Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1542393 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6271
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4605 dnia: 06 Luty 2018, 01:05:25 »
hdtv Ty tak na poważnie? Jeśli tak to z własnego doświadczenia, nie wiem jak Antonio, ale ja wolę nie mieć takiego klienta.

Nie pracuję też dla Antonia, ale jak widzisz tutaj otwarcie piszemy co myślimy i wspieramy się nawzajem na zasadzie empatii.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 01:08:26 wysłana przez krystians »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4606 dnia: 06 Luty 2018, 01:24:27 »
Też nie rozumiem hdtv. Bez urazy hdtv, ale masz dziwne podejście / zasady.
Produkty najwyższej klasy z profesjonalną obsługą, mnóstwo pozytywnych opinii, poświęcony prywatny czas na pomaganie użytkownikom na forum i na końcu przychodzisz Ty i czepiasz się o jakieś tam drobne kwoty.
Co najgorsze przeczysz samemu sobie:
1. Stwierdzasz, że nie chodzi Ci o te 2 złote, bo przy cenie za kawę to grosze.
2. Stwierdzasz, że jednak taka praktyka Cię zniechęca.
Czyli jednak chodzi Ci o 2 złote, chociaż jak widać nie przejrzałeś dobrze cennika inpost, bo rożne gabaryty mają rożne ceny (coffeedrinkers podał ile kosztuje przy innym gabarycie).

PS. Też nie pracuję dla Antonia.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 01:26:30 wysłana przez pmichal »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4607 dnia: 06 Luty 2018, 02:46:17 »
Wiedziałem na 100% że taka będzie argumentacja . Tylko że dla mnie to żadna argumentacja - bo w takim układzie powinniście do cennika dodać jeszcze kilka pozycji - woda na herbatę dla obsługującego piec, koszty płynu do mycia podłogi dla sprzątającej itp. - skoro nie zarabiacie na kawie to po co prowadzić niedochodowy biznes? A co do tych groszy - nie chodzi o te 2 zeta bo to faktycznie przy cenie ok 100 za kawę to grosze ale chodzi o zasadę!!! Nigdy nie kupuje gdzie nie traktują mnie poważnie - idę gdzie indziej, ale co tam - macie tyle klientów że bez różnicy

Poczekaj, zaraz przyjdzie pan Sławek....


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4608 dnia: 06 Luty 2018, 05:33:05 »
Eh, a pudełko do spakowania kawy, a czas pracownika, żeby pojechał do paczkomatu, będziemy sobie rozliczać grosze za przesyłkę?

Marek.


Wiedziałem na 100% że taka będzie argumentacja :). Tylko że dla mnie to żadna argumentacja - bo w takim układzie powinniście do cennika dodać jeszcze kilka pozycji - woda na herbatę dla obsługującego piec, koszty płynu do mycia podłogi dla sprzątającej itp. - skoro nie zarabiacie na kawie to po co prowadzić niedochodowy biznes? A co do tych groszy - nie chodzi o te 2 zeta bo to faktycznie przy cenie ok 100 za kawę to grosze ale chodzi o zasadę!!! Nigdy nie kupuje gdzie nie traktują mnie poważnie - idę gdzie indziej, ale co tam - macie tyle klientów że bez różnicy :)
Już koledzy zaznaczyli, że nie pracuję dla Andrzeja . Ktoś też napisał o różnych kosztach za różne gabaryty. Pewnie jest to również jakiś problem konstrukcji sklepu internetowego, żeby dobrało koszt do ilości zamówionej kawy, może dla tego jest uśredniona, a przy tak niedużej różnicy sam bym nie pomyślał, że może to komuś tak bardzo przeszkadzać. Za to czasem do zamówienia wpadnie "przez pomyłkę" więcej kawy niż zamówiłem. Jeśli do tego uwzględnimy, że smak i aromat kaw Andrzeja i Eli to coś zupełnie nadzwyczajnego, to może świadczyć o tym, że jeszcze nigdy nic u nich nie zamówiłeś, bo nie zawracał byś sobie głowy takimi drobiazgami.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1494
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4609 dnia: 06 Luty 2018, 06:53:19 »
Pisać nigdzie nie zamierzam - jak pisałem zniechęcają mnie takie praktyki - zarejestrowałem się u konkurencji obok :)
W przypadku kawy jest taki 'problem', że nie kupisz jej tam gdzie jest najtańsza wysyłka, u konkurencji obok dostaniesz inne kawki :)

Ha, pisać nie zamierzasz, ale połowę swoich postów przeznaczyłeś na swoje żale. Skoro tyle kawy pijesz, to miałbyś darmową wysyłkę.

Offline hdtv

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Gaggia Clasic
  • Młynek: Cunill TRANQUILO-TRON
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4610 dnia: 06 Luty 2018, 07:24:15 »
Panom "adwokatom" bezinteresownym za okazaną troskę i uwagę dziękuje (może wspomniane tu gratisy będą?). Każdy ma jakieś zasady (albo i nie) - ja mam taką i już . Każdy robi jak uważa.  Powtarzam - nie chodzi o 2 zeta ale o zasady, czemu obok cena wysyłki może być bez dodatkowych prowizji? Ciekawe czy tak samo byście pisali gdyby koszty dodatkowe nie były 2 zł a np. 12 - przecież mechanizm taki sam....Dla mnie temat zakończony - bez odzewu w tym temacie
pozdrawiam

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10602
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4611 dnia: 06 Luty 2018, 07:37:19 »
Wczoraj przyglądałem się cennikom na stronie Paczkomatów. Zdaje mi się, że za gabaryt A trzeba zapłacić chyba 10,44 zł i dodatkowe 1,85 zł za ubezpieczenie. W tej chwili nie pamiętam na jakich warunkach współpracujemy z InPost, bo nasze umowy  zostały podpisane lata temu. Nie przypuszczam, żebyśmy mieli jakieś super rabaty, bo nie operujemy tysiącami lecz dziesiątkami wysyłek w ciągu miesiąca. Sądzę, że nic nie jest za darmo i że ktoś musi zapłacić np. za darmowe wysyłki na Allegro... Tak czy owak, dziękuję Ci za zachętę do chłodniejszej analizy rynku usług pocztowych. Gdy ochłonę, na pewno się tym zajmę :). Bez odzewu -- cokolwiek to znaczy ;).
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 08:08:50 wysłana przez Antonio »

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4612 dnia: 06 Luty 2018, 08:12:41 »
Panowie, proszę Was, nie tłumaczcie się. Bo cokolwiek napiszecie, to i tak zostanie odebrane jako "zmowa", "klepanie się po pleckach" i "TWA" ;) (o łapówkach nie mówiąc ;) ;) ;) )

Taki typ po drugiej stronie siedzi. Swoją droga, skoro mu się coś nie podoba w umowie "kupna-sprzedaży" (bo o takiej tutaj mówimy, bez wnikania w szczegóły), to po co kupuje?

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 443
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4613 dnia: 06 Luty 2018, 08:36:19 »
Myślę, że to się wzięło z popularnego portalu aukcyjnego - tam się sprzedawcy prześcigają w niskich cenach wysyłek bo kto na szczycie listy posortowanej wg ceny wysyłki, ten (prawdopodobnie) sprzeda więcej. Niektórzy mają taką potrzebę kupienia "najtaniej", choćby i 50gr taniej :) Nie powiem, też szukam taniej wysyłki ale wyszukiwanie najnajnajtańszej zajmuje za dużo czasu i zwykle wybieram po prostu "rozsądną" cenę wysyłki bo szkoda mi czasu na przeglądanie 50 ofert.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1494
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4614 dnia: 06 Luty 2018, 09:08:37 »
Drodzy, kolega @hdtv żyje w trochę innym świecie, gdzie za dobre wpisy na forach ma się gratisty, baa, inposta za 8 złociszy. Albo jeszcze dopłaca się klientowi, żeby tylko dobry wpis zrobił. Otóż kolego, choć wirtualnie, to jednak tu jest normalnie. Mnie też się nie podoba, ani cena ani czas wysyłki inpostu, wybieram więc inną wysyłkę, dobieram więcej kaw żeby była niższa cena. Cała filozofia, nie podoba się to napisz, zapytaj, uzasadnij, ale nie bij piany i nie zachowuj się jak dziecko (konkurencja, obrażanie się, koniec tematu).

Offline hdtv

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Gaggia Clasic
  • Młynek: Cunill TRANQUILO-TRON
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4615 dnia: 06 Luty 2018, 10:06:29 »
Panowie  - cóż mogę powiedzieć - Mea culpa - kajam się i przepraszam za zamieszanie - coś mnie tknęło i wszedłem na cennik Inpostu i faktycznie nie ma tam ceny  8zeta. Nie wiem skąd mi się to wzięło  - może stąd że jeden z konkurencyjnych sklepów faktycznie ma taką cenę i pewnie też z tego allegro. A że faktycznie taką mam zasadę że nie kupuje tam jeśli ktoś zawyża cenę wysyłki to stąd zamieszanie. Trzeba było mnie od razu uświadomić i byłoby kilka niepotrzebnych postów mniej. Jeszcze raz przepraszam firmę Antonia za bezpodstawne pretensje. Na pewno zyskają nowego klienta tylko pod innym nickiem bo teraz to wstyd i strach   [emoji38]
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 10:10:06 wysłana przez hdtv »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1494
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4616 dnia: 06 Luty 2018, 10:15:50 »
A tam zaraz strach, szacun że stać Cię na przeprosiny :brawa:

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4617 dnia: 06 Luty 2018, 11:03:25 »
W sumie staraliśmy się wcześniej uświadomić, kilka osób napisało o koszcie wcześniej.
Mimo wszystko dobrze, że się zreflektowałeś. Nick zostaw, każdy ma prawo do błędów, ważne, żeby je zrozumieć :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10602
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4618 dnia: 06 Luty 2018, 18:31:28 »
Czy ktoś z Was był może na cuppingu w kawiarni Balance? Parę dni temu odbył się tam publiczny, otwarty ale "ślepy" cupping kaw z polskich palarni, zorganizowany przez Coffee Plant (notabene bardzo fajny blog o kawie). Nieśmiało napiszę, że Eli kawy spodobały się publiczności. Na wspomnianym blogu jest relacja i podsumowanie cuppingu...

Ostatnio pojawiły się kolejne, świeże palenia aczkolwiek wciąż są nieco wcześniej palone, świetne kawy. Warto, warto skorzystać z Eli sentymentu do Salwadoru i skusić się na Divisadero oraz na Pena Redonda. Tę ostatnią kawę bardzo doceniono w Warszawie. Dalej: są dwie Kenie i dwie Etiopie. Kenia Kiini była druga, Etiopia Aricha była pierwsza na cuppingu w swoich kategoriach.

Pojawiło się dziś świeże palenie Kostaryki Las Lajas BH -- ostatnie niestety, więc zachęcam bardzo :). Oprócz tego pojawiło się kolejne palenie El Divisadero for Slow Coffee... O reszcie, m.in. o moich paleniach napiszę jutro :). Tymczasem pozdrawiam znad kubka Pena Redonda.

Offline S

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Chemex, v60, aeropress, NS Oscar II
  • Młynek: Bodum Bistro, F4e nano
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4619 dnia: 06 Luty 2018, 22:43:41 »
Info dla osób z Olsztyna i okolicy. Olsztyńskie Coffee station pochwaliło się na swoim fb kawami od Antonia, kilka różnych. Można próbować :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi