Autor Wątek: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa  (Przeczytany 120760 razy)

Offline RobertL

  • Wiadomości: 7
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #465 dnia: 17 Luty 2022, 18:18:48 »
Cześć wszystkim "zmaraxowanym"!
Cały wątek przeczytany i jak zwykle przy poszukiwaniach informacji o produkcie, który już wydaje się być pewniakiem wśród kilku analizowanych do zakupu... cały plan w hx... mam więcej wątpliwości niż przed lekturą! Bo tak:
za:
- cholernie podoba mi się ta maszyna
- ...i wydawała się prostsza w obsłudze niż wskazuje jej wygląd :) dla przesiadającego się z kolbki niedrogiej La Pavoni
- do espresso idealna bestia nawet dla stroniących od laboratoryjnego przygotowania z wagą na kratce i w białym fartuchu (nie bierzcie dosłownie)
- a jak przyjdą znajomi to białe kawy problemem nie będą
- waga maszyny, poszczególne elementy konstrukcji, sprawiają wrażenie solidnych na filmach, które w czasie lektury obejrzałem, co przekładam na życzenie długiego, bezawaryjnego użytkowania... trochę w to zwątpiłem po lekturze
wątpliwości (po lekturze):
- po cholerę mi taka bestia, myślę sobie, jak w 80% kawa, którą pijemy to espresso... może lepiej coś prostszego  ::) tańszy Lelit lub ASCASO jakieś...
- czytam o wersji v2 i z jednej strony świetnie, że firma poprawia błędy, a z drugiej wzrok kieruję na prostsze, sprawdzone konstrukcje, bez HX.

Pomóżcie forumowicze rozwiać chmury i przejaśnić skołowanemu fanowi espresso drogę do zmiany... koniecznej zmiany, bo padł był mój wierny La Pavoni Dempid i chyba go już ratować nie chcę. Młynek jest. Mignon Specialita.
Dobrego wszystkiego! Dzięki z góry za podpowiedzi.

@Michał, czy nowa dostawa Mary X za podobno dwa tygodnie, będzie w poprawionej wersji v2?
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2022, 19:09:37 wysłana przez RobertL »

Offline headstar

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Lelit MaraX V2
  • Młynek: Lelit William PL72
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #466 dnia: 17 Luty 2022, 21:28:29 »
Moje wrażenia z użytkowania po 2 miesiącach są jak najbardziej pozytywne. Mam Marę X V2, a kupiłem w Konesso w grudniu, wiec teraz zakładam raczej na pewno mają wersję 2.
Cały czas się uczę, bo to mój pierwszy ekspres z prawdziwego zdarzenia, ale jestem mega zadowolony. Kawa smakuje super, w zasadzie przerzuciłem się na czarne espresso lub americano, mleczne rzadziej żeby nie psuć smaku. Teraz dopiero zaczyna się przygoda z szukaniem swojego smaku kawy.
Miałem podobne dylematy między Mara X i Elizabeth, ale wygląd Mary i jej analogowy charakter dla mnie przeważył. Do tego stopnia ze zamówiłem zawór do profilowania ciśnienia 😁
Myśle ze będziesz zadowolony, ja jako nowicjusz nie narzekam.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #467 dnia: 18 Luty 2022, 08:19:32 »
Tak teraz już tylko wersje 2 będziemy mieli  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 256
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #468 dnia: 19 Luty 2022, 13:53:07 »
No ja wreszcie dojrzałem do moda na wodę. Niejako sam Lelit w wersji 2 Mary przyznał się do błędu wprowadzając go jako usprawnienie ;) Nie wiem, czemu dopiero teraz się na to zdecydowałem. Przez ponad rok zmarnowałem masę wody :(

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #469 dnia: 19 Luty 2022, 17:23:51 »
Też chyba muszę to zrobić bo to najbardziej denerwująca kwestia Mary.
Czy jest jakiś gotowy zestaw do przeróbki?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #470 dnia: 19 Luty 2022, 18:17:44 »
Zmiana nie wymaga żadnych części zamiennych. Tylko przearanżowanie istniejącego układu.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #471 dnia: 19 Luty 2022, 18:19:25 »
Zmiana nie wymaga żadnych części zamiennych. Tylko przearanżowanie istniejącego układu.
Dzięki, muszę się cofnąć na forum by to odszukać, chyba że ktoś ma linka pod ręką. Dzięki z góry

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2

Offline MarVald

  • Wiadomości: 256
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #474 dnia: 19 Luty 2022, 23:32:08 »
No to ja poszedłem za opisem z dodatkowymi częściami ;) No cóż skoro części są w drodze to już zrobię moda z ich użyciem ;)

Offline Hakuri Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Hoop Ceado / V60 / MaraX
  • Młynek: TIMEMORE C3 PRO / Niche Zero / Fiorenzato F64 Evo V2
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #475 dnia: 20 Luty 2022, 18:07:41 »
Też zaczynam o tym modzie poważnie myśleć bo w niedzielne rodzinne popołudnie czasem tyle wody zejdzie, że w trakcie muszę wyciągać.
Na marnowanie wody mam dziwny sposób ale działa, ręczna pompka do akwarium i oddaje żonie do kwiatków  8) i nie muszę wyciągać tacki ociekowej poza tą po czyszczeniu bo kwiatki chyba nie lubią cafizy  :-D

Offline Misieeeek

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Lelit mara X, V60, Aeropress
  • Młynek: Niche zero , timemore C2
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #476 dnia: 20 Luty 2022, 18:29:29 »
Też zaczynam o tym modzie poważnie myśleć bo w niedzielne rodzinne popołudnie czasem tyle wody zejdzie, że w trakcie muszę wyciągać.
Na marnowanie wody mam dziwny sposób ale działa, ręczna pompka do akwarium i oddaje żonie do kwiatków  8) i nie muszę wyciągać tacki ociekowej poza tą po czyszczeniu bo kwiatki chyba nie lubią cafizy  :-D
:)))

Offline MarVald

  • Wiadomości: 256
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #477 dnia: 21 Luty 2022, 23:23:43 »
Dzisiaj zrobiłem moda. Nawet nie wiem, czy się ciszej nie zrobiłem. Może skręcając go ponownie dokręciłem jakieś śruby lepiej ;) Mała ilość wody w tacce ociekowej początkowo budzi lęki, bo przecież powinien być basen a nie ma ;)
Mam natomiast inne pytanie do użytkowników. Chodzi o czyszczenie zbiornika. Zauważyłem w ostatnim czasie, że dosyć szybko czarne elementy w zbiorniku z wodą robią się jakby pokryte śluzem - nie umiem tego wyjaśnić lepiej. Jak z tym walczyć skutecznie? Co może być tego przyczyną? Czyszczenie zbiornika każdego dnia to byłaby masakra nie mówiąc o tym, że nie można by było go całkowicie napełnić.

Offline cpu

  • Wiadomości: 338
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #478 dnia: 23 Luty 2022, 19:42:40 »
@Michał a bedziecie mieli mozliwosc sciagnac Gicar box z v2 zeby upgrade zrobic? Widze ze wszystko jest takie samo poza wlasnie softem ktory wprowadza te Xmode takze w rozsadnej cenie czemu nie dac jej tych zmian.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Mara X - nowe wcielenie kompaktowego HXa
« Odpowiedź #479 dnia: 24 Luty 2022, 08:31:05 »
Myślę że jest taka możliwość, ale napisz proszę maila na [email protected] i daj mnie w kopii michał@konesso.pl
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi