Autor Wątek: Pietro Grinders  (Przeczytany 5706 razy)

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Maj 2023, 10:40:06 »
 :ok: Których używaliście żaren B-Modal czy M-Modal?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Maj 2023, 11:11:40 »
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Maj 2023, 13:51:28 »
Używaliśmy Diego Bermudez od Manhattan, z Arco kawa była owocowa, trochę kwaskowata, z Pietro bardziej intensywna, słodka, bardziej w fermentacyjne nuty. Obie pyszne
Fajnie mieć dwa ręczne młynki o różnych żarnach i smakować z nich jedną kawkę.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2023, 15:00:49 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Lipiec 2023, 19:26:40 »
Dzięki uprzejmości @Michał otrzymałem młynek na testy. Docelowo chciałem się nim bawić w w espresso przy okazji tego, że tymczasowo miałem rotę. Jednak z rotą za bardzo się nie polubiliśmy po pierwszych dniach, tak wiec głównie bawiłem się młynkiem pod przelewy.



Pierwsze wrażenia? Cholera jakie to ciężkie na ręczny młynek! Nie widać tego po nim, dopiero jak go się chwycić to czuć te 1,6kg 😂. Jednak człowiek szybko się do tego przyzwyczaja. Przemiał z niego bardzo mi się podoba, jest czyściutki:



Średnio czas mielenia pod espresso to 1,5 minuty, pod przelewy dość podobnie (tak mi się wydaje, bo już potem nie włączyłem stopera). Uchwycik jest bardzo wygodny do kręcenia, tylko sam młynek mało „stabilny” najwiecej siły wkładałem w lewa rękę aby docisnąć go do blatu. Sama tarcza do ustawiania grubości mielenia też jest super.

Z minusów to zdecydowanie:
Pojemnik na kawę - przesypywanie do sitka pod espresso to była istna udręka, bardzo „do dupy” jak dla mnie (oczywiście przy przelewie ten minus totalnie znika)
Gabaryty, waga - jeśli chcemy go traktować jako młynek podróżny no to zajmuje sporo miejsca i nieco waży
Cena - tak tutaj największy minus :(

Po tym tygodniu jaki z nim spędziłem z całego serduszka mogę powiedzieć, że go uwielbiam i te serduszko będzie płakać z dniem w którym go odeśle. Młynek jest dla mnie super, daje wspaniały przemiał do przelewów. Tak naprawdę nawet kręcenie nim mi nie przeszkadzało, gdyby kosztował połowę ceny to już bym zamawiał. Tylko właśnie… cena! 1749 zł to jednak nieco sporo na ręczny młynek, jeśli myślimy o przelewie to mamy w tej kwocie np Fellow Ode Gen 2, a jeśli espresso i przelewie to za nieco więcej jest DF64 - są to mlynki elektryczne z żarnem 64mm… tutaj ręczny i mniejsze żarno. Myśle, że jest to sprzęt dla typowych hobbystów którym nie szkoda kasy i lubią mieć cała ścianę różnych młynków. Jest naprawdę świetny, tylko powtórzę się drugi raz, zdecydowanie za drogi. :(

P.S. Śmiałem się jak wyciągałem go z opakowania, że dostał mi się taki męski kolor. 😂 Jednak i tak jest śliczny.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Lipiec 2023, 19:47:19 »
Śmiałem się jak wyciągałem go z opakowania, że dostał mi się taki męski kolor.

Tym łatwiej będzie Ci go odesłać.

A na poważnie pomijając przesypywanie jak byś ocenił jego przydatność do espresso.
Masz jakieś fotki na tle innego sprzętu do mnie bardziej przemawia fotka domowa niż reklamowa.
I czy mogę prosić o fotkę jak wyglądałoby takie przesypywanie co Twoim zdaniem by to usprawniło.
Ot tak tylko pytam nie kupuje.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lipiec 2023, 19:59:19 »
Średnio czas mielenia pod espresso to 1,5 minuty
Nie pomyliłeś się, to strasznie długo?
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Lipiec 2023, 20:01:26 »
@Jka57

Takie zdjęcie już może być? ;)



Poniżej jak to wyglada przy sitku 58mm, będzie nieco łatwiej. Ja to przesypywalem do sitka roty które jak wiadomo jest mniejsze, tak wiec jeszcze większa trudność. Boczkiem też słabo bo nie „wylatuje idealnie”. Bez pierścienia troszeczkę zawsze wypadało poza sitko.



@GostRado gdybym robił to nieco wolniej to śmiało można powiedzieć 2 minuty dla 18g :) Nie wiem ile RPM moja ręka generuje, jednak na pewno nie jest to dużo. Ponoć 1zpresso są w tym szybsze. Czas mielenia pod espresso w comandante jest chyba bardzo podobny do tego tutaj.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Lipiec 2023, 20:09:45 »
A na poważnie pomijając przesypywanie jak byś ocenił jego przydatność do espresso.

Dzięki za fotki mam już jakieś rozeznanie - wielkie to to nie jest.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Lipiec 2023, 20:15:17 »
@Jka57

Może teraz zmienisz zdanie? Jak na ręczny młynek to jest wielkieeee! C3 obok.

Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Lipiec 2023, 20:48:37 »
gdybym robił to nieco wolniej to śmiało można powiedzieć 2 minuty dla 18g  Nie wiem ile RPM moja ręka generuje, jednak na pewno nie jest to dużo. Ponoć 1zpresso są w tym szybsze. Czas mielenia pod espresso w comandante jest chyba bardzo podobny do tego tutaj.
Aż muszę sprawdzić, czy dam radę zemleć 18g do espresso na K-plus w ciągu 30s?
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Lipiec 2023, 07:44:26 »
gdybym robił to nieco wolniej to śmiało można powiedzieć 2 minuty dla 18g  Nie wiem ile RPM moja ręka generuje, jednak na pewno nie jest to dużo. Ponoć 1zpresso są w tym szybsze. Czas mielenia pod espresso w comandante jest chyba bardzo podobny do tego tutaj.
Aż muszę sprawdzić, czy dam radę zemleć 18g do espresso na K-plus w ciągu 30s?
Kręciłem na kliku 1,8, ile fabryka dała:
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Lipiec 2023, 12:13:35 »
@GostRado jak jak mówiłem, na 1zpresso zmielisz dużo szybciej niż na tym z tego wątku czy comandante.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Listopad 2023, 16:56:49 »
@Matius22
Mieliłeś może na Pietro jasno palone ziarna i robiłeś espresso?
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Listopad 2023, 17:31:47 »
@Matius22
Mieliłeś może na Pietro jasno palone ziarna i robiłeś espresso?

Pod espresso były tylko średnio palone ziarna, w dodatku robiłem to z rotą. Jaśniejsze palenia tylko pod przelew mieliłem.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Jenot Mężczyzna

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Gaggia Classic, Flair 58
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, Pietro, Kinu Simplicity,
Odp: Pietro Grinders
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Listopad 2023, 17:32:45 »
Pytanie co prawda nie do mnie, ale ja mieliłem. Jest trudniej niż ze średnio palonymi, ale da się. Czasowo mam porównanie tylko z Kinu - Pietro ok 90s/18g (170 obrotów korbą!!!), Kinu 30s (ok. 60 obrotów), z tym, że Kinu jednak stawia większy opór. O smaku trudno się wypowiadać, nie jestem tak doświadczony jak Wy, ale mi smakuje. Muszę jeszcze zrobić przeróbkę, usunąć trzpień, żeby regulacja była bezklikowa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi