Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1532126 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6600 dnia: 21 Lipiec 2020, 19:42:09 »
W sklepie są już dostępne świeże palenia moich kaw: Chocolate Wave, Ariadna, A+, Stormy Weather, African Express. Coś jeszcze potrzebne? ;)

Z Synestezji zachęcamy do Rwandy Muhondo z obróbki Honey, do Kolumbii La Cristalina z obróbki naturalnej, Kenii Embu Ngerwe z mokrej obróbki -- świetne z tego będą przelewki. Bardzo dobry jest kolejny Eli blend do espresso -->> RED.

Przy okazji, sporo świetnych kaw w promocyjnych cenach -->> Warto!
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2020, 20:04:23 wysłana przez Antonio »

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6601 dnia: 21 Lipiec 2020, 20:49:51 »
Bardzo dobry jest kolejny Eli blend do espresso -->> RED.

Przy okazji, sporo świetnych kaw w promocyjnych cenach -->> Warto!
Na to czekałem, jutro zamawiam.
EDIT: już zamówiłem...
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2020, 20:58:23 wysłana przez MajkJaro »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6602 dnia: 23 Lipiec 2020, 16:03:41 »
Dzięki wielkie :).

Dzisiaj miałem zabawne i sympatyczne spotkanie. Nasza mieścina w środku sezonu: tumult, upał, skwar, korki, zgiełk. Po całym dniu pakowania paczek i odprawiania ich w świat, trochę spokoju. Telefon. Goście jadą i trafiają od razu do naszego ukrytego biura-sklepu na terenie portu. Dać im paczkę kawy, zmielonej do moki. Ale jakiej? Któż to wie? Zróbmy test sensoryczny. W dzbanku od Moccamastera stoi akurat napar z "kilka godzin wcześniej zaparzonego" Hondurasu od Miriam. Palenie dość dobre do espresso, do dripu -- "na granicy", goryczka sympatyczna, niewielka dla mnie kwaskowatość, dużo słodyczy. Próbowałem tuż po zaparzeniu i razem z gośćmi. Dla mnie jest jak jest, a dla gości jest kwas :smiech:. Myślę, że to znowu fenomen fermentacji w obróbce naturalnej. Dla nas coś wspaniałego, dla niektórych coś odpychającego ;). Zmieliłem Stormy Weather :). Będzie OK do moki.

Lubię takie konfrontacje. Fajnie, że wciąż są ludzie, którzy nie mają bzika na punkcie super specialty coffee :). Ale jednak kawę od Miriam kocham. Kolejne zbiory z jej małej plantacji, ciekawe odmiany i rzetelna jej praca -- za jakiś czas pojawią się w naszym sklepie, pewnie wczesną jesienią...
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2020, 16:10:35 wysłana przez Antonio »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6603 dnia: 24 Lipiec 2020, 21:19:43 »
Witam

Pytanie za 100 punktów Honduras-Miriam-Elizabeth-Perez-Espresso jaka temperatura będzie odpowiednia pod espresso ,szkoda by było taka kawę zaparzyć w złej temperaturze :):)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6604 dnia: 24 Lipiec 2020, 22:21:36 »
Trzeba sobie poeksperymentować :). Myślę, że może być 90-94 stopnie.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6605 dnia: 25 Lipiec 2020, 12:25:24 »
no tak:):),4 stopnie widełek dają duży zakres smakowy :):), ale musz pochwalić Cancion Colombiana chyba najlepsze espresso jakie ostatnio piłem jest szansa na ponowne pojawienie się w sklepie ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6606 dnia: 25 Lipiec 2020, 12:57:20 »
Właśnie za chwilę wrzucam do pieca. Polecam też African Express -- też miodzio :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6607 dnia: 26 Lipiec 2020, 11:38:43 »
Cancion to dwie doskonałe kawy z Kolumbii. W zasadzie pół na pół: natural i mokra obróbka, obie bardzo "słodkie". African Express to z kolei trzy różne obróbki: mokra, natural i honey. Teraz pojawił się trzeci blend z tej "niebrazylijskiej" serii -->> Transatlantico czyli transatlantyk. Siłą rzeczy takie hasło kojarzy mi się z przedwojenną flotą handlową RP. M/S "Batory" jest najbardziej znanym przykładem, ale w pierwszej chwili przypomniałem sobie o bliźniaczym "Piłsudskim" i jego kapitanie, wiecie pewnie: "Znaczy Kapitanie". Znaczy Espresso ;). Jeśli komuś African Express zdaje się zbyt wytrawnym, to Transatlantyk sprawi przyjemność :).

Z Synestezji polecamy nowe wydanie, fajne jako espresso, mieszanki -->> SWEET

Zostały zaledwie 3 paczki świetnej mieszanki z Etiopią Kercha Keloo z obróbki honey oraz z Kolumbią La Cristalina Natural. Warto! Właśnie mam moje ostatnie 20g w postaci naparu z V60. Super :). Leśne jagody i czekolada -->> KERCHA KELOO/La Cristalina
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2020, 11:44:31 wysłana przez Antonio »

Offline Sandor

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Aeropress, phin, moka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6608 dnia: 01 Sierpień 2020, 00:27:43 »
Czy kawy Mastro Antonio na allegro w sklepie CafeSilesia są świeżo palone? Nie mogłem tam znaleźć żadnej informacji o dacie.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6609 dnia: 02 Sierpień 2020, 06:23:31 »
Nie wiem jak na allegro ale na stronie cafe silesia są podane daty palenia 😉 Ariadnę np mają z 5.07 czyli obecnie nie najświeższe palenie ale nie jest źle
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 06:29:46 wysłana przez ralph »
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6610 dnia: 02 Sierpień 2020, 06:34:16 »
Pojęcie "świeżo palone" cóż znaczy? Nigdy nie przywiązywałem do niego jakiejś wielkiej wagi. Najważniejsze jest to, by kawa była dobra w ogóle, a nie by była dobra bo jest świeża...

Offline Sandor

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Aeropress, phin, moka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6611 dnia: 02 Sierpień 2020, 10:27:53 »
Pojęcie "świeżo palone" cóż znaczy? Nigdy nie przywiązywałem do niego jakiejś wielkiej wagi. Najważniejsze jest to, by kawa była dobra w ogóle, a nie by była dobra bo jest świeża...

Czyli dobra kawa nie traci zbyt dużo smaku i aromatu po np. 3-4 miesiącach? Zdaję sobie sprawę, że tak czy inaczej jest pijalna, ale po prostu naczytałem się, że kawę najlepiej wypić w ciągu miesiąca od palenia czy dwóch i trochę mnie zaskoczyłeś. Pytam z czystej ciekawości bo wciąż jestem nowy 'w kawie' a lubię wiedzieć :)

W związku z tym co napisałem, pytając czy jest świeżo palona, miałem na myśli czy jest z lipca.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6612 dnia: 02 Sierpień 2020, 12:31:45 »
Sednem jest to "nie traci zbyt dużo". Wszyscy gonimy tutaj za optimum - najlepszą możliwą wersją naparu. Good enough is not good enough :) W miarę zdobywania doświadczenia sam uznasz, gdzie jest twoja granica. Słyszałem kiedyś od baristy taką zasadę: nie parzyć nic, co było mielone dawniej niż kwadrans temu i nie mielić nic, co było palone dawniej niż miesiąc temu. Z tym pierwszym się zgadzam. Z drugim można dyskutować - wiele kaw trzyma się dobrze przez kolejne tygodnie po upływie tego miesiąca. Ale jednak jakoś tak jest, że między tygodniem od palenia, a miesiącem od palenia większość kaw cieszy mnie najbardziej.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6613 dnia: 02 Sierpień 2020, 21:13:00 »
@Antonio, jakieś kody rabatowe są dostępne dla forumowiczów ? ;) chciałem właśnie zamówić tą sławetną Ariadnę :)

[EDIT] w sumie zamówienie już poszło, nie ma na co czekać, chcę już spróbować :)
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 21:28:38 wysłana przez ralph »
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6614 dnia: 02 Sierpień 2020, 21:31:10 »
Dziękuję :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi