Autor Wątek: Termometr do E61 - Korea  (Przeczytany 38265 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #135 dnia: 01 Grudzień 2017, 09:15:32 »
Z wyglądem się zgodzę 😀, można bezpośrednio na śrubę dać jakiś zwykły termometr aby miał sondę i połączyć z tą zamontowaną w śrubie.

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #136 dnia: 01 Grudzień 2017, 14:56:46 »
Z wyglądem się zgodzę 😀, można bezpośrednio na śrubę dać jakiś zwykły termometr aby miał sondę i połączyć z tą zamontowaną w śrubie.

Dziś mnie ktoś natchnął i stwierdziłem, że taki termometr niewiele jednak wniesie w kwestii prawidłowego pomiaru. Zarzucam marzenia :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #137 dnia: 01 Grudzień 2017, 17:37:43 »
Ja z kolei uważam, że hx bez termometru to prawie jak kran bez wody 😀. Wcześniej z 1/3 kaw była przepalona, teraz mam co chcę. Chcę w 92 zaparzyć  czekam aż termometr pokaże 92, chcę 91, czekam na 91.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #138 dnia: 01 Grudzień 2017, 20:38:33 »
Kwestia wprawy, mam HX, nigdy nie używałem termometru i radzę sobie z temperaturą. Kierowałem się wyłącznie smakiem kawy i udało mi się tak wyczuć ekspres, że wiem po dźwięku skwierczącej wody kiedy skończyć flush.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Grudzień 2017, 21:37:48 »
Ja z kolei uważam, że hx bez termometru to prawie jak kran bez wody 😀. Wcześniej z 1/3 kaw była przepalona, teraz mam co chcę. Chcę w 92 zaparzyć  czekam aż termometr pokaże 92, chcę 91, czekam na 91.

Kwestia dokładności pomiaru takiego urządzenia... Pytanie - co taki termometr faktycznie mierzy?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #140 dnia: 02 Grudzień 2017, 07:58:11 »
Temperaturę wody przepływającą przez grupę. Działa to w połączeniu z metodą flush-and-wait (spuszczamy wodę poniżej temperatury docelowego zaparzania i czekamy aż na termometrze pojawi się żądana). Albo z metodą flush-and-go (spuszczamy trochę wody i praktycznie parzymy od razu).

Nie wiem jaki robi @tom517, ale przykładowo u mnie (metoda flush-and-go) z temperatury 98C muszę spuścić tyle wody, żeby termometr pokazał 95C, wtedy kawę mam w 91C (pomierzone SCACEm).

Aha, najsmaczniejszą kawę do tej pory zrobiłem bez wagi, bez termometru, na domyślnym prysznicu i sitku :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #141 dnia: 02 Grudzień 2017, 18:49:01 »
Ja czekam aż termometr pokaże 92, tak też widzę na filmikach z termometrem jest. Flush jest z reguły do 96 stpni, później czekam aż temperatura opadnie do 92. Na oko bez termometru dla mnie dojście do 92 nie jest łatwe, zależy od: czasu wygrzewania, szybkości flusha

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #142 dnia: 02 Grudzień 2017, 21:08:24 »
Temperaturę wody przepływającą przez grupę.

Czy aby na pewno? Przecież woda opuszczając grupę trafia na dużo chłodniejsze ciasteczko kawowe i musi momentalnie się schłodzić...
Bardziej do mnie przemawia pomiar stosowany przez Andrzeja, gdzie sonda umieszczona jest na dnie kolby, pod sitem. Wówczas mamy faktyczny obraz temperatury cieczy, która ogrzała kawę. Ale ja teoretyk jestem...

Online siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #143 dnia: 02 Grudzień 2017, 21:18:26 »
Wtedy masz obraz temperatury cieczy, która jest wynikiem temperatury wody wypływającej grupy obniżonej o temperaturę odebraną przez ciastko.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #144 dnia: 02 Grudzień 2017, 21:23:59 »
Temperaturę wody przepływającą przez grupę.
Czy aby na pewno?
Termometr, o którym mowię, wkręcany w grupę E-61 mierzy dokładnie to. A woda, która trafia do ciastka ma już nieco inną (stąd dane z moich pomiarów - np. termometr na grupie pokazuje 95C, pod koniec parzenia jest (nie pamiętam) 92C albo 93C, a faktycznie w sitku było 91C).

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #145 dnia: 03 Grudzień 2017, 10:58:25 »
Na wyjściu jest mniej, a w ciastku zależy w którym momencie i w którym miejscu. Fakt jest taki że mierząc temperaturę w grupie mamy dobry odnośnik. Jest 92 i parzę, mogę też i na 95 czy też 96. Faktycznie mogę spróbować na ponad 92 stopniach, wcześniej bez termometru sporo kaw przepaliłem i nie chciałem wchodzić powyżej 92.

Offline Rusek Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: VBM Domobar Junior Super HX GR1
  • Młynek: Macap MC4T (R-C18
Odp: Termometr do E61 - Korea
« Odpowiedź #146 dnia: 03 Grudzień 2017, 22:07:08 »
Termometr, o którym mowię, wkręcany w grupę E-61 mierzy dokładnie to. A woda, która trafia do ciastka ma już nieco inną (stąd dane z moich pomiarów - np. termometr na grupie pokazuje 95C, pod koniec parzenia jest (nie pamiętam) 92C albo 93C, a faktycznie w sitku było 91C).

A co zaleca włoski instytut ? Temperatura parzenia ... czyli?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi