Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 836917 razy)

Offline PiotrekM Mężczyzna

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: aeropress, kalita, frenchpress, v60, moka, chemex
  • Młynek: C40, Wilfa Svart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3210 dnia: 16 Styczeń 2020, 18:43:20 »
Urośli i tabelki w excelu już inaczej wyglądają, wychowali sobie grono wyznawców i na więcej mogą sobie pozwolić. I spoko jak dla mnie :) Mam nadzieję, że obsługa klienta zostanie na tym poziomie co była i jest, bo za to mega szacun i wiele sklepów może się od nich tego uczyć.

Offline BobbyEverlast

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Steel UNO PID, Aeropress, Moka
  • Młynek: F4 E Nano, MYM54, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3211 dnia: 16 Styczeń 2020, 19:41:29 »
Też pewien czas temu zniechecilem się trochę do coffedesku. Teraz zamawiam od nich sporadycznie. Ani ceny nie są specjalnie zachęcające, ani ich promocje, w tym kawy miesiąca specjalnie mnie nie przekonują. Kupuje częściej u konkurencji i nie jestem z tego powodu smutny. A szkoda, bo coffedesk to był mój pierwszy sklep z dobrą kawą.. Chociaż, obsługę do dziś maja bardzo sprawna, przesyłki nadawane na czas itp.
Fakt, na forum już się chyba nie udzielają. Ale nie sadze, aby grupka kilkudziesięciu kawowych maniaków miała dla nich większy sens pod względem biznesowym... Kokosow to na nas nie zarobili..
Dokładnie napisałeś to samo co sam bym napisał. Zgadzam się z każdym słowem w 100%.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3212 dnia: 16 Styczeń 2020, 20:07:41 »
Też się zniechęciłem i już nie jest to moje miejsce zakupów numer jeden. Mimo wszystko, że jesteśmy niszą, to polecałem ich innym znajomym i zawsze coś od nas mieli. Aktualnie wolę kupić coś u naszych forumowych palaczy, bo podchodzą do tego z sercem (przynajmniej na razie :)). No cóż kawy ze Skandynawii, Niemiec, Rumuni itd są do dostania tylko u nich więc klientem będę ale nie stałym jak do niedawna.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3213 dnia: 21 Styczeń 2020, 13:50:07 »
Dochodzą do nas różne głosy niezadowolenia związane ze zmianą progu darmowej dostawy. Całkowicie rozumiemy Wasze małe rozczarowanie i bierzemy je na klatę.

Niestety to nie jest nasze widzimisię, my na tym w żaden sposób nie zarabiamy. Jest wiele czynników, które zmusiły nas do podniesienia tego progu, jednak wolimy skupić się na pozytywnych aspektach.
Bo wiecie; warto zrobić zakupy raz - a większe. Zawsze to mniej kartonów, mniejszy ślad węglowy i więcej dobrej kawy 😉Mamy ogromną nadzieję, że to zrozumiecie.

Mamy też dobre wieści, w tym tygodniu znajdziecie u nas najlepsze produkty minionego roku w duuużo lepszych cenach: http://bit.ly/toprodukty
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3214 dnia: 21 Styczeń 2020, 14:31:05 »
A kto zarabia? :)
Wiadomo, że nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka, cena jest zawsze ukryta w cenie produktu i płaci Wasz klient.
Zwiększenie progu darmowej wysyłki powoduje, że macie wyższą marżę. Gdyby zwiększenie progu darmowej wysyłki spowodowało spadek cen produktów poniżej 100/200 złotych, byłby to dobry ruch dla klientów. Jeżeli ceny pozostały bez zmian, to nie ma tu żadnej korzyści dla nas.

Co do promocji, pierwszy przykład z brzegu: Aeropress w promocji za 109, u konkurencji bez promocji 105. Więc było z czego płacić za wysyłkę.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3215 dnia: 21 Styczeń 2020, 15:07:10 »
A kto zarabia? :)
Wiadomo, że nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka, cena jest zawsze ukryta w cenie produktu i płaci Wasz klient.
Zwiększenie progu darmowej wysyłki powoduje, że macie wyższą marżę. Gdyby zwiększenie progu darmowej wysyłki spowodowało spadek cen produktów poniżej 100/200 złotych, byłby to dobry ruch dla klientów. Jeżeli ceny pozostały bez zmian, to nie ma tu żadnej korzyści dla nas.

Co do promocji, pierwszy przykład z brzegu: Aeropress w promocji za 109, u konkurencji bez promocji 105. Więc było z czego płacić za wysyłkę.


Tak, syntetycznie ujęte dane rzeczywiście tak wyglądają. Niemniej nasza decyzja była konieczna i uważamy, że nie jest aż taką tragedią. Średni koszyk zakupów przed zwiększeniem progu darmowej dostawy jak i po jest bardzo podobny :)
A z ciekawostek - dziś do naszej oferty dołączyły kapsułki... czyszczące do ekspresów: http://bit.ly/kapsulkiczyszczace
Być może jest to pierwszy krok o pojawienia się kapsułek speciality w naszej ofercie? ;-) Kto wie!
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3216 dnia: 21 Styczeń 2020, 15:32:21 »
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Bliżej końca roku okaże się, że czy ten średni koszyk zakupów się utrzyma ;)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3217 dnia: 21 Styczeń 2020, 15:34:19 »
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Bliżej końca roku okaże się, że czy ten średni koszyk zakupów się utrzyma ;)

Bardziej chodziło nam o to, że zwyczaje zakupowe się nie zmieniły :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3218 dnia: 22 Styczeń 2020, 09:33:06 »
Dzisiaj dzień Darmowej dostawy !   :taniec:

Kawka zamówiona ! :poklon:
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2020, 10:14:49 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3219 dnia: 22 Styczeń 2020, 09:36:24 »
Dzisiaj dzień Darmowej dostawy !   :taniec:
TAK JEST! Dzięki podwyższeniu progu darmowej dostawy możemy sobie częściej pozwolić na takie niespodzianki 👽 http://bit.ly/kafedysk

Miłego dnia i udanych zakupów!
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

skansen

  • Gość
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3220 dnia: 29 Styczeń 2020, 10:23:03 »
Nie ma to jak mieć tupet :ups:

Odgrzeję trochę starego kotleta :) Tytułem przypomnienia - kilka miesięcy temu oburzenie wywołało działanie administratorów forum Coffeedesk na FB polegające na usuwaniu z forum linków odnoszących się do naszego forum... Jakież było moje zdziwienie, gdy wczoraj administratorka Coffeedesk wkleiła linki do swojej strony forum na FB Konesso... Co ciekawe odpowiedź została udzielona już na forum wcześniej... Strasznie to słabe...
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2020, 11:28:36 wysłana przez skansen »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3221 dnia: 29 Styczeń 2020, 10:29:00 »
Ktoś mi udzielił fajnej porady w tym temacie. Są sprzedawcy, których wątki wylądowały na szarym końcu wątków w dziale supermarket i tylko co czas jakiś zostają podbite przez samego sprzedawcę, żeby ponownie zaginąć gdzieś na końcu. Jeśli nie będziemy pisać w tym wątku to on również zginie gdzieś na końcu.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3222 dnia: 29 Styczeń 2020, 10:30:12 »
Pycha kroczy przed upadkiem. Szkoda, że Deskowi nie chcą dostrzec problemu. Parafrazując pewien kabaret, przecież nie zepsuło się koło temu traktorowi, tylko aż trzy są sprawne.

skansen

  • Gość
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3223 dnia: 29 Styczeń 2020, 10:35:37 »
Ktoś mi udzielił fajnej porady w tym temacie. Są sprzedawcy, których wątki wylądowały na szarym końcu wątków w dziale supermarket i tylko co czas jakiś zostają podbite przez samego sprzedawcę, żeby ponownie zaginąć gdzieś na końcu. Jeśli nie będziemy pisać w tym wątku to on również zginie gdzieś na końcu.
Masz racje. Też "spuszczam zasłonę milczenia" na produkty których sprzedawca zachowuje się mówiąc oględnie nieładnie. Postanowiłem jednak w tym wypadku zrobić wyjątek, ponieważ sporo osób myśli, że Coffeedesk działa z pasji. A to po prostu business as usual nie mający nic wspólnego z pasją. Nie ma nic złego w tym, że chcą zarobić. Tylko niech nie wmawiają nikomu, że ma to cokolwiek wspólnego z pasją.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2020, 11:02:12 wysłana przez skansen »

Offline BobbyEverlast

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Steel UNO PID, Aeropress, Moka
  • Młynek: F4 E Nano, MYM54, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3224 dnia: 29 Styczeń 2020, 10:41:31 »
Nie jestem zapewne tytanem zakupów w coffeedesk, przez 18 mcy kupiłem tam za raptem 3000 zł ale polityka firmy zmusza mnie do zmiany sprzedawcy. Szkoda bo miałem dotąd dobre zdanie. Robię ostatnie zakupy, za punkty wezmę jakiś bezwartościowy gadżet i good bye my Love...


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi