Autor Wątek: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka  (Przeczytany 210162 razy)

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #360 dnia: 14 Marzec 2015, 12:13:27 »
Obiło mi się o uszy, że arturro wyprodukował mydło vetiwer i drzewo sandałowe.
To moje ulubione zapachy. Kupiłbym od razu, ale mam za dużo towaru, a Doktorek nie chce nic
zabierać do testów  :nienie:

Co do cytrusów, to obłędny zapach dla mnie ma Muhle rokitnik. Krem jest bomba,
ale mydła muhle nie rzucają na kolana w kwestii piany. Myślę, że Edwin Jagger  :smiech: limonka
będzie miał ten sam zapach. W końcu to jeden właściciel.
Zawsze można zrobić uberpianę hmmm.

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #361 dnia: 15 Marzec 2015, 12:39:23 »
Jestem po pierwszym goleniu żyletką "Sputnik"  :wow2: . Agresywniejsza niż "Voschod", ale mnie to nie przeszkadza  :lol2: .
Gładź na twarzy  :taniec: . Mogę liczyć na co najmniej jedno porównywalne golenie, ponieważ goliłem się tylko jedną stroną maszynki.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #362 dnia: 15 Marzec 2015, 15:34:36 »
No i przez ciebie mam kolejną żyletką do zdobycia na testy. Z tych radzieckich polubilem się bardzo z Voskhodem i trochę mniej z Rapira platinium. Reszta mi nie leżała ale Sputnika nie było.
LMWDP #469

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #363 dnia: 15 Marzec 2015, 19:45:09 »
Reszta mi nie leżała

Czyli Ladas i pozostałe Rapiry?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #364 dnia: 15 Marzec 2015, 20:22:01 »
Tak jest
LMWDP #469

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #365 dnia: 17 Marzec 2015, 16:56:11 »
Dzisiaj w końcu miałem chwilę, żeby wstąpić do Rossmanna. Zaopatrzyłem się w Wilkinson Classic z 5 żyletkami, pędzel (Isana z takim poprzecznym ciemnym paskiem za 19 zł), krem Lider (miała być nivea, ale zwyciężył sentyment - chciałem zobaczyć czym golil się przez lata pradziadek :) a Lidera zapamiętałem bardzo dobrze jako dzieciak) i wodę po goleniu Isana. Całość wyniosła mnie 43 zł.

Po powrocie do domu zaraz wziąłem się za golenie. Wrażenia?
Po pierwsze, to spodziewałem się niezłej rzeźni, a golenie przebiegło bardzo dobrze. Było jedno zacięcie, ale nawet nie wiem w którym miejscu, bo widziałem tylko trochę krwi na palcu.
Po drugie, to jestem zdziwiony gładkością - podczas żadnego golenia nie osiągnąłem takiej gładkości.
A po trzecie, to całkiem fajny z tego rytuał.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #366 dnia: 17 Marzec 2015, 17:03:32 »
 :brawa: i następny po ostrej stronie mocy

Choć ciężko ci pewnie uwierzyć - jak zmienisz żyletkę na coś ostrego i maszynkę na coś nawet ciut agresywniejszego nastąpi kolejny efekt WOW, wtedy się okaże że jest gładko nawet 8-12 godzin po goleniu ;)
LMWDP #469

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #367 dnia: 17 Marzec 2015, 17:43:20 »
Przy moich pięciu świńskiej włoskich na krzyż to pewnie i z tym zestawem tak będzie :)

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #368 dnia: 17 Marzec 2015, 22:15:30 »
Witaj w klubie. Pół roku i będzie brzytwa  ;)

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #369 dnia: 18 Marzec 2015, 19:15:19 »
Pewnie się narażę na oburzenie, ale czy ktoś miał okazję porównać poślizg po pianie z klasycznego mydła lub kremu z pianą uzyskaną z żelu do golenia ( absolutnie nie chodzi o piankę do golenia, bo tu po każdym przejechaniu znika zupełnie poślizg). Przy użyciu żelu, po przejechaniu maszynką spokojnie mogę kontynuować prostopadle, a skóra jest wyraźnie śliska i maszynka sunie. Zarost mam jednak skąpy.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #370 dnia: 18 Marzec 2015, 19:33:01 »
Żel jest oczywiście dużo lepszy niż pianka, ale dość szybko wysycha. Jeśli jeszcze "żaluzja" ma dobry pasek nawilżający, to faktycznie można robić poprawki na bierząco

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #371 dnia: 18 Marzec 2015, 19:36:52 »
Przy użyciu żelu, po przejechaniu maszynką spokojnie mogę kontynuować prostopadle, a skóra jest wyraźnie śliska i maszynka sunie.
Całkowita zgoda. Poślizg po żelu jest OK. Oczywiście są mydła i kremy, które mają lepszy, ale na poślizg nie ma co narzekać.
Jednak przewaga mydeł i kremów kryje się w tym, że zmiękczają zarost. To znacznie ułatwia golenie i poprawia komfort.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #372 dnia: 26 Marzec 2015, 14:02:29 »
Wczoraj mydło kawowe od Arturro trafiło do kosza na śmieci. Po kilku tygodniach zapach z przyjemnie kawowego zaczął się zmieniać w kierunku kawy rozpuszczalnej, zaś ostatnio stał się jeszcze mniej urzekający. :evil:
Na szczęście zdążyłem zużyć zdecydowaną większość opakowania a powrót do zielonego proraso okazał się być bolesny - odczucie "zimna" na twarzy i gorsza piana.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #373 dnia: 26 Marzec 2015, 20:04:52 »
Moje w ubiegłym tygodniu. Z tego samego powodu. Dostałem dużą próbkę jakiś czas po wyrobieniu, więc nie wiem jak pachnie nowe.
Z czymś aktualny zapach mi się kojarzył. Nie mogłem dojść z czym, ale chodziło to za mną. I w końcu olśnienie, bo ostatni raz ten zapach
czułem ze 3 dekady temu. Otóż młodzież nie pamięta PRLu, ale ze słodyczy to był cukier i niewiele więcej. Jednym z produktów homemade
był kogel-mogel. Wersja lux zawierała trochę kakao. I to był właśnie ten zapach...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #374 dnia: 31 Marzec 2015, 08:11:07 »
Czy warto zmienić głowicę z R89 na R41?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi