Autor Wątek: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka  (Przeczytany 210215 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #585 dnia: 05 Czerwiec 2016, 21:35:37 »
@siewcu - zyletki i krem (lepiej na początek niż mydlo) na próby się zawsze znajdzie,  też coś podesłać mogę. Maszynka to albo WC albo Rapira http://facetaria.pl/rapira-maszynka-do-golenia-na-zyletki-rapira-p-2635.html tam też i pędzel i krem i zyletki są.  A i kodem 5% rabatu poratowac możemy.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2016, 22:19:30 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #586 dnia: 05 Czerwiec 2016, 21:41:31 »
maszynka kupiona, gdyby się okazało, że to coś warte, to ponoć jeszcze dwie pani ma. mówiła, że to jej ojca, który różne rzeczy chomikował, ale i tak się przez całe życie golił maszynką elektryczną... ciekawi mnie tylko to logo - ma ktoś pomysł, co to jest?

http://i.imgur.com/hfyVmu8.jpg
Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka

http://i.imgur.com/QOhyqye.jpg
Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka

http://i.imgur.com/keb1CRt.jpg
Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka

http://i.imgur.com/pR3uThC.jpg
Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka


żadnych śladów używania nie widać.. no i dostałem w gratisie żyletkę, Rio - 0,08 Solingen.

a co do kremu - też mogę spróbować, tego akurat używa mój tato więc coś mogę popróbować :)
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2016, 21:51:33 wysłana przez siewcu »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #587 dnia: 05 Czerwiec 2016, 21:55:37 »
Wizamet junior.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #588 dnia: 05 Czerwiec 2016, 21:58:33 »
faktycznie, ma raczej opinie agresywnej... dobry zakup jak za 9 zł?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #589 dnia: 05 Czerwiec 2016, 22:22:30 »
Dobry,  ale ja bym ją odkaził i tak. Tak dla bezpieczeństwa. A zyletkę tym bardziej schował do albumu.
LMWDP #469

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #590 dnia: 06 Czerwiec 2016, 01:14:43 »
Z używanymi bym faktycznie uważał.... jak ktoś by potrzebował, to mogę wrzucić mu w autoklaw, musiałby tylko podesłać maszynki... swoją drogą zastanawia mnie rynek wtórny pędzli...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #591 dnia: 06 Czerwiec 2016, 06:46:20 »
Kąpiel w Aldewirze wystarczy. Autoklaw to już profi-sprzęt.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #592 dnia: 06 Czerwiec 2016, 11:07:47 »
Nigdy nie skuszę się na zakup używanej maszynki, czy pędzla.
Na początek spróbuj pędzel z mydłem albo kremem i systemówką. Żyletką też trzeba przejechać ze 2-3 razy aby przyzwoicie ogolić się.
Celowałbym w pędzel syntetyczny. Na dziku i borsuku będą żyły różne bakterie, które niekoniecznie są pożądane przy twoich problemach ze skórą.
Dzik z Rossmana był moim pierwszym pędzlem, następnie pojawił się borsuk i syntetyk. Dzik nie wytrzymał konkurencji. I teraz naprzemiennie używam borsuka i syntetyka.
Syntetyk mam taki http://allegro.pl/balea-men-pedzel-do-golenia-dla-alergika-i6217086711.html

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #593 dnia: 07 Czerwiec 2016, 18:53:35 »
mam zestaw i póki co nie zmieniam z powodu braku środków. maszynka wilkinson(ten plastikowy z rossmana) + żyletki isana + pędzel isana(z rossmana, niby z włosia naturalnego ale nie jest sprecyzowane) + krem żilet. dzisiaj pierwsze golenie, ciekawe co będzie...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #594 dnia: 07 Czerwiec 2016, 19:33:20 »
Isana z rossmana to świnka jest.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #595 dnia: 07 Czerwiec 2016, 21:42:20 »
no trudno, w alternatywie było coś za 6 zł, to wolałem nie ryzykować i wziąć coś opatrzone jakąś znaną mi(choć słabo) marką... no i z golenia lipa, zapomniałem, że pędzel trzeba najpierw moczyć w wodzie przez pół godziny(a przynajmniej tak czytałem), więc będę próbować jutro...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #596 dnia: 07 Czerwiec 2016, 21:45:04 »
Mam świńską isanę i nawet ją lubię. Rzeczywiście lepiej pracuje namoczona, zwykle wkładam ją do miski wchodząc pod prysznic i po jest już ok.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #597 dnia: 07 Czerwiec 2016, 21:57:52 »
tak, tylko że u mnie to będzie pierwsze użycie, a przed trzeba ponoć do gorącej wody na pół godziny włożyć i dopiero będzie zdatne do użytku. z maszynką nic nie będę robić, może tylko przemyję w kuchni płynem do mycia naczyń...

eh, strach trochę tak się golić, no ale może ryzyko się opłaci :)

ale mam jeszcze jedno pytanie, to już w temacie techniki golenia. potrzebuję podpowiedzi jak golić miejsce, gdzie się kończy żuchwa - tam nawet systemową miałem czasem problem i wymagało to kombinacji, a jak to zrobić żyletką, żeby się nie pociąć?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #598 dnia: 07 Czerwiec 2016, 22:03:07 »
Spróbuj lekko napiąć skórę drugą ręką, musisz wyczuć najlepszy sposób na własną paszczę -- czasem się da przesunąć z krawędzi żuchwy w jedną czy drugą stronę na płaskie.
A pędzel możesz trochę rozruszać kręcąc pianę dla wprawy -- z grubsza namocz, trochę kremu na rękę i kręcisz aż piana narośnie. Nie musisz się golić, tylko popróbuj jak się wyrabia a pędzel na tym skorzysta.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2016, 22:07:28 wysłana przez piomic »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #599 dnia: 08 Czerwiec 2016, 20:10:37 »
no i już po pierwszym goleniu. poszło w sumie jak z systemówką... przyłożyłem na oko do twarzy, pojechałem i gotowe :) niestety, ciężko było z brodą, bo dalej coś zostało, i z ogoleniem wąsa przy samym nosie. krem jakoś wyrobiłem, tylko za dużo wody dałem i lekko mokra piana była(zaczynałem od mokrego pędzla, ale jak przestało się wyrabiać, a było jej mało, to dolałem). zacięć w sumie nie było, pojawiło się tylko kilka czerwonych kropek na szyi, ale znikły po umyciu twarzy wodą. ALE, to już z własnej głupoty - naciąłem sobie dolną wargę... będą wnioski na przyszłość :) a tak ogólnie, to spodziewałem się czegoś znacznie gorszego, bo nawet zmiana kąta za dużo nie zmieniała - chyba że założyłem żyletkę odwrotnie, o ile to w ogóle możliwe. także póki co zestaw w postaci maszynki wilkinson, żyletek i pędzla isana i kremu nivea spisał się dobrze ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi