Autor Wątek: 1zespresso/MYM 54  (Przeczytany 113994 razy)

Offline BobbyEverlast

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Steel UNO PID, Aeropress, Moka
  • Młynek: F4 E Nano, MYM54, Rhinowares
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #450 dnia: 29 Październik 2020, 22:24:06 »
Pod alternatywy najlepiej JX/JS
To jeszcze pytanko. Czy przy obecnej cenie dolara i cenach na ali, taki zakup jest nadal opłacalny? Taki na przykład comandante nie wychodzi wiele drożej... z drugiej strony widziałem jak comandante nierówno pracuje w osi pionowej wiec nie wiem czy ten ubermłynek jest w ogóle wart swojej ceny...

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #451 dnia: 30 Październik 2020, 10:17:24 »
Pod alternatywy najlepiej JX/JS
To jeszcze pytanko. Czy przy obecnej cenie dolara i cenach na ali, taki zakup jest nadal opłacalny

Myślę, że tak - w tym konkretnym przypadku Chińczycy konkurują jakością a nie ceną

JS jest nie mal niedostępny
ale JX w cenie ok 500zł to nadal jeden z najlepszych zakupów
Never Give UP †

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #452 dnia: 30 Październik 2020, 10:18:54 »
Są tam od czasu do czasu promocje, za JE który do mnie niedawno przyszedł zapłaciłem 480PLN.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #453 dnia: 30 Październik 2020, 10:34:14 »
Wszystko rozchodzi się o te piekielne cło + Vat i dodatkowe opłaty.
Co do jakości wykonania i przemiału w zasadzie nie mam zastrzeżeń, chociaż mój młynek nie do końca ma dobrze spasowane elementy zewnętrzne, widać to po odsunięciu gumy, jakkolwiek by to nie zabrzmiało.

Nie mam zamiaru drugi raz go reklamować i znowu użerać się z urzędem celnym i firmą kurierską...

Przepraszam za lekki offtop.


« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2020, 11:59:11 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #454 dnia: 30 Październik 2020, 10:42:05 »
Niektóre sklepy chińskie z Ali wartość zawsze określają w dokumentach na <=$40. Nie jest to zgodne z prawdą, ale ze względu na cło w EU wydaje się, że robią to z premedytacją...- żeby klient był zadowolony :)

BTW JE jest wykonany perfekcyjnie.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #455 dnia: 30 Październik 2020, 10:48:22 »
Zamawiałem ze sklepu 1zpresso, cło oraz  Vat i firma kurierska była raczej nieunikniona  :sciana:

Edit: Pisałem już o tym, zdawałem sobie z tego sprawę, wiadomo po cichu liczyłem że się uda, pewnie jak każdy Janusz biznesu.
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2020, 11:56:52 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #456 dnia: 30 Październik 2020, 11:33:35 »
panowie nie cło wam podbija tak cenę, tylko VAT czyli nasz podstawowy podatek od towarów i usług, sprawdźcie co w dokumentach macie ;)

A co do deklarowania wartości, to celnicy nie są zobligowani do tego co tam pisze, często jak widza podejrzaną wartość, to przeszukują paczki, czy żądają od odbiorcy faktur za zakup. Parę tygodni temu otwarli mi pudło z słuchawkami z usa, porównali z deklaracją i ok, poszło dalej, ja się tylko dziwiłem śledząc śledzenie :D czemu tyle wer-ów zwiedza, jak dostałem paczkę to już wiedziałem. Zakup drogich młynków to raczej dalej margines, dlatego nie są to jeszcze towary specjalnie weryfikowane i pilnowane, więc i zaniżone deklaracje łatwo przechodzą

Firmy kurierskie prowadzące swoje agencje celne i pobierają od tego prowizję, więc w ich interesie jest pilnowanie interesu z prowizji ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2020, 11:36:54 wysłana przez trez »

Offline BobbyEverlast

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Steel UNO PID, Aeropress, Moka
  • Młynek: F4 E Nano, MYM54, Rhinowares
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #457 dnia: 30 Październik 2020, 13:58:57 »
Ja dotąd cła(zła) nie doświadczyłem kupując na ali. Fakt, że mój najdroższy zakup nie przekraczal 150$. Może dlatego... :-) Będę się rozglądał za tymi młynami o których zechcieliliście wspomnieć bo i tak były w moim zainteresowaniu - jak pisałem w poście powyżej. Utwierdziliście mnie w przekonaniu. Thx wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-T976B przy użyciu Tapatalka


Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #458 dnia: 06 Listopad 2020, 21:27:21 »
No i nadejszła ... Wkurza mnie już ten Q1 tym swoim malutkim zbiorniczkiem, oj, wkurza. Dziś potrzebowałem 20g jasnego HAYBa i ledwo, ale to naprawdę ledwo co udało się na raz. Zatem co? Wpadło trochę lewego grosza, więc zwróciłem wzrok ku Turze 3. Raz, że obsłuży przelewy, dwa jak znów coś odłożę, to może dozbieram do nowej Roty, a wtedy będzie ładny zestaw. Bo nie mam miejsca na zestaw kolba + młynek elektryczny, a takie cuś zawsze gdzieś po szafkach upchnę. Tylko czy Rota, to dobry początek dla laika startującego w świat espresso z zerową wiedzą na temat? :)
PS. Jakby co proszę o przeniesienie do bardziej pasującego wątku :)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #459 dnia: 07 Listopad 2020, 00:14:35 »
Dasz radę! Podobnie zaczynałem, moje pierwsze espresso było właśnie z roty, póki co, nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #460 dnia: 08 Listopad 2020, 07:31:34 »
Tylko że Rota, to póki co pieśń przyszłości, a młynek już nie :) Zatem czy w budżecie 800-1000 Tura będzie dobrym wyborem? Oczywiście w kolumnie plusów proszę zaznaczyć współpracę z Rotą :P
PS. A żeby pozostać w temacie, może skorzystać z 11.11 i pobawić się w Ali, tylko czy któreś z 1zpresso będzie tak wszechstronne jak wygląda że jest Tura? :)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2020, 07:35:13 wysłana przez Bazyl »

Offline Kelsier Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Młynek: MYM54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #461 dnia: 24 Listopad 2020, 14:35:11 »
Gdyby komuś kiedyś się przydało:

po 15 miesiącach ułamała mi się rączka w modelu Q1. Skontaktowałem się ze sprzedawcą z Aliexpress, wbrew temu czego się spodziewałem sprzedawca odpisał bardzo szybko. Pomijając to, że trzeba było używać naprawdę prostego języka angielskiego i czekać kilka godzin na odpowiedź to udało mi się wszystko ustalić w ciągu jednego-dwóch dni. Zaproponował nową rączkę "w cenie wysyłki", tj. 10$. Po zakupie wysłał ją błyskawicznie, a paczka przyszła po półtora tygodnia. Co najlepsze, kupiona rączka nie jest od modelu Q1 tylko od Q2, jest bardziej ergonomiczna i wygodna. Ostatecznie jestem bardzo zadowolony z takiego potraktowania sprawy, chociaż wiadomo, lepiej by było gdyby rączka w ogóle się nie ułamała

Offline MaciekG

  • Wiadomości: 2
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #462 dnia: 30 Listopad 2020, 13:48:05 »
Cześć, w jednym z polskich sklepów internetowych aktualnie trafiłem na promocję młynka 1Zpresso Q2 i jest on do kupienia za 340zł. Będzie to młynek, którego chcę używać do Aeropressu, French Press, Dripa czy kawiarki. Mogę liczyć na pomoc od Was czy jest to dobra okazja cenowa i sprzęt, który wystarczy mi na początki z kawami?

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #463 dnia: 30 Listopad 2020, 15:53:56 »
Na q2, co na tym forum czesto znajdziesz, uzytkownicy narzekają tylko i wyłącznie na wielkość młynka. z tego co pamietam to maks 20 g wchodziło? Nie jestem pewien, ale do AP to nie raz robię przepisy z dozą 30-35 g, to pewnie by mnie irytowało podwójne mielenie.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #464 dnia: 30 Listopad 2020, 15:58:24 »
ale do AP to nie raz robię przepisy z dozą 30-35 g
A wody ile lejesz? Czy potem dolewasz już do naparu?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi