Autor Wątek: młynek do espresso do ~1500 PLN  (Przeczytany 2913 razy)

Offline woox

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit MaraXv2
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
młynek do espresso do ~1500 PLN
« dnia: 27 Wrzesień 2020, 18:43:40 »
Moi drodzy, muszę prosić o Waszą pomoc. W piątek z powodu przypadkowego zalania wodą, spalił mi się młynek do kawy. Pomyślałem, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo był to młynek typowo marketowy :). Przejrzałem forum, przejrzałem internet , skelpy, youtuba i muszę przyznać, jestem w kropce :(((. Co udało mi się wybrać jakiś młynek, to znajdywałem nieprzychylne opinie na jego temat. Najpierw wybrałem Breville Smart Grinder Pro Coffee Grinder, okazuje się, że się psuje, póżniej Baratza Sette 30 ap, mówili, że za mało ustawień, już miałem kupić wersje Sette 270 ale wyczytałem, że do espresso się nie nadaje, bo za duża retencja... Jestem w kropce.. Chcę młynek do około 1500~ elektryczny typowo do espresso. Bardzo proszę o pomoc.

Offline woox

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit MaraXv2
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: młynek do espresso do ~1500 PLN
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2020, 19:37:25 »
no właśnie miałem już kupować sette 270 ale przeczytałem recencje na blog konesso o seete 270, że się do espresso nie nadaje . Najlepiej jakby był nowy . Ma mielić dobrze do espresso , reszta jest mniej istotna.. Tak było parę wątków i wszystkie przeczytałem. Albo sobie wzajemnie przeczą, albo wchodzą w pułap 3000 PLN.

skansen

  • Gość
Odp: młynek do espresso do ~1500 PLN
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2020, 19:55:27 »
Nie jestem pewien, że Sette 270 do espresso się nie nadaje. Sama jakość przemiału zbiera bardzo dobre opinie. Zastrzeżenia z jakimi się spotkałem dotyczyły raczej jego trwałości/naprawialności. Było na forum ostatnio kilka podobnych wątków. Zasadnicze pytanie jakie się nasuwa w tej sytuacji, to rodzaj młynka-single dose (SD) czy on demand z timerem? Drugie pytanie, czy młynek musi być nowy? Dopiero w dalszych krokach wybierałbym konkretny model.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: młynek do espresso do ~1500 PLN
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrzesień 2020, 20:08:54 »
Oferuję na bazarku młynek jak nowy ECM S-Manuelle idealny do espresso i nie tylko. Ma bardzo szeroki zakres regulacji i profi żarna 64 mm.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: młynek do espresso do ~1500 PLN
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2020, 18:58:14 »
Albo sobie wzajemnie przeczą, albo wchodzą w pułap 3000 PLN.

Znam to. Zanim kupiłem swój zestaw czytałem forum kilka miesięcy. Tutaj jest tak, że są osoby bardzo doświadczone, wielcy miłośnicy kawy, fani oraz fanatycy ;). 3000zł to tak najlepiej minimum za młynek. Najlepiej tak z 5000zł dać ;). Ale najlepiej to przejśc całą drogę od początku. Będziesz wtedy wiedział czy potrzebujesz lepszego zestawu czy nie. A ja z doświadczenia mogę ci powiedzieć, że nawet najtańsze młynki do espresso, pozwolą Ci uzyskać lepszy napar niż w większości kawiarni.

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: młynek do espresso do ~1500 PLN
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudzień 2020, 19:46:45 »
Miałem kilka młynków w swoim życiu od tanich używek za parę stówek po eureka mignon, eureka atom 75 finalnie eureka perfetto i comandante. Pomijając problemy sprzętowe, różnicy w smaku nie wyczułem. Używany stary mignon za 700zł zmielił tak samo jak nowiutki atom za 4600. Oczywiście w różnym stylu ;)
Ze spokojem mogę polecić perfetto albo specialite (rożnica 5mm w srednicy żaren ) jest łatwy w obsłudze, cichy i w nowych wersjach dotykowy ekranik pozwalający nastwić czas mielenia  :ok:
Jak pijesz 2 kawy dziennie to bierz coś z manuali.

Offline gniewko Mężczyzna

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: Oscar II/Aeropress/FrenchPress
  • Młynek: Rancilio Kryo OD
Odp: młynek do espresso do ~1500 PLN
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2021, 01:23:35 »
Mam MSJ jakbyś był zainteresowany.

Offline pablockpl

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: NS Musica Lux ,Gaggia Baby Class ,Gaggia Gran ,Kalita WAVE 155, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: F64E v2 , 1ZpressoK-Plus, timemore c3
Odp: młynek do espresso do ~1500 PLN
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2021, 12:25:13 »
Tu kolega pisze że nie czuł różnicy w smaku, między młynkami. Ja też nie czuję różnicy ,ale tylko w kawach mlecznych(poza latte gdzie wygląd psują drobinki idące na dno). W espresso różnica w smaku jest dosyć wyczuwalna, ale to zależy też jak kto ma czułe kubki smakowe. Część osób nie czuje różnicy nawet między kawą mieloną przeleżałą 2 lata, a świeżo zmieloną(takie osoby nie zaglądają na takie fora). Nie jest też tak że dając za młynek 2x więcej poczujesz 2krotną różnicę w smaku(nie licząc tanich marketówek)ale różnica jest, choć nie wprost proporcjonalna do ceny.
Kawa to zapach,aromat i smak, kofeina to dodatek.
Kawa z kolby >aeropress drobny filtr metalowy>Kalita wave > Express automatyczny>Hario V60> kawiarka>ekpress przelewowy >aeropress gruby filtr i papierowe> frenchpress>chemex

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi