Autor Wątek: AVX DB1  (Przeczytany 420 razy)

Offline Rejn

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Timemore S3
AVX DB1
« dnia: 30 Kwiecień 2024, 21:46:15 »
Hej,
Przeglądając forum przypadkowo wpadłem na wspomnienie o AVX DB1. Niestety, ale nigdzie zbytnio nie idzie znaleźć jakichś większych odczuć.
Grupa 58, stalowy boiler i termoblok na parę za niecałe 2400zł. Przeglądając różnego rodzaju kolby od kilku miesięcy, cena wydaje się aż abstrakcyjna.
Czy ktoś miał dłuższą styczność z tym tworem? :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5338
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2024, 21:58:09 »
Grupa 58, stalowy boiler i termoblok na parę za niecałe 2400zł. Przeglądając różnego rodzaju kolby od kilku miesięcy, cena wydaje się aż abstrakcyjna.
Czemu Cię dziwi taka cena za Chińczyka?
》tertium non datur《

Offline Rejn

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Timemore S3
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2024, 22:09:44 »
Prawdopodobnie dlatego, że nawet biedne chinczyki z którymi obcowałem, tj. bambino i barista pro są proporcjonalnie dużo droższymi opcjami jeśli spojrzymy na to, co oferują a ich cenę.
Podobna konstrukcja się zdaje (boiler + termoblok), quick mill Silvano, koszt 2/2.5 krotnie większy.

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T
  • Młynek: DF64 Gen 2; Timemore Chestnut C2
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2024, 12:24:11 »
Chińczycy agresywnie szturmują europejski rynek i to nie tylko ten kawowy. Jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań w stylu: "Muszę mieć dokładnie ten <model> eksres", to może warto przy takiej cenie zaryzykować  :-D

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4868
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2024, 18:35:28 »
Kilku Forumowiczów go już kupiło. Po weekendzie mogę Cię z nimi skontaktować telefonicznie lub mailowo.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pafocie

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Breville Barista Max / AVX DB1
  • Młynek: wbudowany :( / Eureka Mignon
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #5 dnia: Dzisiaj o 10:07:15 »
Dzień dobry

Jako że dzięki pomocy p. Janusza stanę się dziś (niby się stałem, ale dziś dojedzie ;)) właścicielem tego ekspresu, to szukam wrażeń i porad. Może któryś właściciel się pochwali i podzieli informacjami?

Dziękuję :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi