Autor Wątek: 1zespresso/MYM 54  (Przeczytany 112741 razy)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #240 dnia: 26 Październik 2019, 20:32:32 »
@rubin Tak dokładnie.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #241 dnia: 26 Październik 2019, 22:43:49 »
@rubin wiedz jeszcze, że transakcja na koncie pojawia się nie wcześniej niż 24 godziny po jej przeprowadzeniu. Uważaj też przy składaniu "reklamacji" (wniosku o naliczenie cashbacku) - na to też jest jakiś określony czas (jeśli mnie pamięć nie myli to nie więcej niż 2 tygodnie)

Offline milosh-dr@

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Skerton
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #242 dnia: 27 Październik 2019, 15:39:15 »
Cześć wszystkim,
Czy ktoś z posiadaczy wilfy svart i 1zpresso/mym54 mógłby się wypowiedzieć na temat ilości pyłu jaki te młynki produkują i różnic w równości przemiału (ustawienia dripowe)? Dla przykładu ja używając Hario Skertona odsiewam 25-30% w formie pyłu, oczywiście przemiał jest przy okazji bardzo nierówny. Poprosiłem w kawiarni specialty o zmielenie odrobiny kawy na ich mlynku gastronomicznym i odsialem 15%-tez wydało mi się to sporo prawdę mówiąc jak na młynek za kilka tysięcy. Jak to wygląda w mlynkach, o które pytam? Nie chcę zwiększać budżetu, a nie uśmiecha mi się odsiewanie prawie 1/3 paczki.
Na marginesie: skorzystanie z rady, że pył jest potrzebny do uzyskania pełniejszego body w przypadku Skertona wydłużylo parzenie w v60 aż 3x, a kontrola nad naparem zmniejszyła się niemal do 0.

Pozdrawiam,
Miłosz

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #243 dnia: 27 Październik 2019, 18:19:31 »
@rubin wiedz jeszcze, że transakcja na koncie pojawia się nie wcześniej niż 24 godziny po jej przeprowadzeniu. Uważaj też przy składaniu "reklamacji" (wniosku o naliczenie cashbacku) - na to też jest jakiś określony czas (jeśli mnie pamięć nie myli to nie więcej niż 2 tygodnie)
Czasami nie wyłapuje zakupu jak masz adblocka itp. jeśli się nie pojawi w poniedziałek to robisz reklamację na https://planetplus.com/pomoc-i-kontakt#formularz-naliczania-cashback po potwierdzeniu przez sklep pojawi się na koncie. :)


Z tym 24h to jest coś na rzeczy - dziś się transakcja pojawiła w oczekujących. Dzięki za wyjaśnienie!

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #244 dnia: 28 Październik 2019, 22:03:20 »
W temacie tańszego zakupu tego właśnie młynka można zastosować taki "myk":
 - od 11.11 będzie na aliexpress wyprzedaż, do tego czasu proponuję zbierać "monety" w aplikacji mobilnej, 1000 monet będzie można wymienić na kupon zniżkowy 10$;
 - sprzedawca młynka ma w ofercie kupon 2$ za zakup za 40$;
 - nowi użytkownicy mają kupony zniżkowe w kwocie 2$;
 - na to wszystko wpada jeszcze cashback chyba 4%;
średnio cena za ten młynek wyjdzie 86$ - 10$ (wyprzedaż) - 2$(kupon sprzedawcy) - 2$(kupon nowego użytkownika) = 72 $ i od tego jeszcze 4% wpadnie na konto cashback :)
Owocnego polowania :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #245 dnia: 29 Październik 2019, 19:20:05 »
Jutro przybywa. Są jakieś filmiki jak to ustrojstwo obsłużyć? Konkretnie jako parkę dla AP :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #246 dnia: 30 Październik 2019, 18:02:18 »
No dobrze, jest. Rozkręcony i skręcony, bo ja jak dziecko :) Teraz pytania o ustawianie. Skręcam go z założoną korbką na maks, czyli żarna w bezruchu? Po tej operacji kropę na nakrętce mam w pobliżu 2. No i teraz te słynne kliki, których w MYMie nie ma :) Rozumiem, że ustawienie młynka na np. 22, to popuszczenie tej nakrętki o tę właśnie liczbę przerw między cyframi, wstecz? Wiem, że pytania z gatunku krowie na rowie, aleć ja humanista :D

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #247 dnia: 30 Październik 2019, 18:27:42 »
Dokładnie jak piszesz.
Odkręć ze dwa pełne obroty od punktu bezruchu żaren (czyli circa 24 bezgłośne kliki) i będziesz w okolicy przemiału do średniego dripa. A dalej niechaj język Cię prowadzi ;)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #248 dnia: 30 Październik 2019, 18:42:38 »
Ja do AP mielę zazwyczaj w przedziale 14-18 ale wiadomo to zależy od kawy i "receptury".  :P

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #249 dnia: 31 Październik 2019, 00:08:52 »
Cześć wszystkim,
Czy ktoś z posiadaczy wilfy svart i 1zpresso/mym54 mógłby się wypowiedzieć na temat ilości pyłu jaki te młynki produkują i różnic w równości przemiału (ustawienia dripowe)? Dla przykładu ja używając Hario Skertona odsiewam 25-30% w formie pyłu, oczywiście przemiał jest przy okazji bardzo nierówny. Poprosiłem w kawiarni specialty o zmielenie odrobiny kawy na ich mlynku gastronomicznym i odsialem 15%-tez wydało mi się to sporo prawdę mówiąc jak na młynek za kilka tysięcy. Jak to wygląda w mlynkach, o które pytam? Nie chcę zwiększać budżetu, a nie uśmiecha mi się odsiewanie prawie 1/3 paczki.
Na marginesie: skorzystanie z rady, że pył jest potrzebny do uzyskania pełniejszego body w przypadku Skertona wydłużylo parzenie w v60 aż 3x, a kontrola nad naparem zmniejszyła się niemal do 0.

Pozdrawiam,
Miłosz

Moim skromnym zdaniem. Eksperymentuj z grubością mielenie, temperaturą wody i długością zaparzania, jakością wody, a odsiewanie pyłu sobie odpuść. Szkoda 20-30% dobrej kawy, kiedy efekty odsiewania pyłu niejednokrotnie pogarszają smak kawy zamiast ją poprawić.

Offline blejtram Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Kawiarka ;AP;Gabi;Cafflano kompresso;Phin;Kazak Rota;origami dripper
  • Młynek: MYM-54; Kazak Tura 3
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #250 dnia: 02 Listopad 2019, 10:08:21 »
Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu posiadam MYM-54...i chodzi mi o ustawienia młynka po AP i Gabi Master A....pod AP poruszam się w zakresie 15-19 (1 obrót i 3-7)... Gabi mam od paru dni i nie mogę się wstrzelić z grubości mielenia... Dalej mi coś nie pasuje... Poruszam się na razie w zakresie   27-31  (2 obroty i 3 do 7)...13 gram kawy na 200-220 gram wody o temp. ok. 95 C... Białe filtry.
Pytanie co robię nie tak? Kawa jest płaska... Nie czuję kwasów.
A w jakich Wy poruszacie się zakresach przy gabi i AP?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #251 dnia: 02 Listopad 2019, 11:30:09 »
Nie robiłem jeszcze na Gabi z MYM54, ale wiem, że Gabi jest dość specyficznym urządzeniem. Jak zmielisz za grubo będzie płasko, bo za szybko przeleci, ale jak zmielisz za drobno, to też będzie płasko, bo przeleci bokiem.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #252 dnia: 02 Listopad 2019, 11:51:26 »
Nie robiłem jeszcze na Gabi z MYM54, ale wiem, że Gabi jest dość specyficznym urządzeniem. Jak zmielisz za grubo będzie płasko, bo za szybko przeleci, ale jak zmielisz za drobno, to też będzie płasko, bo przeleci bokiem.
Jakim bokiem? Tam nie ma cisnienia aby coś leciało bokiem bo woda powoli przez około 2 min (na pustym przebiegu) skrapla się na kawę. Dawno nie używałem Gabi ale proponuję takie samo mielenie jak pod ap lub odrobinę drobniej.
No i oczywiście z drugiej strony lokalna palarnia i świeża kawa to nie zawsze oznacza plus na forum mamy kilka sprawdzonych palarni i proponuję i nich zamowić.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #253 dnia: 02 Listopad 2019, 12:10:34 »
Bokiem bokiem, wiem co mówię.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #254 dnia: 02 Listopad 2019, 12:14:15 »
takie samo mielenie jak pod ap lub odrobinę drobniej
Można się zgodzić, że takiej grubości przemiał jak do AP będzie ok, bo zakres do AP to w zależności od przepisu +/- od espresso do chemexa ;)

Ja do Gabi mieliłem trochę grubiej niż do moki 3tz, a drobniej niż do V60 z 12g kawy na 3 częsciowe polewanie i czas ok 2:45 min i stare filtry japońskie :).  Zastanawiam się czy to coś komuś pomaga :). Chyba trzeba po prostu wypraktykować ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2019, 12:17:46 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi