Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 162045 razy)

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1125 dnia: 27 Luty 2024, 08:43:56 »
Jak cos nie tak z flow paddle to tam po zdjeciu grzybka jest sitko nasuniete na zwezke - to sitko jak woda byla srednia potrafi sie zakamienic wiec wiesz chyba to moze byc warte sprawdzenia - rozkrec, wez kwasku cytrynowego i zanurz na pol godzinki. Jesli masz nasadke dluga to ta zwezke tez warto wyciagnac i odkamienic.

Tutaj instrukcja jak to w srodku wyglada i jak sie dobrac -> https://support.clivecoffee.com/en/lelit-bianca-e61-gicleur-and-mushroom-housing-installation
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2024, 08:50:48 wysłana przez cpu »

Offline Vonki

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: G-IOTA
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1126 dnia: 27 Luty 2024, 18:32:05 »
Skoro są poruszane tematy techniczne to przy okazji też mam pytanka. Skąd bierzecie rzeczy typu uszczelki i innego typu części zamienne, które się zużywają z czasem. Jak i co warto wymieniać co jakiś czas, bo na chwile obecną wymieniałem tylko uszczelkę przy prysznicu.

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1127 dnia: 27 Luty 2024, 19:31:51 »
Piszesz do Michała z konesso bynajmniej ja tak działam

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1128 dnia: 27 Luty 2024, 20:53:42 »
Piszesz do Michała z konesso bynajmniej ja tak działam

"Bynajmniej" nie jest synonimem "przynajmniej". Jest zaprzeczeniem i stosuje się je w komplecie z partykułą "nie".
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1129 dnia: 27 Luty 2024, 22:29:04 »
Piszesz do Michała z konesso bynajmniej ja tak działam

"Bynajmniej" nie jest synonimem "przynajmniej". Jest zaprzeczeniem i stosuje się je w komplecie z partykułą "nie".

Racja, poprawiam się:
Piszesz do Michała z konesso, przynajmniej ja tak działam.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1130 dnia: 05 Marzec 2024, 12:28:06 »
Skąd bierzecie rzeczy typu uszczelki i innego typu części zamienne

Ja stąd -> https://www.bluestarcoffee.eu

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1131 dnia: 14 Marzec 2024, 14:59:27 »
Jak cos nie tak z flow paddle to tam po zdjeciu grzybka jest sitko nasuniete na zwezke - to sitko jak woda byla srednia potrafi sie zakamienic wiec wiesz chyba to moze byc warte sprawdzenia - rozkrec, wez kwasku cytrynowego i zanurz na pol godzinki. Jesli masz nasadke dluga to ta zwezke tez warto wyciagnac i odkamienic.
Ale gdyby się zakamieniło to woda leciałaby słabiej, a ja mam problem odwrotny, przy wajsze max w lewo przepływ nie jest zablokowany całkowicie.
No ale to jest mniejszy problem. Najbardziej frapuje mnie to wskazanie ciśnienia pompy. Bez sitka jest 7, dopiero po założeniu, po pewnym czasie rośnie do tych 9,5. To jest normalne zachowanie, bo wydaje mi się, że tak się zaczęło dziać po odkamienianiu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi