Autor Wątek: Młynek do kawy tylko jaki...  (Przeczytany 22319 razy)

Offline Titton

    • brak
  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: QuickMill QM67
  • Młynek: ???
Młynek do kawy tylko jaki...
« dnia: 29 Październik 2017, 01:29:42 »
No i stało się decyzja podjeta chce zmienić młyn bo mój Ascaso I2 Steel nie wyrabia przy średnio palnej o drobnych ziarnach kawie. Decyzja jest ale nie mam pojęcia w którym kierunku iść... I tu trochę potrzebuje waszej pomocy
1.  na pewno płaskie żarno ale czy 58,-64 tu mam dylemat czy wielkość ma takie znaczenie?
2. na pewno młyn nie powinien mieć rozmiarów gastronomiczych 50 kilka i wiecej centymetrów - ascaso ma bardzo odpowiednie rozmiary ale wiem że więcej mocy i większe żarna to większy młynek itd..
3. hopper najlepiej jak najmniejszy 250-500g to dla domowych warunków będzie więcej  niż potrzebuje
4. retencja tutaj było by super aby była jak najmniejsza
5. elektryczny dla żony...
6. no i najważniejsze w rozsądnej cenie tak myślę do 2000 +/-

przeszukałem, przeczytałem forum oraz strony producentów no i hmm.. właśnie nie wiem dlatego napisałem tego posta z prośbą o wsparcie i sugestie oraz podzielenie się doswiadczeniami w tym zakresie...


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2017, 13:14:09 »
W tym budżecie to najlepiej Ceado E5P wziąć, ale nie wiem jak z gabarytami...

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2017, 13:18:38 »
Polecam taki, jaki sam mam, czyli Baratza Vario. W zasadzie spełnia wszystkie warunki jakich oczekujesz.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2017, 13:24:13 »
Jak masz żyłkę hazardzisty i trochę czasu to dołącz do programu wsparcia dla Niche Zero (tak jak 343 osoby, w tam kilka z naszego forum).
Jeżeli spełnią obietnicę to będzie to młynek jakiego szukasz.

https://www.indiegogo.com/projects/niche-zero-the-best-conical-burr-coffee-grinder#/

Jak za dużo czekania to ja bym na Twoim miejscu poczekał jeszcze chwilę i zobaczył jak spisywać się będzie Sette 30.


Offline mikolajcz Mężczyzna

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Ascaso STEEL UNO PID
  • Młynek: Fiorenzato F64 evo, Ascaso i-1 steel
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik 2017, 17:21:07 »
Za 2000 zł kupisz sobie młynek na 3 -4 lata a potem zmienisz na lepszy i tak 10 lat kupisz docelowy w cenie wszystkich zakupionych młynków.
A może ciut odczekać  (bo tym ... możesz jeszcze mieć ) i kupić już docelowo ?

Offline Titton

    • brak
  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: QuickMill QM67
  • Młynek: ???
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik 2017, 20:37:25 »
Polecam taki, jaki sam mam, czyli Baratza Vario. W zasadzie spełnia wszystkie warunki jakich oczekujesz.

Tego młynka nie brałem pod ale poczytam zobaczę jake ma opinie dzięki bardzo za sugestie

Offline Titton

    • brak
  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: QuickMill QM67
  • Młynek: ???
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2017, 21:01:48 »
W tym budżecie to najlepiej Ceado E5P wziąć, ale nie wiem jak z gabarytami...

To jest sztuka młyn który bardzo chodzi mi po głowie nie dość że żarna 64 płaskie wysokość odpowiednia tylko cena trochę ponad budżet. No i jest jedno pytanie co do tych wstawek plastikowych czy one się nie połamią, zużyją podczas użytkowania ( w szczególności ten pierścień do zmiany ustawień położenia żarna)

A w ogóle jak oceniasz precyzyjność ustawień żarna w tym młynku jest powtarzalne. Na youtube wygląda super pięknie ale ja to jest w rzeczywistości?

Offline Titton

    • brak
  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: QuickMill QM67
  • Młynek: ???
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Październik 2017, 21:11:17 »
Jak masz żyłkę hazardzisty i trochę czasu to dołącz do programu wsparcia dla Niche Zero (tak jak 343 osoby, w tam kilka z naszego forum).
Jeżeli spełnią obietnicę to będzie to młynek jakiego szukasz.

Jak za dużo czekania to ja bym na Twoim miejscu poczekał jeszcze chwilę i zobaczył jak spisywać się będzie Sette 30.


Co do żyłki hazardzisty to czemu nie ale potrzebuje młyna na wczoraj ( bo właśnie obecny mi się sprzedał)  :-)...  a ten to planowany jest czerwiec 2018 + pewnie obsunięcia w realizacji projektu i uruchomienia produkcji wiec jak będzie wrzesień to będzie super... ale młyn faktycznie zapowiada się bardzo obiecująca tylko stożkowe żarna jakoś teraz chciałby mieć coś płaskiego :-)...

Co do Sette 30 to jakoś mi nie podchodzi wygląd chyba jednak wole bardziej klasycznie no i żarna ...

Offline Titton

    • brak
  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: QuickMill QM67
  • Młynek: ???
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik 2017, 21:16:10 »
Za 2000 zł kupisz sobie młynek na 3 -4 lata a potem zmienisz na lepszy i tak 10 lat kupisz docelowy w cenie wszystkich zakupionych młynków.
A może ciut odczekać  (bo tym ... możesz jeszcze mieć ) i kupić już docelowo ?


Czy Ty taka drogę przechodziłeś czy jesteś w trakcie?
Ja właśnie jestem podczas drugiej iteracji zmiany sprzętu ( ekspres już zmieniony ) młyn właśnie się zmienia :-)...

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Październik 2017, 21:21:12 »
Jeśli nie bierzesz pod uwagę żaren stożkowych, a przede wszystkim gastronomicznych gabarytów, to pole manewru masz trochę ograniczone.

Offline Titton

    • brak
  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: QuickMill QM67
  • Młynek: ???
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Październik 2017, 22:04:50 »
Może i tak jest pewnie masz większe rozeznanie rynku niż ja bo ja dopiero się w temat kawy wgryzam na nowo :-).. ale wydaje mi sie ze młynków do 50cm z żarnami płaskimi jest sporo. znalazłem coś od ECM , Profitec, Quickmill, MACAP , Mazzer, Compak, Fiorenzato...

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Październik 2017, 22:26:53 »
Do 50cm to tak, myślałem że chodzi Ci raczej o coś, co zmieści się między wiszące półki kuchenne a blat, czy raczej poniżej 40cm.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Październik 2017, 22:48:04 »
Za 2000 zł kupisz sobie młynek na 3 -4 lata a potem zmienisz na lepszy i tak 10 lat kupisz docelowy w cenie wszystkich zakupionych młynków.
A może ciut odczekać  (bo tym ... możesz jeszcze mieć ) i kupić już docelowo ?

To jak myślisz, jaki młynek do domu będzie następny po takim z płaskimi żarnami 64 mm?

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Październik 2017, 00:22:53 »
Jakiś Monolith czy inny Titan z 80 mm stożkami :D Szafki wiszą w różnych domach na rożnych wysokościach. Ale z małych może Mazzer Mini?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Młynek do kawy tylko jaki...
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Październik 2017, 01:23:46 »
https://www.elektros.it/pl/en/coffee_grinder_eureka/macinacaffe-eureka-zenith-65-e-nero_tramoggia_piccola.html

Poniżej 46 cm. Używany można znaleźć w cenie twojego budżetu. Może być Nuova Simonelli MDX On Demand. Młynek siostrzany.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi