Autor Wątek: Na co zmienić Rocky?  (Przeczytany 1747 razy)

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Na co zmienić Rocky?
« dnia: 23 Październik 2017, 18:00:05 »
Mam sobie Rocky SD z 1998 ;) W sumie jestem z niego zadowolony, jest stepless i mam zmodowany dozownik wiec nie marnuje mi kawy. 3 lata temu kupiłem żarna z atp i pewnie nie mają wiecej niż 10kg za sobą. Zawsze ważę porcję kawy i wymiatam pędzelkiem więc retencja ogarnięta. Ostatnio jednak mielenie trwa długo i zaczęła mi przeszkadzać głośność.  Nie widzę różnicy w przemiale ale z dozą doszedlem juz do 19g a pamiętam ze kiedyś wystarczylo 17 (ta sama kawa). Nowe org żarna to 90zl (przy okazji wyniany poprawię fabrykę i zlikwiduje bicie dolnego żarna). Zaletą jest waga bo mlynek nie stoi w kuchni i muszę go nosić z innego pomieszczenia. Inwestować jeszcze w niego czy dołożyć i szukać Super Jolly? Musialbym pewnie z 1000zl dołożyć a wolałbym tego teraz uniknąć. A może polecacie jakieś starsze gastro do 1000zl? Wtedy poszukam mlynkowi lepszego miejsca

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Na co zmienić Rocky?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2017, 19:52:50 »
Zaletą jest waga bo mlynek nie stoi w kuchni i muszę go nosić z innego pomieszczenia.
serio chcesz każdorazowo nosić wielki i ciężki MSJ z innego pokoju?

Nie lepiej coś kompaktowego wybrać?

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Na co zmienić Rocky?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2017, 20:29:56 »
MSJ tylko ze względu na to że jest chwalony. Co jest kompaktowego co pozwoli odczuć różnicę wzgledem modowanego Rocky? Najlepiej z używek

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Na co zmienić Rocky?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2017, 23:15:44 »
Udało się zejść z biciem dolnego żarna do 0.03mm. Dałem nowe org żarna i zobaczymy co to da w filiżance

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Na co zmienić Rocky?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2017, 01:28:47 »
ja bym w Twojej sytuacji - jeżeli nosisz z innego pokoju młynek lub masz mało miejsca w kuchni - rozważył nie używane wielkie gastro ale nowy, kompaktowy młynek o niewielkich rozmiarach, z płaskimi żarnami. W tym budżecie da się już coś tego typu kupić.

BYć może ta wizualizacja rozmiarów pomorze Ci wybrać, który z nich będzie ci najwygodniej przenosić lub schować w szafce
http://images76.fotosik.pl/185/e95267805afb8910gen.jpg
Na co zmienić Rocky?

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Na co zmienić Rocky?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik 2017, 08:24:37 »
Zmieniłem Żarna w Rocky. Bicie dolnego żarna jest na poziomie 0.03-0.04 mm. Jest stepless. Jak mogę tak przerobiony mlynek porównać MSJ albo innych droższych. Jeśli nie muszę to nie chciałbym zmieniać go teraz. Dołożę PID do mojej Baby Twin bo tem surfing już mnie wkurza

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi