Autor Wątek: Pietro Grinders  (Przeczytany 5705 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Listopad 2023, 17:47:39 »
Chłopaki, chodzi mi o smak. Czy w takich ręcznych młynkach lepszy smak uzyskamy (mam na myśli espresso) z ziarn jasno palonych na żarnach płaskich (np Pietro), a przy średnio i ciemno ze stożków (wiele firm)?
》tertium non datur《

Offline Jenot Mężczyzna

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Gaggia Classic, Flair 58
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, Pietro, Kinu Simplicity,
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Listopad 2023, 08:10:38 »
Ech, spróbuję, chociaż nie czuję się kompetentny w tej delikatnej materii.
Dostałem w prezencie pół kilo mieszanki "Szczecin Blend". Nie rokowała zbyt dobrze - trzy kraje (o ile pamiętam - Brazylia, Uganda, Etiopia), 75% arabica, 25% robusta. Na opakowaniu napisane, że średnio palona, w torebce raczej jasne ziarna. Spodziewałem się mocnego, suchego strzału w serce. I z Kinu coś takiego dostałem. Jakoś tak w międzyczasie przyszedł Pietro, i na próbę wziąłem ten "szczeciński strzał", i dostałem w filiżance arabski bazarek z przyprawami - pieprz, kardamon, imbir, kumin, raczej "sucho", ale smak mnie mocno zaskoczył. Czy to ma związek ze zmianą młynka? Prawdopodobne, ale przy tylu zmiennych nie zaryzykuję takiego twierdzenia kategorycznie. Kawa odstała dwa tygodnie na półce, zmieniłem tamper na bardziej dopasowany, sitko prysznica jest inne, ja nabieram trochę wprawy.
Jeśli chcesz przetestować to mogę Ci tego Pietro na tydzień podesłać.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Listopad 2023, 12:07:11 »
Dzięki za dobre chęci. Nie lubię użytkować pożyczonych sprzetów. Nurtuje mnie jeszcze Cafesing orca.
》tertium non datur《

Offline Jenot Mężczyzna

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Gaggia Classic, Flair 58
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, Pietro, Kinu Simplicity,
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Grudzień 2023, 17:35:20 »
OK. Teraz może mój Pietro nie dostałby nagrody Red Dot, ale zdecydowanie przyjemniej się go używa.

Offline Trix400

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Pietro, DF64 gen 2
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Luty 2024, 19:50:54 »
OK. Teraz może mój Pietro nie dostałby nagrody Red Dot, ale zdecydowanie przyjemniej się go używa.

Cześć, też bym chętnie przytulił taką podstawkę do Pietro. Zamawiałeś gdzieś, czy wydrukowałeś?

Offline Jenot Mężczyzna

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Gaggia Classic, Flair 58
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, Pietro, Kinu Simplicity,
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Luty 2024, 21:01:44 »

Offline Trix400

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Pietro, DF64 gen 2
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Luty 2024, 21:08:00 »
Super,

Dzięki za odpowiedź. Jak uzbieram kaskę to będę chciał zamówić komplet żaren M-Modal (ProBrews) do kompletu. Nie wiem jakie masz żarna obecnie, być może standardowe B-Modal (Multipurpose). Koszt wysyłki od Fiorenzato to niestety dodatkowe 22.25 EUR. Gdybyś kiedyś rozważał wspólny zakup, to chętnie zamówię 2 komplety.

Pzdr.

Offline Jenot Mężczyzna

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Gaggia Classic, Flair 58
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, Pietro, Kinu Simplicity,
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Luty 2024, 21:33:49 »
Ja mam standardowe, te Pro to pod przelewy, z tego co czytałem, więc mi się nie przydadzą. Muszę tylko moda na "stepless" zrobić bo wkurzają mnie kliki.

Offline Trix400

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Pietro, DF64 gen 2
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Luty 2024, 22:31:37 »
No ja sobie wymyśliłem tak, że pod espresso będę mieć DF64 a pod alternatywkę Pietro z ProBurrsami. Chociaż  z tą wymianą żaren to pewnie chciejstwo, ten młynek już teraz daje fantastyczne rezultaty z obecnymi żarnami multipurpose.  Jeśli chodzi o kwestię totalnie niepraktycznego designu tego młynka w kwestii dystrybucji zmielonej kawy, to kawę do portafiltra pakuję przez Mugena Hario :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi