zakręcać mokrej. Dbać. Moja najstarsza ma pięć lat i zero przykrego zapachu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopad 2020, 18:59:39 »
Skrupulatnie czyściłem, za co żona znawczyni Italii, oznajmiła, że Włosi się tak z kawiarkami nie cackają. Zmieniłem i sitko i uszczelkę. Gdzieś czytałem, że firma E&B Lab produkuje sitka o różnej przepustowości do kawiarek.

Edit:

Ktoś może wie, czy taki chyba  japoński, ala japoński zestaw do zaparzania herbaty, tzn czajniczek  można stawiać na gaz, ogień. To chyba żeliwo. Filiżanki przerobiłem na śmerglu na ala Acaia Portafilter Dosing Cup 🙂
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2020, 19:50:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2020, 21:30:59 »
W kawiarkach, jak jest kwaśny zapach, to jest reakcja z kawą. Standardowy zapach włoskiej kawiarki, to zjełczałe olejki z kawy.

Pod żeliwnym czajniczkiem może być płomień.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopad 2020, 09:24:57 »
Dzięki @krystians

kwaśny zapach, to jest reakcja z kawą. Standardowy zapach włoskiej kawiarki, to zjełczałe olejki z kawy.

Teraz wiem, dlaczego nie podchodziła mi kawiarka.

A ze stali inox, jak będzie?


Jaki alternatywny (kompletnie nie znam się na tych metodach zaparzania) "ekspres" mam ze sobą  zabierać, aby   była jak najbardziej zbliżona do espresso? Wodę mogę zagotować na ognisku


Tu coś doradzisz?
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad 2020, 12:00:26 »
Ty to lubisz generować zapytania.

A ze stali inox, jak będzie?
Nie wiem, olejki na stali tez osiadają.

aby   była jak najbardziej zbliżona do espresso
Jak chcesz espresso, to masz Kazaka Rotę, Cafelat Robot albo Flair wszystkie przenośne, najbardziej Rota.

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad 2020, 13:17:12 »
k-plus ma siedmioramienne żarno i mimo opisywanych zalet, nie ma specjalnie utwardzonych żaren jak Je. Nie bez przyczyny następne modele najlepszych ręcznych młynków np. Comandante, wychodzą z twardszymi żarnami a to kosztuje i Chińczycy dobrze o tym wiedzą.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad 2020, 13:31:28 »
następne modele najlepszych ręcznych młynków np. Comandante, wychodzą z twardszymi żarnami
Najlepszych? Bo tak mówi blog coffee desk? Czy "znawcy kawy"?

Z twardszymi żarnami niż żarna w której serii?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad 2020, 13:38:13 »
k-plus ma siedmioramienne żarno i mimo opisywanych zalet, nie ma specjalnie utwardzonych żaren jak Je

Wsadzili trochę większe żarno, ale mniej utwardzone?!
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopad 2020, 14:32:58 »
Nie wiem jakie ma k-plus ale seria JE na pewno ma firmę Italmill są to żarna nie zniszczalne. Teraz pytanie po co w droższy młynek stawiać gorsze żarna? K-plus kosztuje 1099 zł a JE plus 999 zł. Nie chce mi się wierzyć, że w K-plus są nie utwardzone. Zawsze można bezpośrednio u producenta dopytać. Bardzo rzetelna obsługa  na Facebooku

Offline ICTC Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Brikka
  • Młynek: Timemore Slim
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopad 2020, 14:33:30 »
Nie chcę autorowi wątku zaglądać do kieszeni, ale w tej cenie postawiłbym na coś bardziej sprawdzonego i z dobrym serwisem gwarancyjnym.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi