Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników  (Przeczytany 32977 razy)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #420 dnia: 20 Grudzień 2023, 15:17:14 »
Nie zalatuje Januszem. Czy trzeba łopatologicznie tłumaczyć, iż na PW?
jak chcesz się dowiedzieć na pw to pisz do niego na pw, a nie w wątku, nie trzeba będzie tłumaczyć.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #421 dnia: 20 Grudzień 2023, 18:06:52 »
Wiesz, zawsze mogę zadzwonić, a znamy się naście lat.

Podaruj sobie te uszczypliwości, ok?
 ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #422 dnia: 20 Grudzień 2023, 20:32:10 »
Jakie macie fabrycznie cisnienie ekstrakcji? U mnie wychodzi trochę ponad 9 bar. Ogólnie kawa z tego ekspresu wychodzi bardzo dobra, mam też wrażenie, że ekspres wybacza dużo błędów a szoty są bardziej powtarzalne niż w Lelit Elisabeth

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5324
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #423 dnia: 20 Grudzień 2023, 20:39:39 »
mam też wrażenie, że ekspres wybacza dużo błędów
Taka to po prostu maszyna.
》tertium non datur《

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #424 dnia: 20 Grudzień 2023, 20:40:07 »
Ujmę tak. Umawiasz się z kimś na coś, i ten ktoś daje dobre warunki TOBIE, nie INNYM.

Złamanie tej umowy/ustalenia powoduje, ż jesteś na kiedyś spalony, bo tych warunków nie dopełniłeś.
Czy Wy jesteście naprawdę tacy ograniczeni?

Czym innym jest dywagacja nt. oficjalnej ceny z www, czym innym ustalenie ze sprzedawcą.

Ja warunków ustaleń nie złamałem i może, kiedyś, w przyszłości, to przyniesie efekt.



Inaczej; dzisiaj schylacie się po 1 zł, kiedyś z tyłka wyciągną Wam tysiaka.

Wolny Kraj.

 ;)




Kompletnie oderwane od tej nazwijmy to hobbistycznej rzeczywistości sprzętów kawowych dla entuzjastów i ich sprzedaży.

O jakiej tajemnicy czy nawet umowie tutaj piszesz, jeśli rozmawiasz z panią na czacie CD? Skąd ona może wiedzieć kim Ty jesteś, skąd piszesz, kto to widzi. Zapewne nie jest tak naiwna jak to przedstawiasz. Podobnie z mailem czy telefonem. My nie jesteśmy "tak ograniczeni", raczej Ty masz takie właśnie ograniczone myślenie w tym temacie.

W przypadku ekspresów, gdzie mówimy o kilkunastu, a często więcej tysiącach złotych, sprzęt nie schodzi jak "cieple bułeczki" i takiemu sprzedawcy jest na rękę sprzedać 5-10-15 maszyn z rabatem niż 1 czy 2 po cenie wyjściowej. A tak się dzieje właśnie, jeśli ktoś, gdzieś(najczęściej w miejscu, w którym jest grupa docelowa dla tego sprzętu), napisze, powie, ze udało mu się uzyskać taki czy siaki rabat na dany sprzęt w takowym sklepie. Jest to "wygrana" dla wszystkich, sprzedawcy również. W końcu nawet z rabatem, nadal na tym zarobi, a skala robi swoje.

I żebyś nie myślał, ze to dotyczy tylko tematu ekspresów do kawy, podobnie funkcjonuje rynek foto dla entuzjastów, w którym również siedzę. Tam również wymieniamy się informacjami, gdzie najwięcej da się ugrać na dany aparat czy obiektyw. Od wielu lat.

Umowy poufności, które faktycznie funkcjonują, szczególnie w mojej branży zawodowej(IT), są zawsze wymuszane na piśmie w formie tzw. NDA i to ma moc prawną i niesie za sobą kolosalne kary za ich złamanie. A bez podpisania nikt z Tobą nawet nie rozmawia. Ale to jest zupełnie inna bajka, która w omawianym przypadku nie ma zastosowania.


« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2023, 20:43:39 wysłana przez MSL »

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #425 dnia: 20 Grudzień 2023, 20:42:29 »
Jakie macie fabrycznie cisnienie ekstrakcji? U mnie wychodzi trochę ponad 9 bar. Ogólnie kawa z tego ekspresu wychodzi bardzo dobra, mam też wrażenie, że ekspres wybacza dużo błędów a szoty są bardziej powtarzalne niż w Lelit Elisabeth

Też mam 9bar, zgadzam się z tym co napisałeś, bardzo smaczna i powtarzalna kawa, czasem myślę, że nudna :) Ja się zbieram do przestawienia go na 6bar, jest nawet o tym na stronie LM. Dobrze to świadczy o producencie, te artykuły o kawie na stronie LM w ogóle są bardzo fajne, treściwe.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #426 dnia: 20 Grudzień 2023, 21:45:02 »
Ujmę tak. Umawiasz się z kimś na coś, i ten ktoś daje dobre warunki TOBIE, nie INNYM.

Złamanie tej umowy/ustalenia powoduje, ż jesteś na kiedyś spalony, bo tych warunków nie dopełniłeś.
Czy Wy jesteście naprawdę tacy ograniczeni?

Czym innym jest dywagacja nt. oficjalnej ceny z www, czym innym ustalenie ze sprzedawcą.

Ja warunków ustaleń nie złamałem i może, kiedyś, w przyszłości, to przyniesie efekt.



Inaczej; dzisiaj schylacie się po 1 zł, kiedyś z tyłka wyciągną Wam tysiaka.

Wolny Kraj.

 ;)




Kompletnie oderwane od tej nazwijmy to hobbistycznej rzeczywistości sprzętów kawowych dla entuzjastów i ich sprzedaży.

O jakiej tajemnicy czy nawet umowie tutaj piszesz, jeśli rozmawiasz z panią na czacie CD? Skąd ona może wiedzieć kim Ty jesteś, skąd piszesz, kto to widzi. Zapewne nie jest tak naiwna jak to przedstawiasz. Podobnie z mailem czy telefonem. My nie jesteśmy "tak ograniczeni", raczej Ty masz takie właśnie ograniczone myślenie w tym temacie.

W przypadku ekspresów, gdzie mówimy o kilkunastu, a często więcej tysiącach złotych, sprzęt nie schodzi jak "cieple bułeczki" i takiemu sprzedawcy jest na rękę sprzedać 5-10-15 maszyn z rabatem niż 1 czy 2 po cenie wyjściowej. A tak się dzieje właśnie, jeśli ktoś, gdzieś(najczęściej w miejscu, w którym jest grupa docelowa dla tego sprzętu), napisze, powie, ze udało mu się uzyskać taki czy siaki rabat na dany sprzęt w takowym sklepie. Jest to "wygrana" dla wszystkich, sprzedawcy również. W końcu nawet z rabatem, nadal na tym zarobi, a skala robi swoje.

I żebyś nie myślał, ze to dotyczy tylko tematu ekspresów do kawy, podobnie funkcjonuje rynek foto dla entuzjastów, w którym również siedzę. Tam również wymieniamy się informacjami, gdzie najwięcej da się ugrać na dany aparat czy obiektyw. Od wielu lat.

Umowy poufności, które faktycznie funkcjonują, szczególnie w mojej branży zawodowej(IT), są zawsze wymuszane na piśmie w formie tzw. NDA i to ma moc prawną i niesie za sobą kolosalne kary za ich złamanie. A bez podpisania nikt z Tobą nawet nie rozmawia. Ale to jest zupełnie inna bajka, która w omawianym przypadku nie ma zastosowania.





Pozwolisz, iz skorzystam z prawa do nieodpowiadania.
To, że pracujesz w IT nie oznacza, że ta branża to pępek galaktyki.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5324
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #427 dnia: 20 Grudzień 2023, 22:08:00 »
No naprawdę, to takie dziwne i tak ciężko zrozumieć, że Fux z kimś się na coś umówił i dotrzymał danego słowa? :picardpalm:
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 798
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #428 dnia: 20 Grudzień 2023, 22:19:08 »


W przypadku ekspresów, gdzie mówimy o kilkunastu, a często więcej tysiącach złotych, sprzęt nie schodzi jak "cieple bułeczki" i takiemu sprzedawcy jest na rękę sprzedać 5-10-15 maszyn z rabatem niż 1 czy 2 po cenie wyjściowej.
Święta prawda.....


Cała branża agd oparta jest o plany sprzedażowe.
Im większą sprzedaż kontraktujesz to otrzymujesz większą marżę zakupową. Ale gdy nie zrealizujesz planu, możesz globalnie być nawet na minusie.
Warto mieć to na uwadze wybierając termin dokonywania zakupów i negocjacji cenowych.




Offline Matius22

  • Wiadomości: 458
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #429 dnia: 20 Grudzień 2023, 22:24:23 »
@GostRado Nie czytasz ze zrozumieniem, czy ktokolwiek tutaj ponownie ciśnie aby Fux powiedział za ile kupił sprzęt? NIE

Nikomu nie przeszkadza, to że Fux nie chce tego ujawnić, rozmowa tu była o negocjacjach i Fux stwierdził, że ma to się odbywać po cichu. Jeśli on tak chce to może tak robić, wystarczy zaakceptować fakt iż nie każdy obiecał nie mówić dalej jaką otrzymał cenę. W coffedesku negocjować można poprzez czat i śmiało mówić innym, nie rozumiem czemu uparcie chce on wymusić na wszystkich by to robili po cichu tak jak on, to już indywidualna decyzja. Stąd wyszła ta dyskusja.

Fux - uwielbiam używać „@„ i to, że na tym forum jest taka opcja. Jeśli Ci to przeszkadza to skoro jesteś moderatorem możesz w jakiś sposób wpłynąć aby dodano opcję wyłączenia siebie z „@„ ja nie zamierzam czytać Twojego KAŻDEGO postu aby wiedzieć, że Ty akurat sobie tego nie życzysz. Jest taka opcja każdy ma prawo jej używać… Nie lubię cytować postów bo brzydko wydłużają całego posta tymbardziej, że cytują się z innymi cytowanymi i aby jakoś to wyglądało trzeba to usuwać… Jak tak bardzo tego nie lubisz to może dodaj taką uwagę w opisie, a nie oburzasz się iż pisałeś o tym kilka razy.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2023, 22:27:28 wysłana przez Matius22 »
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #430 dnia: 21 Grudzień 2023, 05:34:17 »
I tak się w tej kwestii rozstańmy.
 :)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5324
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #431 dnia: 21 Grudzień 2023, 06:14:00 »
Nie czytasz ze zrozumieniem, czy ktokolwiek tutaj ponownie ciśnie aby Fux powiedział za ile kupił sprzęt?
Taaaak.
Komentarze Fuxa na wcześniejsze wpisy adwersarzy, np:
Akurat coffedesk te forum ma totalnie gdzieś  zresztą kto broni podać cenę jaką się udało uzyskać np na czacie?
To, że CD ma to gdzieś to oki, ale Fux umówił się z konkretną osobą:
Ujmę tak. Umawiasz się z kimś na coś, i ten ktoś daje dobre warunki TOBIE, nie INNYM.

Złamanie tej umowy/ustalenia powoduje, ż jesteś na kiedyś spalony, bo tych warunków nie dopełniłeś.
Czy Wy jesteście naprawdę tacy ograniczeni?

Czym innym jest dywagacja nt. oficjalnej ceny z www, czym innym ustalenie ze sprzedawcą.

Ja warunków ustaleń nie złamałem i może, kiedyś, w przyszłości, to przyniesie efekt.

I tu jeszcze masz:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13858.125 
M.in:
Znasz pojęcie tajemnicy handlowej?

Więc:
No naprawdę, to takie dziwne i tak ciężko zrozumieć, że Fux z kimś się na coś umówił i dotrzymał danego słowa? :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2023, 06:21:35 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #432 dnia: 21 Grudzień 2023, 06:47:39 »
Nic dodać, nic ująć.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Matius22

  • Wiadomości: 458
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #433 dnia: 21 Grudzień 2023, 07:19:05 »
Cytujesz mój post w którym nic nie pisze aby FUX PODAŁ SWOJĄ CENĘ! Pokaż post od tego posta:

Ludzie, negocjuje się po cichu...
 :taktak:

W którym ktoś ponownie atakuje i wymusza na Fux podanie ceny jakiej uzyskał…  :picardpalm: Było o tym w październiku, nie teraz. Zostało poruszone, że jedni chcą o tym rozmawiać publicznie i wrzucają tu to co uzyskali. Odnosimy się jedynie do słów w powyższym cytacie, że nie zgadzają się wszyscy z negocjacją po cichu - to tyle i aż tyle…
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #434 dnia: 27 Grudzień 2023, 21:03:38 »
jest nawet o tym na stronie
gdzie dokładnie można poczytać?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi