Autor Wątek: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka  (Przeczytany 210153 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #570 dnia: 05 Czerwiec 2016, 15:24:53 »
generalnie to mi szkoda kasy na kupno pędzla za 18 zł w internecie, zeby wydać potem drugie tyle na wysyłkę ;) poszukam gdzies na miejscu, nie jest to na tyle duża kwota, zeby nie spróbować. choć zaczęło mnie zastanawiać jedno, czy nie będzie to kolidowało z moją skórą? niestety, cierpię na atopowe zapalenie skóry, które niestety czasem pojawia się na twarzy...

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #571 dnia: 05 Czerwiec 2016, 15:28:29 »
Zamiast kupować pędzel z dzika za 12zł i dostać tyle właśnie wartą jakość warto moim zdaniem rozważyć zakup pędzla z syntetycznym włosiem. Takie włosie sprawdza się wręcz doskonale, a przy tym pędzle są wyraźnie tańsze niż borsuki dobrej jakości.

Sam używałem pędzli z każdym rodzajem włosia włączając w to bardzo drogie borsuki i jestem zdania, że syntetyk przebija wszystko, świetne właściwości za rozsądne pieniądze  :ok:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #572 dnia: 05 Czerwiec 2016, 15:51:41 »
hm, w moim przypadku rozważania odpadają, bo nie mam w tym temacie żadnej wiedzy :) ja jedynie mogę posłuchać opinii innych i na coś sie zdecydować, ale w przypadku braku jakichś konkretnych argumentów będzie to wybór raczej losowy...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #573 dnia: 05 Czerwiec 2016, 15:52:40 »
A ja bym podpytał o te zdrowotne problemy.  Bo akurat moja skóra super zareagowała na przejście z systemowek na zyletki. Skończyły się problemy skórne.
Co do włosia pędzla,  dzik i borsuk muszą się dotrzeć więc kilka pierwszych razy mogą ci pokazać się że złej strony.  Już chyba lepiej faktycznie tani syntetyk.

A wracając do skóry,  pamiętaj że takie systemowki z kilkoma ostrzami to faktycznie bardziej drażnią skórę.  Jedno przejście systemowki to jak 2-3 żyletki. No i żyletka po pianie zawsze będzie jechać a systemowki to tylko pierwsze ostrze,  bo kolejne to już jadą po skórze.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #574 dnia: 05 Czerwiec 2016, 16:15:27 »
Omega syntetyk jest naprawdę OK

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #575 dnia: 05 Czerwiec 2016, 17:33:26 »
powiązania między goleniem a problemami nie widzę, to raczej kwestie alergiczne i nie ma znaczenia, czy się golę czy też tak jak rok temu miałem brodę - tak samo są odczuwalne. a żyletka - no cóż, raz, że boję się golenia żyletką samego w sobie, a dwa, że zdarzają mi się niekontrolowane ruchy rąk. i tego się właśnie obawiam przy żyletce, że zacznę golenie a skończę w szpitalu... poza tym, tanie one nie są, jak do pędzla dołożę maszynkę i żyletki to powoli robi się drogo. ale jak będzie jakaś kasa to wezmę sobie jakiś tani pędzel, zastanowię się tylko czy dzika czy syntetyk i będę próbować :)

Ehh, zacząłem czytać coś więcej na temat golenia. Nie spodziewałem się, że to aż tak szeroki temat... Teraz to się zastanawiam czy nie będzie lepiej zainwestować, poza pędzlem, w maszynkę na żyletki, nawet w taniego plastikowego Wilkinsona i jakieś mydło - bo z tego co widzę, nie jest drogie a może być lepsze niż krem.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2016, 18:38:59 wysłana przez siewcu »

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #576 dnia: 05 Czerwiec 2016, 19:17:53 »
Tania syntetyczna Omega jest moim ulubionym pędzlem, a testowałem i dziki i borsuki (również drogie).
Krem i mydło jest lepsze od żeli i pianek, to kwestii nie ulega.
Z tym, że z niektórych mydeł początkującemu może nie być łatwo zrobić dobrą pianę (MFW na przykład).


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #577 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:12:11 »
hmm... a gdybym chciał jakiś taki zestaw na początek skompletować, ale w miarę możliwości tani, to ile bym musiał wydać? pędzel, z tego co widzę, około 20 zł. mydło - 10-20 zł, w zależności od producenta i, hm, sugerowanego rodzaju skóry. do piany nic nie potrzeba, bo to można zrobić w czymkolwiek. no i zostaje w sumie najważniejsze, czyli maszynka... jest jakiś wilkinson, o którym pisali na jakimś blogu(bodaj czas gentlemanów), że jest "agresywny" ale ujdzie, a cena jest atrakcyjna - 15 zł za maszynkę i 5 żyletek. ale czy to ma sens? bo o ile te 40 zł na pędzel i mydło/krem jeszcze mogę wydać, o tyle ze stówą na maszynkę już jest gorzej...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #578 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:21:54 »
Wilkinson nie jest agresywny. Kupisz go w każdym rossmanie.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #579 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:26:00 »
Popieram. Wilkinson jest łagodny. Tylko żyletki z tego zestawu są słabe.
Jak będziesz Chciał, to na pewno jakieś żyletki u kolegów się znajdą do testów.
Ja sam kilka różnych żyletek i próbki dwóch mydeł mogę Ci podesłać.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #580 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:33:46 »
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2016, 20:39:32 wysłana przez siewcu »

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #581 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:46:46 »
Z tą drugą bym uważał. Może to tylko zdjęcie, ale dekiel wygląda mi na używany.
Można kupować używane, ale tu zaczyna się zabawa z odkażaniem. I z tego co się orientuje to nie jest
łagodna maszynka.
Z kolei ta pierwsza jest regulowana. Czyli sam możesz ustawić "agresywność".
Natomiast Wilkinsony są w każdym Rosmanie, SuperPharmie i pewnie w innych sieciówkach.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #582 dnia: 05 Czerwiec 2016, 20:56:46 »
jak jest ryzyko, ze używana, to sobie chyba odpuszczę, bo nie chcę ryzykować. trochę strach... chociaż cena dobra, a co metal to metal, zawsze raczej lepsze niż plastik. no cóż, wezmę na ryzyko, wygotuję w domu, kupię wilkinsona w rossmanie bo jutro będę obok i jak przyjdzie do golenia to będę próbować, bo póki co nie golę się codziennie.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #583 dnia: 05 Czerwiec 2016, 21:11:24 »
UWAGA!!! Gotowanie nie wystarcza. Zaczynamy się bawić w Aldesany, Aldewiry i inne rzeczy.
Bardzo niebezpieczne bestie pozostają żywe po gotowaniu. Na brzytwa.org jest cały wątek o tym.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #584 dnia: 05 Czerwiec 2016, 21:27:51 »
kupię wilkinsona w rossmanie
W rossmanie masz ichnie żyletki isana -- u mnie działają z butterfly'em, ale ja wybredny nie jestem. Słyszałem plotkę, że z tej samej produkcji co Timor.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi