Autor Wątek: Sklepowa grubość mielenia.  (Przeczytany 1197 razy)

Offline Pielgrzym Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Nivona 757, Delonghi Dedica
  • Młynek: Nivona CF 130
Sklepowa grubość mielenia.
« dnia: 06 Maj 2023, 13:41:18 »
Dzień dobry wsystkim.
Z racji że jestem poczatkującym smakoszem kawy i mało wiem, czy mozecie mi polecieć jakiś młynek na początek przygody ? Tak by grubość przemiału odpowiadała między innymi tym "sklepowym" pakowanym próżniowo kawom typu Lavazza, Pellini etc...
Posiadam na stanie ekspres kolbowy Delonghi oraz automat Nivony ( 757 ).
Ostatnio próbowałem coś zmielić w Termomixie ale... no właśnie "ale", np. zatyka mi dyszę w Nivonie ( przy skorzystaniu z podajnika na kawę mieloną i prawie nie leci kawa. Za drobno czy za grubo ?  Wiadomo... Thermomix to nie urządzenie do poprawnego mielenia kawy ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2023, 13:49:43 wysłana przez Pielgrzym »
" Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują "
   Albert Einstein

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2023, 13:47:13 »
Thermomix mieli blenduje jak każdy młynek za 50zl (ostrzowy) nie masz praktycznie żadnej regulacji, to nadaje się tylko do zalewajki. W dodatku brak tam równej grubości, po prostu jak wpadnie pod ostrza tak wyjdzie.

Musisz powiedzieć nieco więcej odnośnie poszukiwanego młynka: ręczny czy elektryczny, budzet?
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Pielgrzym Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Nivona 757, Delonghi Dedica
  • Młynek: Nivona CF 130
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2023, 13:49:28 »
Jasne. To po prostu taka desperacka próba zmielenia czegokolwiek na "automacie" ;)
Chciałbym coś automatycznego. Cenowo na początek tak do 500zł. Może i by było 1000 gdyby nie inflacja i wakacyjne wydatki :P

Szczerze to mi znajomy polecał młynek Lelit Fred ale niestety jak wspomniałem muszę ograniczyć budżet dość mocno i wybrać coś najlepszego z tych najtańszych do czegokolwiek się nadających. 
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2023, 14:00:16 wysłana przez Pielgrzym »
" Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują "
   Albert Einstein

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2023, 15:31:24 »
Z tanich młynków Nivona Cafe Grano 130 jest ok. Sklepowa grubość mielenia jest jak do kawiarki. Coś jak drobna sól.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2023, 15:35:51 wysłana przez krystians »

Offline baltyk_gdynia

  • Wiadomości: 19
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2023, 15:51:06 »
Jasne. To po prostu taka desperacka próba zmielenia czegokolwiek na "automacie" ;)
Chciałbym coś automatycznego. Cenowo na początek tak do 500zł. Może i by było 1000 gdyby nie inflacja i wakacyjne wydatki :P

Szczerze to mi znajomy polecał młynek Lelit Fred ale niestety jak wspomniałem muszę ograniczyć budżet dość mocno i wybrać coś najlepszego z tych najtańszych do czegokolwiek się nadających. 
też kiedyś "upierałem się" przy automatycznym, ale gdy trafiła się okazja kupić J-Max prosto od producenta, to długo się nie zastanawiałem. I nie żałuję ani złotówki wydanej na tem młynek. Ale mam też, jeśli byłbyś zainteresowany, właśnie Nivonę CG 130 w świetnym stanie (zmieliłem ok. 15kg kawy i od tej pory stoi nieyżywany).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2023, 16:35:05 »
Chciałbym coś automatycznego. Cenowo na początek tak do 500zł. Może i by było 1000
Ręczny młynek premium bije na głowę jakością przemiału wszystkie elektryki do 1000zł, a nawet i te droższe, a jedyny minus ręczniaka, dla niektórych, to kręcenie korbką.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2023, 17:48:32 »
Ręczny młynek premium
Ręczny młynek premium nie jest poniżej 500 zł, tylko bliżej 1000 zł, ale uważam, że warto korzystać z dobrego ręcznego, jeśli jest to do zaakceptowania przez użytkownika.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2023, 17:51:40 wysłana przez krystians »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj 2023, 18:37:55 »
Nawiązałem do tej treści:
znajomy polecał młynek Lelit Fred
... i jego ceny.
》tertium non datur《

Offline Pielgrzym Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Nivona 757, Delonghi Dedica
  • Młynek: Nivona CF 130
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2023, 09:50:07 »
Nawiązałem do tej treści:
znajomy polecał młynek Lelit Fred
... i jego ceny.


Rozumiem, że nieadekwatna do jakości ?
" Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują "
   Albert Einstein

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sklepowa grubość mielenia.
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2023, 10:44:51 »
Rozumiem, że nieadekwatna do jakości ?
Jak go będziesz używał jako mielonkę do automatu i tej kolby De'Longhi to się nada. Ja go kupiłem dla córki do zalewajki, używany za 500zł., to oki. Trochę porobiłem shotów, to K-plus lepszy, a przecież do espresso on nie jest najlepszy.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2023, 11:15:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi