Autor Wątek: Lody  (Przeczytany 48265 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #105 dnia: 29 Kwiecień 2019, 11:34:31 »
Jeżeli lubisz prawdziwe pistacjowe, to te wychodzą super za każdym razem:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5941.msg144495#msg144495

I kolejna osoba z Nemoksem, no rozpłaczę się zaraz ...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Lody
« Odpowiedź #106 dnia: 29 Kwiecień 2019, 11:53:49 »
Połówka mi krzyczy żebym zwracał zanim dojedzie, także nie wiem jak wyjdzie, liczę na efekt wow :)
Ktoś może robił w niej lód do drinków/drinki ? Wychodzi taki jakby pokruszony lód, jak do mohito ? Czy tylko drink bezpośrenio w Nemoxie się chłodzi/miesza ?
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2019, 12:02:41 wysłana przez tom517 »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #107 dnia: 29 Kwiecień 2019, 12:15:54 »
Efekt wow to przede wszystkim lody gotowe spożycia po 30m (+30-60m na przygotowanie mieszanki). Receptury się dopracowuje z czasem. Mów, że zwrotów nie ma :D

Drink chłodzi się bezpośrednio w Nemoxie.

Offline pienza

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Ascaso Dream 2019, Cafelat Robot Barista
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso JX Pro, MYM54
Odp: Lody
« Odpowiedź #108 dnia: 01 Maj 2019, 13:42:10 »
A czy może ktoś używa lub używał przystawki do lodów do robota planetarnego? Przeczytałem ten wątek i zastanawiam się nad przystawką do Kenwooda. Koszt ok 200zł zamiast +1000 za osobne urządzenie z kompresorem, więc kusi, żeby spróbować. Część chłodzącą umieszcza się w zamrażarce na minimum 24h, a potem robot załatwia kręcenie. Widzicie jakieś ewidentne wady takiego rozwiązania?

Tutaj krótki filmik jak ta przystawka wygląda:

www kropka youtube kropka com/watch?v=xbvFfeZF4bo

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Maj 2019, 13:51:28 »
Czy przystawka do robota czy osobne urządzenie działające w podobny sposób - zaletą jest niewątpliwie cena. Taka przystawka dobrze wymiesza masę, nie będziesz miał kryształków lodu. Po wymieszaniu nie będą raczej gotowe do jedzenia, szczególnie latem, trzeba je domrozić. No i misa powinna być przynajmniej dobę w zamrażarce zanim zacznie kręcić się lody.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Lody
« Odpowiedź #110 dnia: 01 Maj 2019, 14:11:28 »
W mojej okolicy tradycyjne lody od xx lat to mleko cukier i żółtka. Przy zamrażaniu mleka jak nie kręcisz to wytrącają się kryształki. Bez kompresora zabraknie ci chłodu.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Maj 2019, 15:04:41 »
A czy może ktoś używa lub używał przystawki do lodów do robota planetarnego? Przeczytałem ten wątek i zastanawiam się nad przystawką do Kenwooda. Koszt ok 200zł zamiast +1000 za osobne urządzenie z kompresorem, więc kusi, żeby spróbować. Część chłodzącą umieszcza się w zamrażarce na minimum 24h, a potem robot załatwia kręcenie. Widzicie jakieś ewidentne wady takiego rozwiązania?

Tutaj krótki filmik jak ta przystawka wygląda:

www kropka youtube kropka com/watch?v=xbvFfeZF4bo
Zerknij na mojewypieki.com - tam w komentarzach do przepisów na lody jest spora dyskusja nad tą przystawką. Alternatywą do przystawki jest maszynka do lodów bez kompresora (Jula,~60 zł to najtańsza jaką znalazłem) - działa rownież na zasadzie mrożenia misy.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Maj 2019, 15:08:20 »
W mojej okolicy tradycyjne lody od xx lat to mleko cukier i żółtka. Przy zamrażaniu mleka jak nie kręcisz to wytrącają się kryształki. Bez kompresora zabraknie ci chłodu.

Misa z czynnikiem trzymającym zimno daje około 40-50 minut temperatury w jakiej była mrożona (~-20 st). Jak nie przesadzisz z ilością mieszanki to zupełnie wystarcza.
Ludzi w czasach dawnych kręcili lody (we wsi po sąsiedzku) w misce położonej w beczce z lodem i lody były super - jakoś wystarczało chłodu, tu tez powinno - sam to trenuję od 2 sezonów.
Jedna uwaga - jak przesadzisz z glukozą to obniżysz temperaturę mrożenia - wtedy braknie chłodu w misce - to fakt, rownież przetestowałem na sobie :).

Offline piotro

  • Wiadomości: 37
Odp: Lody
« Odpowiedź #113 dnia: 01 Maj 2019, 19:36:07 »
Miałem taką tanią maszynę do lodów z miską do zamrażania. Miska swoje odleżała w zamrażarce, masę trzeba było wcześniej schłodzić, a i tak nie wychodziło to co powinno. Dopiero wstawienie tej maszynki do lodówki i załączenie procesu powodowało, że lody wychodziły. Zimą wystawiałem na balkon.
Sam zastanawiam się teraz nad miską do KitchenAida (maszynka się popsuła), ale jak mam wstawiać całość do lodówki, to chyba wolałbym kompresor ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lody
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Maj 2019, 20:42:23 »
Misa to jedno ale sama baza lodowa też musi być schłodzona w lodówce ok 60-90 minut, wtedy nawet maszynka z Lidla ukręci dość poprawne lody które warto domrozić ok 30 min.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Lody
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Maj 2019, 22:00:24 »
Moja tania maszynka działała. Warunki, które musiały być spełnione:
- schłodzona mieszanka do temp. lodówkowej - ale to akurat niedziwne, przecież prosto z pasteryzacji nie wlejesz
- miska wypeniona mieszanką do 2/3 max
- nie przesadzić z glukozą lub innym cukrem słabo marznącym

Offline pienza

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Ascaso Dream 2019, Cafelat Robot Barista
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso JX Pro, MYM54
Odp: Lody
« Odpowiedź #116 dnia: 03 Maj 2019, 12:42:00 »
Po rozważeniu wszystkich Waszych opinii, za które dziękuję, byłem zdecydowany na przystawkę do Kenwooda . Potem poczytałem opinie użytkowników i okazuje się, że misy z cieczą chłodzącą często się rozstrzelniają a sam element mieszający potrafi się złamać. Tak więc wstrzymuję się z zakupem i przynajmniej na jakiś czas zostaje mi raczenie się lodami z lokalnej cukiernio-pierkarni
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2019, 12:44:52 wysłana przez pienza »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #117 dnia: 03 Maj 2019, 12:53:30 »
Poluj na maszynki np z Lidla, za 100-120zł można też kupić w sieci (np. Andrew James), z pewnymi obostrzeniami, ale zrobisz lepsze lody niż ta cukiernia :)

Offline pienza

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Ascaso Dream 2019, Cafelat Robot Barista
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso JX Pro, MYM54
Odp: Lody
« Odpowiedź #118 dnia: 03 Maj 2019, 14:34:27 »
Może to jest opcja mimo pierwotnego założenia, żeby nie dodawać nowych urządzeń ze względu na ograniczone miejsce w kuchni. Zrobię "risercz" w tym kierunku

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Lody
« Odpowiedź #119 dnia: 04 Maj 2019, 09:29:36 »
Po rozważeniu wszystkich Waszych opinii, za które dziękuję, byłem zdecydowany na przystawkę do Kenwooda . Potem poczytałem opinie użytkowników i okazuje się, że misy z cieczą chłodzącą często się rozstrzelniają a sam element mieszający potrafi się złamać. Tak więc wstrzymuję się z zakupem i przynajmniej na jakiś czas zostaje mi raczenie się lodami z lokalnej cukiernio-pierkarni

Ciekawe kto formułuje opinie, że się rozszczelniają? Moja misa nie ma łączeń w miejscu gdzie wlewam mieszankę (tylko na górze przy rancie). Wiec zagrożenia do zjedzenia płynu chłodniczego nie ma. A jeśli nawet się rozszczelni i zobaczę, że nie działa - to w tej cenie duża strata nie jest. No chyba, że ktoś widelcem dziobie w misce, to zrobi dziurę...
Sam kupię sobie Nemoksa z kompresorem jak będę miał większą kuchnię, a póki co mrożona misa robi robotę. Najpoważniejsza jej wada jest taka, że lody wychodzą tak dobre, że znikają na poczekaniu, a żeby zrobić nowe to trzeba misę mrozić przez 12h.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi