Autor Wątek: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka  (Przeczytany 210145 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #300 dnia: 03 Marzec 2015, 09:12:03 »
Ja się zapuściłem i wczoraj podszedłem do zarostu tygodniowego  :-[

Zółty feather ścinał aż miło, zero krwi, zero podrażnień, praktycznie bez poprawek.
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #301 dnia: 03 Marzec 2015, 09:56:29 »
W sobotę goliłem Voskhod'em 3-dniowy zarost. Po prostu koszmar. Natomiast ta sama (ta sama a nie taka sama) żyletka w niedzielę i wczoraj - super.

Myślę, że to kwestia zmiękczenia zarostu. Spróbuj nałożyć pianę na kilka min. i następnie po spłukaniu nałożyć już tą do golenia. Od kiedy zacząłem to stosować, to nie mam już koszmarów.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #302 dnia: 03 Marzec 2015, 10:00:35 »
Już bardzo dawno nie "zapuściłem się" przez aż 3 dni  :evil: zwykle to zarost 1, max 2-dniowy i w takim wypadku jest OK. Próbowałem wcześniej (jakie 5 minut) połowę twarzy zmiękczyć oliwką dla dzieci, drugą połowę tradycyjnie jakieś 2 minuty przez pianą zmoczyłem wodą. Nie odczułem jednak żadnej różnicy oprócz tego, że wszystko zrobiło się tłuste  ;)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #303 dnia: 03 Marzec 2015, 10:08:52 »
To spróbuj na połowę twarzy nałożyć pianę na 5 min tak jak pisałem. Mam też olejek dedykowany przed goleniem, ale  on głównie do zwiększenia poślizgu służył i rzadko używam.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #304 dnia: 03 Marzec 2015, 10:10:42 »
Pewnie nieprędko będzie okazja - jak pisałem golę się zwykle codziennie i wtedy nie ma problemu  ;)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #305 dnia: 03 Marzec 2015, 10:20:42 »
Ja też codziennie i zawsze tak robię, znacznie lepszy komfort.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2015, 10:26:56 wysłana przez gromog »

Offline Derdi

  • Wiadomości: 84
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #306 dnia: 03 Marzec 2015, 16:25:03 »
Preferuję na początek trymer elektryczny, ponieważ nie golę się codziennie, a następnie maszynka na żyletki. Każdy zarost jest inny, kolejna sprawa, że zupełnie inaczej zachowa się grzebień otwarty w stosunku do zamkniętego.

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #307 dnia: 04 Marzec 2015, 19:41:35 »
 :hihihi:
Nie wszyscy bywają na Brzytwa.org, zatem



Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #308 dnia: 04 Marzec 2015, 19:44:19 »
 :brawa: pięknie

ja mam ochotę slanta przetestować - muszę zobaczyć czy ktoś same głowice robi :)
LMWDP #469

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #309 dnia: 04 Marzec 2015, 19:50:53 »
Miałem kupić głowicę R41, ale wybrałem rozwiązanie bardziej uniwersalne. Zapewne prędzej czy później OC wpadnie w moje łapska  :lol2:

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #310 dnia: 04 Marzec 2015, 23:07:13 »
Ja po dłuższym użytkowaniu EJ89 mogę powiedzieć tylko tyle, że golenie dalej jest fenomenalne. Szkoda że tak późno odkryte (na nowo)  :mrgreen:
Po pierwszych entuzjastycznych goleniach codziennie i co dwa dni, znowu się szczęśliwie zapuszczam po tydzień  ;D Ale przynajmniej nie mam problemu z ogoleniem tego co urośnie ;) Na 3 przejścia nie ma bata, żeby czegoś nie dogolić. Wszystko odbywa się bezkrwawo, z małym wyjątkiem w jednym miejscu dołu szyi... gdzie włochy dziwnie muszą rosnąć bo zawsze mikro kropelka krwi się pojawi. Także powrotu do maszynek systemowych absolutnie nie przewiduje już nigdy.

Jeżeli chodzi o żyletki to puki co najbardziej lubie chyba merkury. Chociaż żółte feathery, czy astry też są niczego sobie. Jeżeli golę się zgodnie z topografią mojego zarostu to jakoś tak większej różnicy nie odczuwam w jakości żyletek. Poza merkurem, ten jakoś zawsze ścinał bezboleśnie mimo braku znajomości techniki na danym kwadrancie twarzy :D

Chciałem sobie kupić AS-D2, ale po dłuższym użytkowaniu EJ, trochę się obawiam czy aby ten feather nie będzie mniej agresywny od nieagresywnego EJ89  :mrgreen: a co za tym idzie, czy to wogóle będzie golić tygodniowy zapuszczony zarost ;) Bo głowica 89 wydaje się być idealna. Chętnie kupiłbym taką maszynkę ale z nierdzewki.
If only closed minds came with closed mouths

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #311 dnia: 05 Marzec 2015, 06:43:35 »
Chętnie kupiłbym taką maszynkę ale z nierdzewki.

Te poniżej są z nierdzewki.
Pierwsza ma z jednej strony OC, z drugiej zaś CC. Tylko wizualnie głowica nie zgrywa się z rączką.

http://sklep.tradycyjnegolenie.pl/pl/maszynki-do-golenia/811660-ikon-shave-craft-101-b1-maszynka-na-zyletki-edycja-specjalna.html

ta druga jest w wersji OC lub CC, ale wizualnie ta czarna głowica mnie razi.

http://sklep.tradycyjnegolenie.pl/pl/maszynki-do-golenia/811657-ikon-dlc-deluxe-maszynka-na-zyletki-grzebie-otwarty-powlekany-dlc.html

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #312 dnia: 05 Marzec 2015, 10:52:40 »
To czarne toto na bank odlezie po jakimś czasie i będzie wyglądało mało estetycznie ;) No marzy mi się właśnie coś takiego tylko z dwoma zamknietymi grzebieniami, bo lubię płukać maszynkę dopiero jak dwie strony mam w pianie ;) Zresztą cena jest bardzo podobna do AS-D2..

Poczytam więcej o AS-D2, ale coś mi się wydaje, że zostanę przy EJ89  na zawsze  :mrgreen:
If only closed minds came with closed mouths

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #313 dnia: 05 Marzec 2015, 11:28:36 »
Kusi mnie AS-D2.

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #314 dnia: 05 Marzec 2015, 17:14:22 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi