Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 152798 razy)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #510 dnia: 09 Czerwiec 2019, 00:28:05 »
Trochę się mylisz. Żarno siedzi w metalowej obudowie. Są wewnątrz dwie konstrukcje trójramienne, które trzymają pion i łożyska, one są z tworzywa. Wszystko kwestia odpowiedniego wykonania. Plastik to nie tylko substytut niskiej wartości.
Przecież to napisałem. I dodatkowo uważam że te elementy powinny być z lepszego materiału niż sama obudowa.

Po drugie C40 ma słabo osadzone łożyska w projekcie pływającym (FAQ producenta), więc to nigdy nie był produkt wysokiej precyzji...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #511 dnia: 09 Czerwiec 2019, 00:31:56 »
Napisałeś, że żarno a obudowa trzyma plastik, a to jest nieprawda. Co to znaczy słabo osadzone? i co to jest projekt pływający?
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2019, 13:43:03 wysłana przez fux »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #512 dnia: 09 Czerwiec 2019, 10:20:53 »
To co pisałem wcześniej i w innym wątku. Ktoś ma ból pupy i nawet w nieprzeznaczonym do tego wątku wspomina o Comandante, a inni jeszcze się spinają, mimo, że temat był wałkowany tysiąc razy.

Trochę jak dzieciaki kibicujące Barcelonie czy Realowi Madryt. Zawsze na stronie Barcelony znajdzie się ktoś kto napisze „hala madrid” i odwrotnie. Śmieszne i smutne jednoczenie
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #513 dnia: 09 Czerwiec 2019, 12:11:32 »
Napisałeś, że żarno a obudowa trzyma plastik, a to jest nieprawda. Co to znaczy słabo osadzone? i co to jest projekt pływający?
żarno stal, obudowa stal, a między żarnem a obudowę jest plastik. Jasne

http://www.comandantegrinder.com/faq.html
The cone burr in the middle has been built as a “floating cone”. Unlike some other grinders, the cone has flexibility on the axle. Without load (when the grinder is empty) you are able to move the cone on the axle, and it may sit ever so slightly off-centre due to the spring. But don’t worry - as soon as you grind coffee, the cone follows the centricity of the axle and the burr ring. We have tested this very carefully in our laboratory!

BTW nihil novi bo stare młynki babuni były tak projektowane...

Szczympek żadna spina tyko rzetelna informacja. Jak ktoś narzeka na plastik w produkcie x, ale w y to super-duper to jak to rozumiesz?
BTW ogólnie polecam Mk3 jako dobry wybór, ale nigdy nie nazwę jego super konstrukcją, bo takową nie jest. Mimo to daje dobry przemiał...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #514 dnia: 09 Czerwiec 2019, 12:23:32 »
Zgadza się, to żaden hejt czy coś takiego. Commandante jest na tyle znaną konstrukcją, by móc do niej się odnieść, gdy omawiamy inne. Na WoC stoisko Commandante było oblegane, Kinu trochę mniej ;).

Ten "floating cone" porównałbym do sprężynek w Mazzerach i Fiorkach ;).

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #515 dnia: 09 Czerwiec 2019, 12:59:58 »
Ale jaki jest problem z tym floating cone? Są ziarna w środku nie ma floating cone - proste.
Kto narzeka na plastik w Kinu a zachwala w Comandante? Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem.
Żaden z posiadających komesia na tym forum nie wychwala go i zdaje sobie sprawę z jego niedociągnięć, a prawie kazdy kto ma Kinu/Lido/Felda czepia się go przy każdej okazji. Kompleksy?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #516 dnia: 09 Czerwiec 2019, 13:06:21 »
Tylko nie każdy ;). Nie zauważyłem, żebym się czepiał komesia przy każdej okazji...  :picardpalm:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #517 dnia: 09 Czerwiec 2019, 13:11:40 »
tyko rzetelna informacja
No właśnie z tą rzetelnością jest problem. Wpadasz, piszesz coś zdawkowo i znów Cię nie ma, albo jesteś na kolejne niedomówienia i skróty myślowe.


Przyjrzałem się raz jeszcze obudowie komesia i :o chyba masz rację. Musiałbym wyciągnąć żarna z obudowy, a tego nie chcę robić (tym bardziej, że nie mam takich wkrętaków), ale tak: od dołu jest plastikowy gwint, od góry jest plastikowy lej prowadzący ziarna w ostrza. Zatem jest szansa, że to całość osadzona w metalowej obudowie, a w tej plastikowej całości siedzą żarna.
Żarna (stożek) są pływające, ale łożyska nie, tym bardziej nie projekt.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #518 dnia: 09 Czerwiec 2019, 16:50:24 »
żarna są osadzone w plastikowej ramce: https://youtu.be/-97PS4xNzMM?t=573 nie wiem czy jakoś wzmacnianej dodatkowo, wiec jak ktoś załamany plastikowym szajsem w chwili rozpaczy by chciał się pozbyć, to za dwie stówki mogę z litości przygarnąć, do pracy se wezmę poszpanować :)

słyszał ktoś o problemach z mocowaniem żarna w c40? może dowodzi to że odpowiedni dobór materiału nie oznacza tylko stali, a młynek żeby być dobrym i trwałym nie musi być ważącym ponad kilogram pociskiem przeciwpancernym? Wiem że plastiku trzeba unikać, ale zawsze myślałem że to w odniesieniu do niektórych kobiet się dotyczy  :evil:

ale skoro mój komeś nie będzie się nadawał do przekazania go prawnukom, to jak mógłbym to przełknąć? wiem popiję kawą ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #519 dnia: 09 Czerwiec 2019, 17:15:16 »
Piękne dzięki za film. Nie muszę już rozkręcać :)

Na razie słyszałem tylko o sztukach, które mają się dobrze, a mają kilkaset kilo za sobą.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #520 dnia: 09 Czerwiec 2019, 18:03:37 »
Ale jaki jest problem z tym floating cone? Są ziarna w środku nie ma floating cone - proste.
Kto narzeka na plastik w Kinu a zachwala w Comandante? Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem.
Żaden z posiadających komesia na tym forum nie wychwala go i zdaje sobie sprawę z jego niedociągnięć, a prawie kazdy kto ma Kinu/Lido/Felda czepia się go przy każdej okazji. Kompleksy?
Pływająca konstrukcja stabilzuje się na ziarnach kawy.
Inny typ nie potrzebuje ziaren do stabilizacji, ale musi być precyzyjnie wykonany inaczej rezultaty mogą być znacznie gorsze.

Phoenixa nie widziałem, ale jego plastik nie oznacza że jest źle, choć solidne aluminium/ stal trudniej zepsuć/ spalić ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #521 dnia: 09 Czerwiec 2019, 20:56:43 »
Tez nie widziałem jeszcze Phoenixa, ale biorąc pod uwagę jakość wykonania pozostałych modeli Kinu, logiczny jest założenie, że na pewno jest przynamniej bardzo dobrej jakosci.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #522 dnia: 11 Czerwiec 2019, 21:28:01 »
Młynek zamawiacie ze strony oficjalnej? Dochodzi cło, VAT?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #523 dnia: 11 Czerwiec 2019, 21:31:03 »
To z Niemiec, nic nie dochodzi, tylko przesyłka trochę musi kosztować...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #524 dnia: 29 Lipiec 2019, 07:19:25 »
Z tego wynika, że jest nieco wolniejszy niż M47. Mniej więcej jak Kazak T3. Naliczyłem chyba ponad 60 obrotów...



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi