Autor Wątek: DeLonghi vs Krups  (Przeczytany 12675 razy)

Offline michu_ns

  • Wiadomości: 4
DeLonghi vs Krups
« dnia: 16 Grudzień 2015, 01:25:36 »
Witam, jestem tu nowy ale do rzeczy :
prezent świąteczny dla osoby która pije kawe z kafeterki, nie jest jakimś smakoszem, do tej pory używała najprostszego młynka udarowego, elektrycznego. Młynek zautomatyzowany żarnowy niewątpliwie ułatwi dość znacząco codzienna degustację.

Wiem, wiele tematów, jednak trudno znaleźc odpowiedź konkretna na moje pytanie.

I zdaje sobie sprawę, że lepsze są młynki przynajmniej o koszcie 500+, jednak jak już wspomniałem-nie ma takowego sensu w tym przypadku.

Więc przechodząc do meritum sprawy: co byście polecili: młynek DeLonghi kg89 czy Krups GVX242?? Generalnie z tych dwóch bym pragnął wybrać. Chodzi mi może bardziej o jakies opinie związane z tymi firmami (bo wiem ze młynki w tej cenie są bez szału  ;) ) Której firmy produkty solidniejsze,trwalsze, są bardziej sprawdzone?

Ogólna specyfika raczej podobna: zewnątrz ze stali nierdzewnej (chodz DeLonghi jest z niej prawie caly poza plastikowymi pudełkami, Krups chyba tylko częściowo), krąża opinie że jak na ten przedział cenowy jakość mielenia Krupsa lepsza, może w tym być coś prawdy? Czy niemiecki produkt dystansuje włoskiego rywala?  :D


Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2015, 01:44:30 »
Na tym forum często bywa tak, że ludzie przychodzą z pytaniem "A czy B?", a dostają odpowiedź C :)
W budżecie około 200-250 złotych możesz wybrać ręcznego Porlexa, albo Rhinowares. Skoro szukasz elektrycznego, to Severin KM3873. W okolicach 300 złotych jest też młynek Nivona Cafe Grano, a za nieco więcej Wilfa.

Z wymienionych przeze mnie młynków korzysta lub korzystało wielu forumowiczów. Większość stwierdza, iż przynajmniej na początku te młynki dadzą radę do kawiarki, jak i innych metod alternatywnych.

Krupsa lub DeLonghi poleca się tu raczej wyłącznie w kategorii "lepiej mieć młynek, niż nie" :)
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2015, 02:37:12 »
Oba wymienione w temacie to to samo. I żaden z nich nie jest wart swojej ceny, i żaden z nich nie miele ani lepiej, ani gorzej od drugiego.

Zdecydowanie Severin KM3873, bo tańszy i absolutnie wystarczający. Nivona i Wilfa też mogą być, tylko są droższe.

Idź do miejskiej macalni i sprawdź jak wyglądają żarna w Severinie (tylko uważaj na cęnę, bo czasem kosztuje tam nie wiedzieć czemu +100zł, a spokojnie znajdziesz go za ~250zł) i w krupsach i w delonghi, nie będziesz miał wątpliwości, co jest namiastką, a co ma prawdziwe, ostre żarna.

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2015, 07:48:24 »
Oba te młynki są takie same żarna pasują wymiennie a nawet elektronika jest prawie taka sama. Wybór miedzy tym samym sprzetem
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2015, 10:33:29 »
W tym budżecie Severin KM3873, pilnuj żeby tego z 4 na końcu nie kupić. Stylistycznie inny, ale tez bardzo porządny za  300 złotych Nivona Cafe Grano, a za nieco więcej Wilfa.
LMWDP #469

Offline michu_ns

  • Wiadomości: 4
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2015, 11:25:33 »
Dzięki za zainteresowanie tematem ! :)

Gdzieś mi podczas "przeszukiwania" internetu mignął ten Severin, jednak oko laika uznało, że lepszy bedzie wykonany z zewnatrz ze stali niż z plastiku. Teraz rzeczywiście severin wygląda dość obieująco (moc 150W, przy 110 delongiego,krupsa i 100 Nivona Cafe Grano), mieliście z nim zapewne styczność na żywo- czy wykonanie nie wygląda kiczowato? W sensie wiece, czy ten plsatik to nie jest taki szajs i czy jest szansa że trochę posłuży?

I czy przy ewentualnych naprawach gwarancyjnych firma Severin funkcjonuje prawidłowo?


Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudzień 2015, 11:30:50 »
Mam go od 4 lat, jak za tą cenę mieli bardzo dobrze. Plastik wytrzymały, przemiał równy jak na tą klasę sprzętu, za te pieniądze gorąco polecam. Z jego pomocą nie raz robię lepszą kawę niż to co można dostać w kawiarniach. I uważam że moje dripy nie odstają jakościowo od tego co można wypić w polecanych na tym forum kawiarniach.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Grudzień 2015, 13:30:08 »
michu_ns



A tak z ciekawości zapytam?
Komu szeptaną reklamę robisz?
 ;)



Chcesz zaistnieć, to skontaktuj się z Administracją w kwestii statutu użytkownika komercyjnego.
Wątek zamykam, a że idą Święta, to nie zbanuję.
Dzisiaj.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2015, 13:46:57 wysłana przez fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Grudzień 2015, 15:39:28 »
Na prośbę Autora warunkowo otwieram.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Latton

  • Gość
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipiec 2019, 21:41:23 »
Ma ktoś Krups GVX242 ?

Czy ktoś może mi wyjaśnić jaka jest różnica
między modelem GVX242  a GVX231 ?

Dziękuje.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: DeLonghi vs Krups
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipiec 2019, 09:03:31 »
Mam go od 4 lat, jak za tą cenę mieli bardzo dobrze. Plastik wytrzymały, przemiał równy jak na tą klasę sprzętu, za te pieniądze gorąco polecam. Z jego pomocą nie raz robię lepszą kawę niż to co można dostać w kawiarniach. I uważam że moje dripy nie odstają jakościowo od tego co można wypić w polecanych na tym forum kawiarniach.

Potwierdzam słowa kolegi. Również mam go od jakichś 4 lat i jeszcze mnie nie zawiódł. Z ręką na sercu polecam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi