Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 101943 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #255 dnia: 16 Styczeń 2021, 11:30:51 »
Ech a mnie chodzi od dawna po głowie para Hyperionów od Audio Academy tylko, że nie bardzo mam dobre miejsce i tor dźwięku dla prawej kolumny podłogowej.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #256 dnia: 16 Czerwiec 2023, 07:05:10 »
Hej odkopuje złoty szpadel, nie wiem czy pasuje tutaj.
Ktoś widział, coś wie?


Fajnie jakby wypaliło, Ojciec gdzieś miał Radmora i Zm-ke srebrną , łezka się kręci.

https://formy.xyz/krotka-forma/unitra-zaprojektowana-od-nowa/

unitra.jpg

z29868920IER,Michal-Kicinski--Daniel-Kostrzewa-i-Adrian-Krupowi.jpg
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #257 dnia: 16 Czerwiec 2023, 08:22:36 »
Obawiam się, że skończy się jak z tonsilem i wyjdzie chiński badziew.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #258 dnia: 16 Czerwiec 2023, 08:25:51 »
Na FB chwalili się, że zaskakująco dużo elementów elektronicznych można pozyskać od polskich producentów. Producentów, nie importerów. Po premierze mają opisać ile i jakie zastosowali u siebie.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #259 dnia: 16 Czerwiec 2023, 08:36:28 »
Zdecydowanie podoba mi się wzornictwo i to wcale nie przez sentyment. Wprawdzie miałem, już nie pamiętam który, wzmacniacz Unitry i Altusy 140, ale sentymentu do tych sprzętów nie mam.
Użycie ekranu Eink uważam za świetny pomysł.
Trzymam kciuki.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #260 dnia: 16 Czerwiec 2023, 09:18:06 »
Na FB chwalili się, że zaskakująco dużo elementów elektronicznych można pozyskać od polskich producentów. Producentów, nie importerów. Po premierze mają opisać ile i jakie zastosowali u siebie.
Jeśli próbują wchodzić w segment audiofilski to powinni patrzeć na jakość a nie na kraj produkcji. I wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że spora część tych "polskich" elementów jest tak naprawdę klepana w chinach.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #261 dnia: 16 Czerwiec 2023, 09:20:50 »
https://biznes.wprost.pl/technologie/urzadzenia/11264227/unitra-wraca-do-gry-legendarny-sprzet-audio-ze-wsparciem-michala-kicinskiego.html

Mięsko:

Cytuj (zaznaczone)
Podczas prezentacji zapowiedziany został na przykład zintegrowany wzmacniacz WSH-805 o mocy 2x 80W/135W w cenie 14 999 zł. Nie zabrakło też wysokiej jakości odtwarzacza CD CSH-801 z wyświetlaczem E ink i pełną obsługą informacji z krążka (6 499 zł).

Dla fanów brzmienia retro przygotowano dwa gramofony. GSH-630 Fryderyk korzysta z autorskich części opracowanych przez inżynierów Unitry, m.in. napędu czy ramienia plenarnego (10 999 zł). Zaawansowana wersją Fryderyka jest GSH-801 Edmund, który pochwalić się może jeszcze lepszymi parametrami czy talerzem z anodowanego aluminium.

Całość dopełniają kolumny głośnikowe ZGZ-801, w 2,5-drożniej obudowie zamkniętej. Wykorzystane w nich przetworniki są specjalnie dostosowane do parametrów Unitry, a sercem urządzenia jest zaawansowana zwrotnica. Cena kolumn to 19 999 zł. Niezależnie dostępne są też wysokiej jakości przewody audio z miedzi OFC i z pozłacanymi złączami.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #262 dnia: 16 Czerwiec 2023, 09:33:02 »
Dzięki @Kekacz .
Można było się domyślać, że nie będzie "tanio" (pomijając państwo środka), oby było dobrze i znaleźli odbiorców.

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #263 dnia: 16 Czerwiec 2023, 09:39:56 »
Hm brzmi to ciekawie chociaż mnie Unitra jakoś nie kojarzy się ze sprzętem HI-END, to nie jest marka będąca synonimem jakości, nie rozumiem też uwielbienia dla np Altusów które były relatywnie bardzo słabymi kolumnami. Słyszałem Altusa 140 po zmianie zwrotnic, modyfikacji obudowy, bass reflexu i głośników który grał jak milion dolarów, tyle że kolumny za 1000 pln a modyfikacja kosztowała 4 000pln plus praca. W Hi Fi nie jest przecież do końca ważne jakich i czy drogich użyto komponentów, w wielu drogich konstrukcjach o wybitnym brzmieniu mamy tanie podzespoły elektroniczne i nie stanowi to problemu o ile mają one kontrolowane parametry, zachowują przewidziane wartości konstrukcyjne. Proste konstrukcje nawet te tzw "pająki" łączone punkt-punkt potrafią mieć niesamowite brzmienie tylko że są pracochłonne i kłopotliwe w serwisie, zobaczymy co pokaże Unitra ale zdecydowanie będzie to sprzęt niszowy o dużej utracie wartości bo ciężko zbywalny. Ja lubię stare audio bo konstrukcyjnie jest niesamowite, wtedy projektami nie rządzili księgowi, lubię lampowe brzmienie, mam też na zbyciu dwa japońskie klocki ze złotej ery audio (Marantz, Sansui) z którymi trochę trudno mi się rozstać ale nie chcę popadać w zbieractwo, a zdecydowanie tego nie chce moja lepsza druga połowa ;-) To tak na marginesie gdyby ktoś szukał niedrogich a zaskakująco dobrze grających sprzętów vintage.
 

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #264 dnia: 16 Czerwiec 2023, 09:56:42 »
mam też na zbyciu dwa japońskie klocki ze złotej ery audio (Marantz,
Pochwał się co dokładnie masz :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #265 dnia: 16 Czerwiec 2023, 10:19:12 »
Marantz 1530 z 1978r, Sansui AU-2900 z 1977r z kolumnami Sansui SH - 7   

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #266 dnia: 16 Czerwiec 2023, 10:31:20 »
Nie wiem dlaczego, ale taka zapowiedź z tymi cenami kojarzy mi się z rebrandowanym chinolem, i to zdecydowanie za wysoko wycenionym. Zostaje poczekać, jak wyjdzie to się okaże co wyjdzie - ale tak jak @mlopus pisał, unitra to nigdy nie była wysoka półka, tak jak tonsil. No ale kiedyś alternatywy nie było i chyba z tego się wzięło uwielbienie do tego sprzętu...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #267 dnia: 16 Czerwiec 2023, 10:44:13 »
Tyle tylko, że ani logo UNITRA ani potencjalnie chińska geneza nie dają powodów do aspirowania do segmentu audiofilskiego, myślę że to raczej próba wejścia do średniego segmentu audio a sama marka ma być tylko zaznaczeniem polskości produktów i wcale nie musi być to kiepskie czy tanie w wykonaniu. 

A swoją drogą co to jest ramię plenarne gramofonu? Widziałem ostatnio gramofon z zawieszeniem ramienia na poduszce powietrznej, pompka stała w rogu pomieszczenia, ciekawe i dziwne zarazem.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2023, 10:48:38 wysłana przez mlopus »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #268 dnia: 16 Czerwiec 2023, 10:51:21 »
No w tym przypadku cena raczej sugeruje takie aspiracje

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #269 dnia: 16 Czerwiec 2023, 11:04:17 »
Marantz fajny, ale ten sansui to taki trochę klocek jakich wiele (fakt data produkcji robi wrażenie).
Niestety sprzęty z podobnych lat, a dzieli je przepaść, mam na myśli Japońskie konstukcje, a nasze rodzime.


W większości domów w tamtych czasach radmory sprezone byly z altusami, dudniły a nie grały, ale była to jakaś namiastka luksusu.

Należy również wspomnieć że radmor jest quasi quadro ;)


Ja mimo wszystko wolałbym radmora 5102, może kiedyś dostane w spadku z
tunerem 5122 , w kolorze czaarnym z drewnianymi boczkami ;)

Ojciec miał jeszcze WS-a, ten już bardzo nawiązywał do "zachodnich" konstrukcji, przynajmniej
wyglądem, do takich marek jak : Pioneer, Marantz,Fisher,Sanyo czy Eagle...




2017_Radmor_5102.jpg


Z perspektywy czasu to pewnie by nie "grało", ale sentyment pozostaje, wzornictwo też było niczego
sobie, ale o gustach się nie dyskutuje, a to wątek audiofilski.

Z lat 80tych, zawsze podobały się luxmany  ;)

Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi