Autor Wątek: Latte art z delonghi  (Przeczytany 4292 razy)

Offline Arkowal

  • Wiadomości: 11
Odp: Latte art z delonghi
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:17:47 »
pj.walczak taki milk steamer na e bay uk od Ł200.Brak miejsca w kuchni a po drugie dla takiego ambitnego amatora który nigdy nie będzie  pracował jako barista trochę droga zabawka  ;) fajne urządzenie i pewnie szybciej by mi cokolwiek wyszło,ale odpada  :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Latte art z delonghi
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Grudzień 2017, 22:25:41 »
Fakt drogie, nie wiedziałem :) To już używana Gaggie za to kupić można całą :)

Offline Arkowal

  • Wiadomości: 11
Odp: Latte art z delonghi
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:40:57 »
Możecie mi jeszcze koledzy podpowiedzieć czy temperatura mleka ma istotne znaczenie w stosunku do espresso?Wydaje mi się,że mleko które już jest spienione z mojego delonghi jest dużo niższej temperatury niż powinno mieć( zalecane 65-70C)Espresso jest wyższej temperatury. Zamówiłem garnuszek do przelewania z termometrem aby się jeszcze przekonać. Mam ochotę jeszcze do spieniania dokupić french press, podgrzać mleko na kuchence do odpowiedniej temperatury i mleko przygotować oddzielnie. Jeśli nie dam rady, dam sobie spokój. Może kolejny expres zakupie trochę lepszy i będzie łatwiej uzyskać latte art.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Latte art z delonghi
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Grudzień 2017, 11:41:08 »
Filmik poglądowy z dzisiejszego poranka . Wiem, że latteart wymaga dopracowania, ale to mój pierwszy raz z frenchpressem, mleko było nieco za mocno napowietrzone.



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Arkowal

  • Wiadomości: 11
Odp: Latte art z delonghi
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Grudzień 2017, 13:18:17 »
Miklas  :brawa: co ja bym dał, żeby się tak nauczyć+serce i mi wystarczy aby młodej nosa utrzeć ;) Czy espresso ma też znaczenie aby coś tam wymalować? Chodzi mi o gęstość, rodzaj kawy? Teraz ustawiłem młynek na gruboziarniste. Kawy używam Jacobs. Zakupiłem teraz na próbę lavazza.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Latte art z delonghi
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Grudzień 2017, 13:27:35 »
Nie próbowałem, ale wydaje mi się, że na automatowym espresso też dałoby radę, wydaje mi się, że na kawiarce również. Zostaw ten jakobs i lawaze i kup jakąś porządną kawę :P
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Arkowal

  • Wiadomości: 11
Odp: Latte art z delonghi
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Grudzień 2017, 13:58:17 »
W takim razie z 80% sukcesu to w technice przelewania? Raszta to przygotowanie mleka, ewentualnie kubek?
Miklas zostawie, ale z czasem :P Na tą chwilę nie zarobiłbym na kawę  :)
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 15:04:21 wysłana przez Arkowal »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi