Autor Wątek: Młynek Ceado E37J  (Przeczytany 3313 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Młynek Ceado E37J
« dnia: 21 Wrzesień 2023, 14:12:55 »
Pod wpływem impulsu z dużą obniżką ale bez rozeznania tematu kupiłem sobie kolejny młynek taki jak w tytule Ceado E37J właśnie przyjechał i mam prośbę podpowiedzcie.
Rozpakowywać dalej karton czy odesłać.
Dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.

20230921_135041.jpg

20230921_135033.jpg

20230921_135111.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2023, 16:29:06 »
Bardzo fajny młyn, tylko że masz już kilka, więc po co Ci on? Nawiązując do pytania, zdecydowanie odesłać .



Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2023, 16:50:49 »
Gdyby to było E37s to bym pewnie zostawił. Więc wg mnie niepotrzebny ale to nie moja kasa i miejsce na blacie.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2023, 06:28:58 »
Nawiązując do pytania, zdecydowanie odesłać .
Kurczę nie posłuchałem się i otworzyłem paczkę myśląc że może są tam jakieś prezenty a tutaj figa z makiem.
Za to już wiem że młynek jest cholernie ciężki co może być zaletą i tyle zachwytów po wyjęciu z kartonaż sam młynek urodą mnie nie zachwycił jakiś taki beczkowaty napiszę wprost bardziej jest to przedmiot kawiarniany gdzie zguby się z pozostałymi sprzętami niż coś do domu gdzie miało by cieszyć oczy (a jest to tylko moja prywatna opinia pisana na gorąco)
Hopper prosty bez "kapturka" anty "popcoringowego" który mają moje inne młynki co już zaletą nie jest.

Bardzo fajny młyn,
Mogę prosić o kilka słów do tego cytatu.

tylko że masz już kilka, więc po co Ci on?
Będę chciał któryś z tych co mam sprzedać stąd poszukiwanie czegoś nowego.

Gdyby to było E37s to bym pewnie zostawił.

Gdy by był w tym czasie na stanie to i tak bym go nie kupił (dla mnie za drogi)
No chyba żeby był % też w takiej promocji co ten to może bym się skusił zgodnie z powiedzeniem " że kasa nie gra roli gdy pasja swawoli "

Więc wg mnie niepotrzebny
Teraz po 3dniach czytania forum i niewielu opiniom jakie tutaj wyczytałem też mam takie wrażenie że jest mi na tą chwilę nie potrzebny.

ale to nie moja kasa i miejsce na blacie.
Kasa to jak to się mawia 20tego i 30trzydziestego jest po drodze 10tego jeszcze jakaś premia wpadnie tak że mając 2dwie emerytury jest z czego bez uszczerbku taką kwotę jaką zapłaciłem wygospodarować.
Miejsce na blacie tutaj gorzej ale coś pousuwam i jak się zdecyduję że idzie na blat a nie do kartonu i szafy to i miejsce zrobię.

Teraz pytanie? czy jego trzeba jakoś tam "docierać" na grubszym przemiale czy od razu próbować się wstrzelić z przemiałem pod ekspres kolbowy.
A może uda się go ustawić pod przelewy :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2023, 08:10:14 »
Hmm, ja bym może raczej poszedł w kierunku wymiany żaren np. na SSP, w którymś z tych młynków co już masz. Ten ceado ma żarna 64 mm zdaje się, że tak samo jak pozostałe Twoje młynki, ale jest sporo większy. Sam musisz zdecydować czy to ma sens dla Ciebie. Jak chcesz jakiś uniwersalny do przelewów i espresso to prędzej coś jak Timemore 78s albo DF 83 z żarnami SSP Multi Purpose.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2023, 08:16:56 wysłana przez krystians »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2023, 08:44:05 »
Hmm, ja bym może raczej poszedł w kierunku wymiany żaren np. na SSP,

No to dopiero mi ćwieka zadałeś myślisz że ja wiem co to są żarna SSP
Wiem tylko że ten G-micron jest z żarnami DLC

Na tą chwilę nie będę się pchał w większe żarna i nie szukał 1hednego młynka do tego i do tego.
Kręcenie przestawianie to nie dla mnie zaraz bym coś urwał.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2023, 09:09:38 »
SSP to producent, DLC to rodzaj powłoki.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrzesień 2023, 09:10:19 »
Mnie zachwycił użytecznoscią - szybkość i jakość przemiału pod espresso - wcześniej nic lepszego nie miałem. Niestety wrażenia estetyczne miałem podobne do Twoich, że to bardziej gastronomia niż dom. Chociaż J i tak jest chyba odrobinę zgrabniejsze niż S. Ostatecznie zostałem przy Niche, bo może nie jest piękny i szybki, ale to dobry młynek o ciekawym wyglądzie. Dodam tylko, że nie odczuwam różnicy w smaku kawy mieląc żarnem płaskim czy stożkowym (prędzej kręcąc Umikotem), więc mój wybór był oczywisty.




Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrzesień 2023, 09:12:49 »
Hopper prosty bez "kapturka" anty "popcoringowego" który mają moje inne młynki co już zaletą nie jest.

Właśnie, że jest zaletą. W takich młynkach nie doprowadzamy do popcorningu, trzymamy poziom ziaren ponad żarnami. Brak dodatkowych "pierdół" do umycia jest zaletą.

Cytat: Jka57
Teraz pytanie? czy jego trzeba jakoś tam "docierać" na grubszym przemiale czy od razu próbować się wstrzelić z przemiałem pod ekspres kolbowy.
A może uda się go ustawić pod przelewy :)
Sam się dotrze, bez Twoich specjalnych starań. Ważne, byś mu dał trochę kawy na ząb. To jest młynek do espresso, "pod przelewy" szkoda fatygi.

Moim skromnym zdaniem, jest o wiele ładniejszy niż reszta na blacie ;).

Chociaż J i tak jest chyba odrobinę zgrabniejsze niż S.
Dokładnie ta sama obudowa, tylko mechanizm regulacji w J nie ma przekładni ślimakowej.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2023, 09:19:29 wysłana przez Antonio »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Wrzesień 2023, 09:44:17 »
Brak dodatkowych "pierdół" do umycia jest zaletą.

Hm dla mnie to nie argument bo to tak jakbym mył stopę a pięty już nie co za trudność coś takiego umyć.

 
W takich młynkach nie doprowadzamy do popcorningu,

To jest zrozumiały argument.

Sam się dotrze, bez Twoich specjalnych starań. Ważne, byś mu dał trochę kawy na ząb. To jest młynek do espresso, "pod przelewy" szkoda fatygi.

To jest dokładnie to co chciałem usłyszeć, licząc że zajrzysz do tematu.
Bo sporo (już po zakupie) przeczytałem Twoich wypowiedzi na temat młynków tej firmy, coś też wspomniałeś i o tym młynku.
Czyli espresso - no to już wiem co zostaje na blacie.


Dokładnie ta sama obudowa, tylko mechanizm regulacji w J nie ma przekładni ślimakowej.
A czy żarna z S można wstawić do J


Dzięki
Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Wrzesień 2023, 10:08:30 »
nie co za trudność coś takiego umyć
Nie trudność przecież tylko wygoda.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Wrzesień 2023, 17:17:59 »


Chociaż J i tak jest chyba odrobinę zgrabniejsze niż S.
Dokładnie ta sama obudowa, tylko mechanizm regulacji w J nie ma przekładni ślimakowej.
No właśnie, mam wrażenie że ta ogromną gała od przekładni, całkowicie odstaje od reszty bryły, bo jest jakby doczepiona






Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Wrzesień 2023, 17:39:43 »
miejsce na blacie.

Z blatem sobie poradziłem coś tam przestawiłem a jeden z młynków schowałem do szafy.
Wyszło tak (chwilowo)

20230922_124048.jpg

No właśnie, mam wrażenie że ta ogromną gała od przekładni, całkowicie odstaje od reszty bryły, bo jest jakby doczepiona

Tutaj chyba nie ma przekładni przekładnia taką jaką mam w ECM jest w S tutaj jest jakieś "suwadło" które na tą chwilę chodzi cholernie ciężko.

20230922_120706.jpg

Tutaj z "kapeluszem" i niech ktoś mi powie że to jest piękne :lol2:

20230922_121506.jpg

Ta czy tutaj o piękność chodzi może u kogoś innego piękne/szpanerskie można przed klientami zaszpanować u mnie w domu bez gości już 6 godz. stoi w kuchni a żona jeszcze nie zauważyła zmiany ::) liczy się to coś co dostanę w filiżance.
A w filiżance chwilę temu z takiej kawy na ustawieniach fabrycznych wyszło to:

Ta kawa w mojej ocenie sama w sobie jest super albo i więcej jak super.

20230922_162517.jpg

20230922_164735.jpg

Na wyświetlaczu nacisnąłem przycisk 2 kawy co dało 21g mielonki (za dużo) chyba że zmienię sitko.
Odsypałem do 19,5g i to co jest w filiżance było fajne dla kogoś takiego jak ja który ma prostą klasyfikację kawy gorzka/mniej gorzka to było inne kwasowość połączona ze słodyczą i gęstość.
Pobawię się tym młynkiem.

A przypomniało mi się fajne jest samo namielanie bo nawet jak odsuniemy kolbę od włącznika to po ponownym naciśnięciu zaczynamy od tego miejsca (czasu) w którym to przerwaliśmy.

Jka   

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrzesień 2023, 19:01:22 »
Wygląd nie ma wiele wspólnego z ergonomią, a ta jest w przypadku E37 bardzo OK. Gałka ze ślimakiem jest trochę bardziej sympatyczna niż ten suwak. Ma też taką zaletę, że można nią kręcić do woli. Suwak obejmuje tylko pewien zakres od ustalonego min. do max. -- aby przejść na zakres "dripowy" trzeba suwak odkręcić i zmienić jego położenie względem śruby.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2023, 19:13:52 wysłana przez Antonio »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynek Ceado E37J
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Wrzesień 2023, 19:13:32 »
Super młyn, nie ma co.
Dziw bierze, że jest tak "napakowany" jak S-ka, a żarna ma 64mm, a nie 83mm.

G-micron zaraz bedzie na pchilm targu :hihihi:
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi