Autor Wątek: Fracino Contempo pytanie Pomsył MOBILNA KAWIARNIA (pod namiotem)  (Przeczytany 2711 razy)

Offline Placuuh

  • Wiadomości: 3
Cześć wszystkim, nazywam się Patryk. Nie jestem jeszcze "w branży" chociaż kawę serwowałem w restauracji lat kilka. Chcę otworzyć mobilną kawiarenkę, póki co rozkładać stoisko pod namiotem na imprezach plenerowych/ wydarzeniach.

 Czy do tego celu będzie dobry dla mnie ekspres Fracino Contempo 2 kolbowy?Wyszperałem akurat taką okazje.
 O ile z doświadczenia wiem, że z prądem nie ma większego problemu na tego typu eventach tak z wodą nie jestem pewny (byłem wystawcą, ale nie miałem gastronomii). Ekspres posiada boiler 14l, ale czy napełniać można go z baniaka czy musi to być woda z odpowiednim ciśnieniem, bieżąca. Jeżeli podrzucilibyście mi artykuł z odpowiedzią będę wdzięczny. Pozdrawiam :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Fracino Contempo pytanie Pomsył MOBILNA KAWIARNIA (pod namiotem)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2019, 18:57:55 »
Raczej będzie potrzebna dodatkowa pompa, pomiędzy zbiornikiem na wodę, a bojlerem. No i oczywiście filtr do tej wody.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Fracino Contempo pytanie Pomsył MOBILNA KAWIARNIA (pod namiotem)
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec 2019, 21:17:32 »
nazywam się Patryk

A jak masz na imię?

Offline Placuuh

  • Wiadomości: 3
Odp: Fracino Contempo pytanie Pomsył MOBILNA KAWIARNIA (pod namiotem)
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipiec 2019, 23:03:32 »
 :brawa: zawsze się znajdzie polonista na sali
Słownik języka polskiego PWN
nazwać się — nazywać się
1. «przybrać jakieś imię, miano, określenie itp.»
2. «zwrócić się nawzajem do siebie, używając swoich imion, nazwisk»
3. nazywać się «nosić nazwę»
4. nazywać się «mieć jakieś imię, nazywa

Andrzej Szczypiorski z którego powieści przytoczę fragment:
Jak się nazywasz? – pytała siostra Weronika.
– Januszek – odpowiadał czarny, kędzierzawy chłopczyk z uśmiechem starego hurtownika skór cielęcych.
– A nazwisko? – Wiśniewski.
Widać stąd, że osoba, która zadaje pytanie „Jak się nazywasz?”, może się spodziewać nazwiska, ale jeśli usłyszy samo imię, nie powinna się czuć zawiedziona. Po pierwsze bowiem nie każdy ma nazwisko (nazwiska to późny wynalazek), po drugie nie każdemu jest nazwisko potrzebne (w małych społecznościach, zwłaszcza zagubionych gdzieś na końcu świata, wystarczy imię), po trzecie nie każdy zna swoje nazwisko (choćby małe dzieci). W razie potrzeby pytający może zadać pytanie dodatkowe, tak właśnie jak w cytowanym dialogu.
Pokrewne temu zagadnieniu pytanie może Pan znaleźć w archiwum naszej Poradni. W tym celu w okienko wyszukiwania należy wpisać słowa „jak masz na nazwisko” (bez cudzysłowów).

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Fracino Contempo pytanie Pomsył MOBILNA KAWIARNIA (pod namiotem)
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2019, 12:14:08 »
Ogólnie każdy gastronomiczny ekspres z pompą rotacyjną pociągnie z "wiadra" :P ale musisz wtedy pamiętać o odpowiedniej wodzie o niskiej twardości oraz uważać aby pompa nie zaciągnęła powietrza ponieważ może mieć wtedy problem z ponownym zaciągnięciem wody.

Zawsze bezpieczniej jest mieć filtr i dodatkową pompę elektryczną.

Ewentualnie mogę Ci polecić ekspres z naszej stajni który póki co świetnie się sprawdza w takim profilu działalności ponieważ posiada własny zbiornik na wodę ale ciężko będzie tu mówić o okazji bo są tylko nowe.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2019, 12:35:03 wysłana przez Gmtb »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Fracino Contempo pytanie Pomsył MOBILNA KAWIARNIA (pod namiotem)
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2019, 17:21:32 »
Oj, nie każdy, zdecydowanie nie każdy. Żeby NS zaciągnęła z wiadra, to to wiadro musi być sporo nad ekspresem. Oczywiście Flojet czy inna pompa, załatwia sprawę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Fracino Contempo pytanie Pomsył MOBILNA KAWIARNIA (pod namiotem)
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec 2019, 17:41:48 »
Najlepiej gdy maszyna ma pompę zewnętrzną. Pompa na podłodze, baniak z wodą obok lub nieco wyżej. Świetnie się sprawdza Linea w takim połączeniu.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Fracino Contempo pytanie Pomsył MOBILNA KAWIARNIA (pod namiotem)
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipiec 2019, 09:14:16 »

Oj, nie każdy, zdecydowanie nie każdy.
Nie spotkałem jeszcze roty która nie zaciągnie... muszą być spełnione tylko pewne warunki takie jak brak powietrza w przewodzie, a jeżeli jest to na chwile do sieci podłączyć. A przy starcie wiadro pełne wody i przewód na dnie aby ciężar wody generował jakieś ciśnienie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi