Autor Wątek: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!  (Przeczytany 7439 razy)

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Październik 2017, 07:57:50 »
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Wybór w zasadzie dokonany :)

Pozdrawiam,
Marcin

Offline mkb Mężczyzna

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Basic, Aeropress, V60, Largo
  • Młynek: Macap M2M, Aergrind
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Październik 2017, 23:42:37 »
W zasadzie mam podobny problem z wyborem młynka i ekspresu, podobny zakres cen i podobnie mało miejsca w kuchni...

Jeśli chodzi o młynek, to z racji przygotowywania także alternatyw - zdecyduję się chyba na Macapa M2M. Choć Rancilio Rocky długo też był na czele listy.

Nad ekspresem większa zagwostka. Bojler czy termoblok? Wydawało mi się, że Gaggia Classic będzie okay - ale czy tak mały bojler wystarczy? Lelit Anna wygląda nieźle. No i przeciw temu termobloki Ascaso.

No i nie wiem!

Ktoś używał tego co wyżej wymieniłem?


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Październik 2017, 00:35:56 »
Ja ze względu na serwis wziąłbym Ascaso. A jeśli chodzi o uniwersalny młynek... Odpuść. Kup dwa. Widziałem u siebie ile jest zabawy z ustawieniem młynka pod espresso i jak sobie pomyślę ile musiałbym kręcić na alternatywy i z powrotem, to dziękuję bardzo. Wolałbym jedno z dwóch odpuścić.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2407
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Październik 2017, 08:19:43 »
A ile kaw i jakich planujesz robić? To może być złudna deklaracja u mnie mały bojler robił 2-3 kawy dziennie tylko dla jednej osoby, po zmianie młynka i ekspresu nagle inni zaczęli też pić kawę i zachwycają się jej smakiem ;-)  Mały bojler daje radę ja używałem Gaggia, z racji tego wybierając ponownie pewnie rozważał bym Rancilio lub Lelita oraz ASCASO. Z termoblokami miałem do czynienia na stoisku targowym ASCASO i spotkaniu kawowym i nie widzę większych różnic między termoblokiem a małym bojlerem w jakości espresso. Moim zdaniem możesz kierować się czymkolwiek wyglądem, nazwą, serwisem, upodobaniem czy ceną oraz dostępnością lub wyposażeniem. Lelit jest bardzo ładny i mało plastikowy, ASCASO inowacyjny, Silvia klasyczna do bólu a Gaggia moim zdaniem nie pasuje do tego porównania bo to sporo niższa półka cenowa ;-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4853
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Październik 2017, 09:43:09 »
Jak jesteś z Łodzi to z łatwością możesz do nas wpaść i wypróbować kawę z termobloku oraz zobaczyć jak wyglądają, jak są zbudowane ekspresy ASCASO. Trafiają się także u nas na serwisie inne marki. Może będzie możliwość porównania.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Październik 2017, 11:14:04 »
Janusz, widzę że mamy narodowy problem który nazywa się "fobia termoblokowa"  [emoji38]
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4853
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Październik 2017, 11:22:22 »
Masz rację. Ale przełamujemy. ASCASO zrobiło zamieszanie w tej kwestii. :taktak:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Październik 2017, 11:32:55 »
A kiedy ta różnica bojler vs. termoblok jest wyczuwalna? Na jasnopalonych singlach czy też na typowych blendach do espresso?
No i jaka jest sama różnica w filiżance?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4853
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Październik 2017, 11:45:43 »
Wyczuwalna ? Na korzyść którego rozwiązania ? Kto oprócz nas miał możliwość jednoczesnej degustacji tej samej kawy robionej przez tego samego człowieka na tym samym młynku na obu rozwiązaniach ? Nasza opinia niestety nie ma tu znaczenia. Z natury samej może być nieobiektywna. Przyjedź i spróbuj.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Październik 2017, 12:17:49 »
Zapytałem tak z ciekawości bo nigdy nie porównywałem i chciałem po prostu się dowiedzieć z czego wynika ten rozjazd w opiniach.
No chętnie bym się do Was do Łodzi wybrał, tyle że z Krakowa jest kawałek :)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 684
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Październik 2017, 12:20:51 »
Wyczuwalna ? Na korzyść którego rozwiązania ? Kto oprócz nas miał możliwość jednoczesnej degustacji tej samej kawy robionej przez tego samego człowieka na tym samym młynku na obu rozwiązaniach ? Nasza opinia niestety nie ma tu znaczenia. Z natury samej może być nieobiektywna. Przyjedź i spróbuj.
Ja [emoji3] jak byłem u Was w Łodzi to piłem espresso robione przez Grzegorza na moim ekspresie uno prof z boilerem.
 W weekend piłem tę samą kawę, mieloną na tym samym młynku przez tego samego człowieka ale robioną już na nowym dual uno prof z termoblokiem.
 Obie były bardzo smaczne i w obu przypadkach piłem po dwa espresso. Sam najpewniej w niedługim czasie kupię coś z termoblokiem.

PS. Co prawda nie była to jednoczesna degustacja ale pamiętam obie wizyty i zadowolenie z kawy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Październik 2017, 12:31:29 »
Hmm... Jeśli ktoś z Wrocławia ma Basica/Arca z termoblokiem to mogę się umówić na porównanie, mój dziadek z bojlerem powinien jeszcze działać ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2407
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Październik 2017, 12:36:29 »
Jedyne wyjście to zorganizować pojedynek bojlerowo - termoblokowy tyle tylko że obawiam się że w wyniku takiej walki okazało by się że smak i jakość kawy jest analogiczna i wtedy cały misterny plan producentów zachwalających swoje rozwiązania legł by w gruzach ;-) Co więcej gdyby dostawić do tego pojedynku HX to też pewnie by wyszło na to że organoleptycznie różnice widać głównie na poziomie wzroku, więc po co przepłacać np za HXa ? ;-)  Moim skromnym zdaniem i jest  to tylko taka moja własna teza to różnice będą polegały głównie na sposobie i wygodzie użytkowania, bojlera vc termoblok, być może trwałości, konserwacji.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Październik 2017, 12:40:03 »
Ogromnym plusem termobloku jest to, że woda jest zawsze świeża. Krótki flush i wszystko wylatuje, a jak bojler ma 200-300 ml...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2407
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek + Ekspres do 2500 ? Help!
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Październik 2017, 12:47:33 »
Siewcu zgodzę się ale z drugiej strony pijąc 3 kawy dziennie no to powiedzmy ok 90 ml, dodatkowo zawsze najpierw był flush ok 180 ml (dla zbicia temperatury wody w bojlerze i dogrzania grupy w Gaggia) więc co może być w tej wodzie nieświeże ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi