Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1530858 razy)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3690 dnia: 05 Sierpień 2017, 20:34:32 »
Po zaparzeniu Juicy, po odkręceniu AP rozchodzi się tak fantastyczny zapach ze nie podejmuje się go opisać:)

Offline michal.skawina

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: v60, aeropress, chemex
  • Młynek: comandante mk3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3691 dnia: 06 Sierpień 2017, 12:56:41 »
Czy jest szansa kupić od Was kawę w mniejszych porcjach niż po 250 g? Np. 100g. Piję zazwyczaj jedną małą kawę dziennie i jak zamówię np 2x250g to mi schodzi dłuugo, więc sobie myślę, że fajnie by było mieć urozmaicenie i zamiast 2 smaków mieć powiedzmy te 5 ;). Tak mi się marzy móc porównywać smaki mając więcej kaw jednocześnie. Chodzi mi oczywiście o kawy Synestezji do przelewów. Gdyby się dało to zrobić, byłoby ekstra! Czekam z nadzieją na pozytywną odpowiedź :) Pozdrowienia!

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3692 dnia: 06 Sierpień 2017, 13:37:35 »
Piję zazwyczaj jedną małą kawę dziennie i jak zamówię np 2x250g to mi schodzi dłuugo,

Ja od jakiegoś czasu stosuję mrożenie kawy. Pod przelew od razu porcjuję po 16g (akurat tyle używam na szklankę), pakuje próżniowo i do zamrażalki. Jest trochę pracy, jest jakiś koszt wejścia (200-300 zł), ale oszczędzasz potem na przesyłce.  Rewelacja: świeża kawa, kiedy chcesz, i codziennie możesz wybrać inny rodzaj.

Offline michal.skawina

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: v60, aeropress, chemex
  • Młynek: comandante mk3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3693 dnia: 06 Sierpień 2017, 15:13:42 »
pakuje próżniowo i do zamrażalki.
O to brzmi interesująco. A czego używasz do pakowania próżniowego? Bo zawsze bałem się, że nie jestem w stanie dobrze zapakować ziaren, tak żeby nie złapały innych zapachów. I jeszcze po jakim czasie od wyjęcia z zamrażarki są gotowe do mielenia? Od razu?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3694 dnia: 06 Sierpień 2017, 15:33:34 »
Caso vc 10. Jeżeli masz porcje odmierzone to od razu po rozcięciu woreczka mielę. To jest optymalne. Jeżeli więcej kawy, to czekam aż dojdzie do temperatury otoczenia przed otwarciem większego woreczka. Najczęściej wieczorem wyjmuję i używam od rana przez następne parę dni.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3695 dnia: 08 Sierpień 2017, 12:58:13 »
Pytanie czy mielisz mrożone czy jak się rozmrożą

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3696 dnia: 08 Sierpień 2017, 13:08:50 »
Jak ma odmierzoną i zamrożoną porcję to miele zamrożone.
Jak mam zamrożoną większa porcję 200g, to czekam przez noc aż się rozmrożą spakowane, rozpakowuje, przesypuje do słoika i dalej już używam jak standardowe ziarna.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 441
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3697 dnia: 08 Sierpień 2017, 13:31:37 »
Gdzieś na forum czytałem żeby nie trzymać w lodówce/zamrażarce bo rozpadają się jakieś związki zapachowe/smakowe. Mówisz że nie szkodzi ziarnom jeśli są próżniowo spakowane?

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3698 dnia: 08 Sierpień 2017, 14:22:33 »
Czy jest szansa kupić od Was kawę w mniejszych porcjach niż po 250 g? Np. 100g. Piję zazwyczaj jedną małą kawę dziennie i jak zamówię np 2x250g to mi schodzi dłuugo, więc sobie myślę, że fajnie by było mieć urozmaicenie i zamiast 2 smaków mieć powiedzmy te 5 ;). Tak mi się marzy móc porównywać smaki mając więcej kaw jednocześnie. Chodzi mi oczywiście o kawy Synestezji do przelewów. Gdyby się dało to zrobić, byłoby ekstra! Czekam z nadzieją na pozytywną odpowiedź :) Pozdrowienia!
Ja tam kupuje zawsze kilka kaw i po prostu je stopniowo zużywam, jeżeli chodzi o przelewy to nawet po 2 miesiącach są pyszne. Kiedyś bawiłem się w mrożenie itd., teraz z lenistwa przestałem i chyba poza ilością cremy, w ziarnach do espresso, nie widzę negatywnych zmian w otrzymywanych naparach.

Offline KiT

  • Wiadomości: 587
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3699 dnia: 08 Sierpień 2017, 16:18:28 »
Wstawiłem kiedyś do zamrażalki na dłuższy okres kawę szczelnie zapakowaną w woreczek (zgrzany) i szczelnie zapakowany w woreczek z odessanym powietrzem (także zgrzany). Większej różnicy bym nie wskazał, chyba trochę aromatyczniejsza była ta nieodsysana.

Niemniej o ile można polegać na pamięci węchowo-smakowej to wolę taka 2-3 tygodniową niż dłużej mrożoną.

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3700 dnia: 08 Sierpień 2017, 20:25:52 »
Wracając do tematu kawy od Antonia ;)
Etiopia Yirga Cheffe Konga washed Gr. 1 - nie spodziewałem się, że kawa może smakować... mandarynkami! :) Rewelacja! Bardzo przyjemny napar, słodki, gładki.
Mieszanka Urodzinowa - miałem z nią problem (jako niedoświadczony domowy barista) - uzysk z 14g w 25sek w okolicach 26g - ekstrakcja niespieszna, a w filiżance kwaśno. Kombinowałem z grubością przemiału i dozą - na nic, dopiero podniesienie temperatury zaparzania odkryło przede mną właściwy smak tej kawy - słodko i owocowo!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3701 dnia: 10 Sierpień 2017, 20:49:16 »
@Przemysław, Etiopia Konga to taka klasyka gatunku. W ogóle kawy z Etiopii wciąż chyba przodują w stosunku jakości do ceny. Wrażenia jakie dają są bezcenne :).

Pracujemy od jakiegoś czasu nad zamówieniami nowych kaw, palimy, testujemy próbki. Co widzielibyście u siebie w młynkach nadchodzącej jesieni?

Zanim nowe kawy znajdą się u nas, wciąż proponujemy różne promocje i zniżki. Np. Brazylia FAF Bob-o-link link za 100 zł/kg. Jeśli jest gdzieś taniej ta bardzo fajna i znana kawa, to dajcie znać. Jest fajna do dripu i do espresso. Kostaryka Finca Licho czyli jedna z najdroższych dla nas kaw też ma bardzo dobrą cenę. Zapraszam :).

« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2017, 20:53:00 wysłana przez Antonio »

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3702 dnia: 10 Sierpień 2017, 21:31:56 »
Columbia Las Margaritas  :kwiat:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3703 dnia: 10 Sierpień 2017, 21:34:14 »
Hmm, koncert życzeń. Z singli to czekam na Pacamarę, chyba Elka miała coś palić we wrześniu? Lubię zaparzać nowe ziarna, więc wszelkie nowinki (których do tej pory nie było w sklepie) mile widziane :)

Z mieszanek bardzo mnie ucieszyło pojawienie się bogatszych wersji, np. espresso espresso. Innymi słowy, biorę każdą nowość ;)

Offline PanJesiotr

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: V01, V02, AP, Chemex, Pezzetti 3 tz
  • Młynek: Nivona CafeGrano
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #3704 dnia: 10 Sierpień 2017, 21:48:46 »
Ja jestem ciekawy tych nowych hybrydowych ziaren, jak to od Aparencidy. Inna, ciekawa kawa. Piłem też z takich kaw Centroamerikano od Nomad. Generalnie jakieś mniej znane odmiany.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi