Autor Wątek: beko CEP5152B  (Przeczytany 2421 razy)

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
beko CEP5152B
« dnia: 12 Sierpień 2020, 01:42:00 »
Opinie? Ktoś, coś?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: beko CEP5152B
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2020, 11:32:41 »
Malutki termoblok, malutka kolba, dużo tworzywa sztucznego a więc kiepska stabilność temperatury, brak akcesoriów, zapewne też dobry młynek przytka Beko. Wygląda na odpowiednik najprostszego Zelmera, AEG Electrolux itp. Ja się z tymi maszynami nie dogadałem, powtarzalność bardzo słaba, ciągłe 14 cytryn z dobrego ziarna a wiec pewnie zbyt niska temperatura i zbyt gruby przemiał. Do ekspreso jak znalazł na więcej bym nie liczył ;-) 

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: beko CEP5152B
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2020, 11:54:28 »
Wykupiłem sobie test (z pro-test.pl) ekspresów automatycznych (do paru tysięcy zł), kolbowych (90% poniżej 700zł) i kapsułkowych. W sumie około 50. W ocenie jakości sensorycznej to beko biło na głowę inne, jakieś 90%).

opis metodologii:
Cytuj (zaznaczone)
W ekspresach zaparzano espresso z wody kranowej bez filtra, z wysokiej jakości ziaren kawy. Panel ośmiu naukowców wyszkolonych w kierunku kawy badał anonimowo espresso (40 ml), zaparzane w 55˚C, pod względem jakości sensorycznej jego pianki, zapachu, smaku i uczucia w ustach oraz posmaku. Sprawdzono również, czy napar nie ma wad sensorycznych. Piankę mleczną przyrządzono z mleka o 1,5% zawartości tłuszczu. Próbowało ją trzech ekspertów wyszkolonych w zakresie jakości pianki mlecznej. Ocenili oni jej zapach, smak i uczucie w ustach po spożyciu.

No i pytanie. Czy to zbyt kuszące czy coś jest na rzeczy, bo cena jest rewelacyjna :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: beko CEP5152B
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2020, 12:07:02 »
Wykupiłem sobie test (z pro-test.pl) ekspresów automatycznych (do paru tysięcy zł), kolbowych (90% poniżej 700zł) i kapsułkowych. W sumie około 50. W ocenie jakości sensorycznej to beko biło na głowę inne, jakieś 90%).
opis metodologii:
Cytuj (zaznaczone)
W ekspresach zaparzano espresso z wody kranowej bez filtra, z wysokiej jakości ziaren kawy. Panel ośmiu naukowców wyszkolonych w kierunku kawy badał anonimowo espresso (40 ml), zaparzane w 55˚C, pod względem jakości sensorycznej jego pianki, zapachu, smaku i uczucia w ustach oraz posmaku. Sprawdzono również, czy napar nie ma wad sensorycznych. Piankę mleczną przyrządzono z mleka o 1,5% zawartości tłuszczu. Próbowało ją trzech ekspertów wyszkolonych w zakresie jakości pianki mlecznej. Ocenili oni jej zapach, smak i uczucie w ustach po spożyciu.

Nie no - po takim teście to nic dodać, nic ująć ;)

A tak serio - jakie masz oczekiwania?
Masz już alternatywy - więc pewnie szukasz espresso?

No więc żeby nie być rozczarowanym, że ekspres ciśnieniowy robi gorszą kawę niż kawiarka z dobrym młynkiem - myślę, że minimum co musisz poszukać to Gaggia z 2019r albo Lelit Anna i do tego solidny młynek - odpuść sobie plastikowe zabawki - takie jest moje zdanie

ewentualnie jak masz dużo samozaparcia i ochoty do nauki - poszukaj używanej dźwigienki La Pavoni :D
Never Give UP †

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: beko CEP5152B
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień 2020, 12:12:03 »
Nie bądź taki jednostronny. ;) Proponujesz same malutkie bojlerki.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: beko CEP5152B
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień 2020, 12:15:33 »
Panel ośmiu naukowców wyszkolonych w kierunku kawy badał anonimowo espresso (40 ml), zaparzane w 55˚C

Wyszkoleni hm... espresso 40 ml ? 55 stopni? 40 ml to espresso jak w Czechach a Beko z Turcji ;-)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: beko CEP5152B
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sierpień 2020, 12:34:49 »
Nie bądź taki jednostronny.  Proponujesz same malutkie bojlerki.
Tak :)

Bo miałem Giaggie i chciałem zmienić ją na Lelita (co prawda Glende - ale rozważałem też Anne) i wiem, że to co polecam - jest napewno dobrym, sprawdzonym sprzętem, dającym duże możliwości

Dźwignia - daje jeszcze większe możliwości - ale - daje też trud nauki i konieczność naprawdę solidnego młynka
Never Give UP †

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: beko CEP5152B
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpień 2020, 15:06:51 »
@szarud to, co napisali Ci w tej metodologii testu to jakiś bełkot marketingowca... Strach czytać...

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: beko CEP5152B
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Sierpień 2020, 20:53:26 »
Zamiast kupować taki słaby ekspres, to już lepiej kupić dobrą wagę, dripper i inwesytcja w ziarna :D Zdecydowanie lepsze rezultaty.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi