Autor Wątek: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka  (Przeczytany 210194 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #555 dnia: 17 Styczeń 2016, 20:53:03 »
Brzytwa mnie kusi, żeby spróbować. Raczej to będzie sprzęt na żyletki, bo:
- tania na początek
- mało kłopotliwa
- nie wymaga dodatkowego osprzętu
Wiem, że to nie to samo co pełnoprawna brzytwa ale to raczej kaprys niż poważne zainteresowanie. Tym bardziej, że brzytewka taka, jak ma Doktorek jest śliczna :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #556 dnia: 17 Styczeń 2016, 22:07:11 »
Tyle że ta moja czeka aż jej więcej czasu poświęcę. Na razie Gillette Rocket robi doskonałą codzienną robotę. Syntetyk Plissona trzpie pianę. Kosmetyki też budżetowe - cała linia Prep na co dzień.

 Adjustable jak u pafcia też mnie kusi.
Teraz muszę zredukować listę sprzętu goleniowego, ze 2-3 maszynki i jakieś pędzelki będą nowego domu szukać.
LMWDP #469

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #557 dnia: 18 Styczeń 2016, 10:40:13 »
Doktorze, daj znać na priv jak będziesz się wyzbywał - czas dla mnie przejść na coś czym dam radę się ogolić.

Już dawno dałem spokój z Mach3 itp. bo na moją brodę to jednorazówka, więc męczę elektryczne ale wymieniać co 2-mce głowice też ciężko- schodzi coraz dłużej i jest mniej dokładnie .... :-[

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #558 dnia: 17 Luty 2016, 10:18:38 »
Merkur Futur zagościł u mnie i jestem z niego bardzo zadowolony. Tak samo jak poprzednicy nie chcę się rozdrabniać na innych forach, ale mam w temacie jeszcze jedna fajna historię. Będąc w rodzinnych stronach dziadek zauważył moje przybory, poogladał i bardzo dopytywał gdzie kupiłem ałun, bo on nie może znaleźć. Załatwiłem mu kosteczkę i ostatnio przekopał cały dom aby znaleźć coś dla mnie :)

Otrzymałem taki oto zestaw, który bardzo chętnie bym odnowił i uzupełnił.





Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co powinno znajdować się w małym walcowatym pudełeczku i jednym dużym?




Rozumiem, że to jedno duże z dziurką to miejsce na pędzel?



Fajnie byłoby znaleźć maszynkę która pasowałaby do kompletu...

Będę wdzięczny za pomoc :)


Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #559 dnia: 17 Luty 2016, 11:10:51 »
Mam podobny zestaw, choć w wersji plastic-fantastic ale za to z komplecie z maszynką, lusterkiem i oryginalną metką (Spółdzielnia Pracy Innowacja). Kiedyś kupiłem za kilka złotych planując renowację i używanie na wyjazdach ale... mi przeszło. Jak chcesz to może być Twój, tylko daj  znać na PW.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2016, 11:39:37 wysłana przez Spinacz »

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #560 dnia: 17 Luty 2016, 12:39:28 »
Opcje są 3:

Ałun
Mydło/krem
I jeszcze kiedyś używano talku/pudru po goleniu, ale wtedy chyba walec miał otwory na górze.

Tak mi się wydaje. Kiedyś na brzytwie o tym było, ale musiałbym mocno się naszukać.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #561 dnia: 22 Luty 2016, 17:44:11 »
Podziękowania dla kolegi @Spinacz - teraz wygląda na to, że wszystko jest na swoim miejscu :)

« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2016, 18:16:58 wysłana przez flexooo »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #562 dnia: 22 Luty 2016, 19:44:22 »
Teraz jest pięknie :-)

Offline borunden

  • Wiadomości: 0
    • tłumaczenia wietnamski
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #563 dnia: 06 Marzec 2016, 20:49:43 »
mega sa te stare brzytwy
*Link Removed*

Offline cennik82

  • Wiadomości: 1
    • architekt wnętrz katowice
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #564 dnia: 12 Marzec 2016, 17:54:22 »
zdecydowanie maszynka zwykła. :)
*Link Removed*

Offline filemopek22

  • Wiadomości: 1
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #565 dnia: 13 Marzec 2016, 18:01:31 »
ja z kolei lubię maszynkę elektryczną. :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #566 dnia: 05 Czerwiec 2016, 14:05:25 »
a ja mam pytanie o pędzel... całe życie do tej pory używałem żelu lub pianki, bardzo sporadycznie krem nakładany ręką. i teraz pytanie - czy jest sens kupować jakiś najtańszy pędzel, żeby zobaczyć czy jest sens kupować coś normalnej jakości? pędzla nigdy nie używałem, ale bym spróbował, tylko pojawił się taki właśnie problem... do golenia używam mach 3 turbo, i tu raczej zmiany nie będzie(żyletki ani brzytwa nie wchodzą w grę, zbyt ryzykowne przy moich problemach ze zdrowiem), a jeśli nawet to tylko na coś tego typu - choć nie wiem czy jest sens dokładać do nożyków fusion proglide power itd itp.

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #567 dnia: 05 Czerwiec 2016, 14:34:32 »
czy jest sens kupować jakiś najtańszy pędzel, żeby zobaczyć czy jest sens kupować coś normalnej jakości?
Tanio (nawet bardzo) i dobrej jakości można kupić pędzle firmy Omega z włosiem z dzika. Ja sam nie akceptuję pędzli ze szczeciny, bo są dla mnie zbyt szorstkie. Włosie to na początku nie należy do przyjemnych. Jednak z czasem włosie robi się bardziej miękkie. Należy pamiętać, że taki pędzle trzeba namoczyć w ciepłej wodzie na ok. 20-30 min przed goleniem.

Warto spróbować, koszta nie są duże.

Do pędzla oczywiście używamy kremu lub ew. mydła do golenia.

Tu możesz sobie zobaczyć przykładowe pędzle i ceny:
http://facetaria.pl/golenie-pedzle-do-golenia-c-148_152.html?tagID71=15&manuID53=1&fsearch=Wpisz+szukany+produkt

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #568 dnia: 05 Czerwiec 2016, 14:51:47 »
czyli jak kupię taki za 12 zł to nie będę rozczarowany jakością? jak mam kupić jakiś badziew i się zniechęcić, to wolę nie kupować i zostać przy piance albo żelu :) a to, że krem, to wiem - i właśnie o to chodzi...

Offline Wojtek Mężczyzna

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: V60, Kalita
  • Młynek: Tiamo Slim
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #569 dnia: 05 Czerwiec 2016, 15:06:50 »
Akurat ten za 12zł i dwa kolejne z listy, którą podałem to są pędzle typowo wyjazdowe, są bardzo małe.

Możesz jeszcze pooglądać pędzle Omega w sklepach Saluti.pl oraz Efiori.pl (oba sklepy również na allegro).

Czy będziesz zadowolony. To też różnie bywa. Ja nie byłem zadowolony. Wole włosie borsuka, ale to już inna liga. Są osoby, dla których pędzle Omega to najlepsze co mogło ich spotkać. Wszystko zależy od naszej skóry twarzy. Moja nie toleruje pędzli z dzika, są dla mnie za szorstkie - nie wytrzymał bym codziennego golenia. Z kolei borsukiem bez problemu mogę golić się codziennie.

Możesz tez kupić pędzel w Rossmanie. Ale Omega jest lepsza.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi