Autor Wątek: Mała Czarna  (Przeczytany 33776 razy)

Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #120 dnia: 10 Listopad 2017, 09:42:46 »
Pracujemy nad tym, żeby była możliwość wyboru innych dostawców. I tak będzie, gdy tylko uporamy się z kilkoma tematami. Rozwijamy się, działamy tak szybko jak to możliwe, mimo to nie od razu Rzym zbudowano.

JanekdF - masz podstawę do złożenia reklamacji na poczcie. Może wydawać się to zbędne, ale z własnego doświadczenia wiem, że po takim działaniu lokalna poczta działa dużo lepiej. Prywatnie sam korzystam  Poczty i na prawdę sobie chwalę. Przesyłka nie musi mieścić się do skrzynki bo ma dotrzeć do rąk własnych. Więc fakt lub próba pozostawienia jej w skrzynce przez listonosza byłaby sprzeczna z zasadami.

Są też dobre wiadomości - już niedługo przyjadą do nas kolejne dwie kawy. :pycha: Natomiast jeden worek czeka w magazynie kolejce do otwarcia i wypalenia. Pomożecie je wypić ? ;)

Mateusz

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #121 dnia: 10 Listopad 2017, 09:59:51 »
JanekdF - masz podstawę do złożenia reklamacji na poczcie. Może wydawać się to zbędne, ale z własnego doświadczenia wiem, że po takim działaniu lokalna poczta działa dużo lepiej. Prywatnie sam korzystam  Poczty i na prawdę sobie chwalę. Przesyłka nie musi mieścić się do skrzynki bo ma dotrzeć do rąk własnych. Więc fakt lub próba pozostawienia jej w skrzynce przez listonosza byłaby sprzeczna z zasadami.

Ja omijam przesylki Poczta lub Kurierem szerokim lukiem. Trzeba albo byc w domu caly dzien (kurier), albo stac w kolejce na poczcie po dobior + czas dotarcia tam. A mnie nie ma praktycznie caly dzien w domu.
Mam podobne doswiadczenia z Poczta jak Janek, i prosby/reklamacje nic nie daja, bo brak listonoszy, i ich duza rotacja.
Ja bym z checia zamowil ziarenka, ale przy dostawie paczkomatami.


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #122 dnia: 10 Listopad 2017, 10:16:37 »
U mnie działa w miarę ok, kuriera zamawiam do pracy więc problemu nie ma, ale to odebrałem osobiście ;)

Dziś na poranną kawę wjechał Kamerun. Nie wiem czy mi się udało zaparzyć, ale smakuje tak, jak opisali :) przyjemnie się pije, ciekawa odmiana po Etiopii, którą piłem jakiś czas ;)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #123 dnia: 10 Listopad 2017, 12:13:43 »
@MałaCzarna - macie jakieś powiązania z Czarnym Deszczem ?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #124 dnia: 10 Listopad 2017, 14:08:20 »
Zapewne Mała Czarna i Czarny Deszcz to rodzeństwo jak Jaś i Małgosia  ;)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #125 dnia: 10 Listopad 2017, 14:20:51 »
I choć pochodzą od różnych matek to biologicznym ojcem jest Metiu  :jezyk:

Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #126 dnia: 11 Listopad 2017, 11:01:42 »
Tak. Po części ojczymem Deszczu jest Kacper - KAKR, który założył Małą Czarną. Jednak te dwa osobne twory mają inny cel. Mała Czarna jest swoistym laboratorium kawy. To połączenie miko palarni, która działa przy kawiarni. Ponadto, edukuje, szkoli i wychowuje nowe pokolenia baristów. Odbywają się u nas szkolenia SCA, podczas których uczestnicy zdobywają certyfikację (po zaliczeniu egzaminów oczywiście  ;)). Przykładowo najbliższe organizowane przez nasz szkolenie SCA to sensory skills, które odbędzie się w 3 tygodniu stycznia. Są też szkolenia przeprowadzane wyłącznie przez nas  :)
Połączenie kawiarni, palarni i salki szkoleniowej sprawia, że mamy dobre pole doświadczalne, na którym możemy się doskonalić i oferować coraz lepsze produkty. Nasza mikropalarnia wciąż się rozwija. Dzięki coraz większemu zainteresowaniu naszym ziarnem, mamy możliwość poznawać ciekawych ludzi pracujących z kawą - wspomniana Adrianna Trujilo, od której pozyskaliśmy Columbię, Nicolas z Collaborative Coffee Source, od którego pozyskujemy wspaniałe kawy - właśnie do nas jadą.
Natomiast Metiu - ogrania, sprząta, szkoli i kombinuje. Wspólnie z KAKR w tym roku zdobyliśmy certyfikaty SCA z zakresu barista skills oraz brewing. :taniec:

A jeśli chodzi o nasze kawy, które parzycie w V60 - polecam temperaturę 94 - 95 st, czas parzenia ok 2:30 - 2:45 dla dozy 18 g/300 ml.  miotla

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #127 dnia: 11 Listopad 2017, 17:06:06 »
A ja znowu wjechałem z Kamerunem, jak to ja duża porcja. Zjazd z temperaturą na 95 stopni poprawił dużo :taniec: Jeszcze to samo z Kolumbią i będzie finał testów kawka

Dzięki za taką okazję testów, fajna sprawa :uklony:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #128 dnia: 11 Listopad 2017, 18:47:14 »
Moglibyście mi prosze napisać ceny szkoleń SCA na pw? Chce wszystko dokończyć, a w Irlandii ceny stają sie nieprzystępne, do UK nie mam do kogo lecieć, a w Polsce zawsze cos zorganizuje :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #129 dnia: 13 Listopad 2017, 16:53:43 »
Wiadomość poszła na PW. ;)

Wobec zapytań, które do nas przysyłacie i coraz liczniejszych zamówień chciałbym dziś przedstawić nasze kawy dedykowane do espresso i kawiarek. :taktak:

Jeśli ktoś lubi klasyczne espresso jak również pija kawy mleczne (lub pite są w domu  :)) to polecamy naszą Brazylię South Minas. To kawa słodka, lekko kwasowa o aromacie orzechów i czekolady.

Mamy też "single" - etiopia amaro gayo, która jest orzeźwiającym owocowym cukiereczkiem, jest dostępna także w wersji do espresso. Choć czasami próbuję parzyć wersję dedykowaną do dripa jako espresso (z całkiem pozytywnym rezultatem) to mamy również wersję dedykowaną stricte pod espresso. Polecam spróbować !  :pycha:

Jest też wspominana wcześniej Kolumbia. W smaku, połączenie czekolady i żółtej śliwki. Słodka i przyjemnie kwasowa, choć niezbyt mocno.  :taniec:



Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #130 dnia: 13 Listopad 2017, 17:29:01 »
Jedyny problem z tymi kawami jest taki, że szybko znikają...  :jezyk:




Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #131 dnia: 16 Listopad 2017, 22:20:55 »
Z okazji...a właściwie to bez okazji :ups: ogłaszamy promocję na nasze kawy !
Niemniej jednak jesteśmy wdzięczni za pozytywny odzew i Wasze zamówienia w naszej palarni. :poklon:
Do końca weekendu, na wszystkie nasze kawy obowiązuje 10 % rabat. Aby go uzyskać, przy zamówieniu należy napisać "Miś jest tylko jeden". Przy odbiorze osobistym w kawiarni również to hasło obowiązuje.  :taktak:

Wobec zapytań wysyłanych na PW, wrzucam poniżej rozpiskę kaw, które mamy na półkach. Dla każdego coś smacznego  :hihihi: :

Do metod alternatywnych:

Etiopia Amaro Gayo - 35 zł/200 g
Kamerun Belo - 30 zł/200 g

Do espresso:

Brazylia South Minas 27 zł/200g i 120 zł/1kg
Kamerun Oku 30 zł/200 g i 130 zł/1kg
Kolumbia Finca La Isabela 30 zł/200g i 140 zł/1kg
Etiopia Amaro Gayo - 35 zł/200 g i 140 zł/1 kg

Podane ceny nie zawierają wspomnianego rabatu.  ;)

Pozdrawiamy !
Mateusz


Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #132 dnia: 24 Listopad 2017, 12:56:35 »
Czarny piątek, więc Mała Czarna ogłasza promocję, która będzie trwała do końca weekendu. miotla

Od dziś do końca weekendu kawy ziarniste dedykowane do espresso w opakowaniach 1 kg mają nowe ceny !

Brazylia South Minas 90 zł

Kolumbia Finca La Isabela 100 zł

Guatemala El Morito 100 zł

Kto nie próbował naszych wypieków, ma dobra okazję  :taktak:





Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #133 dnia: 24 Listopad 2017, 13:31:14 »
Mi "Szosa" też dobrze się komponuje z espresso ;)

W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline MałaCzarna

    • Lokalna Palarnia Mała Czarna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
    • Palarnia Mała Czarna
  • Ekspres: Nuova Simonelli Aurelia T3
  • Młynek: Fiorenzato 64evo 2x, Rancilio, Commandante, Mahlkonig Kenia
Odp: Mała Czarna
« Odpowiedź #134 dnia: 24 Listopad 2017, 13:57:55 »
Szosę znamy, lubimy i po sąsiedzku dobrze z redakcją żyjemy  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi