Autor Wątek: Klucze  (Przeczytany 10609 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1619
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Klucze
« dnia: 29 Wrzesień 2018, 21:40:54 »
Cześć
Szukam jakiegoś zestawu kluczy. Nie będę tym za często rozkręcać samochodu, więc jakość nie musi być wybitna. Nie chciałbym wydać na to 500zl. W Lidlu np są takie zestawy, same imbusy i torxy za 50zl, albo jakiś taki większy zestaw z grzechotką. Mogą też być używane narzędzia. Chodzi o to, żeby zestaw był kompleksowy. Teraz w Biedronce jest 3 za 2 ale ciężko mi wybrać jakieś 3 narzędzia. Co, gdzie byście polecili? Objechać markety budowlane?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Klucze
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2018, 22:55:13 »
Zależy jak dużo narzędzi potrzebujesz. Za jakość jednak mimo wszystko warto czasem dopłacić, kupno najtańszych czasem wychodzi bokiem nawet przy mało wymagających pracach. Ja mam walizkę Yato, dosyć dużą, i w sumie więcej narzędzi nie potrzebuję - możesz czegoś tego typu poszukać, choć raczej w topexa bym się nie bawił. Yato co prawda niewiele wyżej jakościowo, no ale zawsze coś - kiedyś takimi na warsztacie pracowałem i się nic nie zepsuło przez jakiś czas, potem zmieniłem pracę.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1619
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klucze
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2018, 06:16:47 »
Yato jest na olx 120czesci za 300. Taki zestaw 216 el. jest za 400. Czy w jakimś takim zestawie też są imbusy i torxy?

Offline Winckler Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Chemex, V60, Aeropress
  • Młynek: Gene Cafe CBR-101, Wilfa WSCG-2
Odp: Klucze
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2018, 07:33:57 »
Też mi się wydaje, że lepiej będzie kupić używany zestaw markowy, niż nowy w Lidlu, Biedrze czy innym takim. Ja mam z poprzedniej pracy walizkę firmy Proxxon i szczerze polecam - jakość 1 klasa. Na olx też widziałem kilka zestawów oryginalnych z tej firmy, w niezłych cenach.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Klucze
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień 2018, 12:42:27 »
@Kawosz. Wynalazki z Lidla sobie odpuść. Proponowane Yato jako zestaw nada się nawet do warsztatu samochodowego.
Bardzo dobre są te grzechotki:

https://allegro.pl/grzechotka-wygieta-1-2-yt-0318-yato-i7434095996.html

Z tego co pamiętam linią wyższą od Yato jest NEO.
Z nasadowych najlepsze to był powiedział zdecydowanie, że są Gedore

Z kluczy płasko-oczkowych super są stosunkowo delikatne  PROXXON 23820 KLUCZE PŁASKO-OCZKOWE 12szt SLIM-LIN


https://allegro.pl/proxxon-23820-klucze-plasko-oczkowe-12szt-slim-lin-i5578577717.html


Z bitów super jest Wera, Wiha

Zestaw wkrętaków śmiało mogę polecić Bahco

Punktaki, przecinaki to tylko Rennisteig

Obcęgi, szczypce - Knipex może być też Gedore













Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Klucze
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień 2018, 14:11:33 »
Yato jest na olx 120czesci za 300. Taki zestaw 216 el. jest za 400. Czy w jakimś takim zestawie też są imbusy i torxy?
Ja mam YT-3884, właśnie 216 elementów. Imbusy i torxy są, adaptery na grzechotki też plus "śrubokręt" i "śrubokręt" na 1/4". Ale mi to wpadło za złotówkę ;) Nie wiem czy jest warte tych 400 zł, wolałbym chyba mniejszy zestaw proxxona za te pieniądze.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1619
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klucze
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrzesień 2018, 19:29:53 »
Będę polować, może trafi się niedługo jakaś okazja. Muszę przejrzeć piwnice dziadka. Tam pewnie na upartego jest połowa Castoramy 😉

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Klucze
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień 2018, 19:48:43 »
Cześć
Szukam jakiegoś zestawu kluczy. Nie będę tym za często rozkręcać samochodu, więc jakość nie musi być wybitna. Nie chciałbym wydać na to 500zl. W Lidlu np są takie zestawy, same imbusy i torxy za 50zl, albo jakiś taki większy zestaw z grzechotką. Mogą też być używane narzędzia. Chodzi o to, żeby zestaw był kompleksowy. Teraz w Biedronce jest 3 za 2 ale ciężko mi wybrać jakieś 3 narzędzia. Co, gdzie byście polecili? Objechać markety budowlane?
LIDL bez scen wymienia wadliwy towar lub oddaje kasę.
Kup, uszkodzą się końcówki, pójdziesz z paragonem i zwrócą pieniądze.

Kilkanaście dni temu kupiłem to urządzenie kuchenne do mieszania ciasta, ubijania.
Całe 198 zł czy 195. Nie pamiętam.

Warte tych pieniędzy bez dwóch zdań. Funkcjonalnością nie odbiega od KitchenAid za 3kpln.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Klucze
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Wrzesień 2018, 21:46:05 »
Zawsze można kupic jakiś tańszy biedronkowy zestaw kluczy, a za resztę budżetu dokupić lepsze kilka sztuk nasadek sześciokątnych np: rozmiar 13, 17 i 19, ampulkowe (imbus) 6, 8 i pokrętło sztywne do nich nieco lepszej firmy np beta ( do domu wystarczy) Jedna końcówka około 20 pln. Pozwoli to na komfortową pracę ze standardowymi śrubami, tak, że można użyć w razie pomocy rury jako przedłużki, a małe klucze i imbusy lub torx wystarczą do pozostałych czynności. Ewentualnie później dokupić klucz nastawny i/lub żabkę na kilkadziesiąt złociszy. Ale to tylko moja opinia.. :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Klucze
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień 2018, 22:03:45 »
Pokrętło sztywne to akurat lepszej firmy być nie musi, to jest ciężko pogiąć nawet rurą - swoją drogą jak się ma kręcić rurą to jedynie narzędzia topowych firm mają sens, kupowanie sprzętu z takim założeniem to bzdura... Niezależnie od tego kiedy i jak ma się tą rurą wspomagać. A kupować biedronkowe i się wkurzać potem, że się grzechotka obróciła w trakcie pracy to trochę lipa.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Klucze
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2018, 09:58:26 »
Siewcu masz racje, ze tanie sprzety moga sie rozsypac, trzeba zawsze w miare delikatnie je traktowac, a na mocno dokrecac lepszymi narzedziami. Ale idac na kompromis w kwesti budzetu ja i tak bym kupil kilka najczesciej uzywanych nasadek na sztuki nieco lepszej firmy, a pozostale w miare budzetu dokupil w markecie. Ewentualnie dokupic pozniej w miare przyzwoity klucz nastawny, aby zastapic jakies braki.

Bo nie sztuka kupic do domu zestaw kluczy za 3000zl, aby raz na pol roku dokrecic srubke w rowerze czy odkrecic cos w samochodzie. Chyba, ze kogos stac.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Klucze
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Październik 2018, 11:20:36 »
Ale wystarczy do tego zestaw za 300-400 zł. Owszem, bity tam jakoś szczególnie mocne nie będą i może zajść potrzeba zmiany(wtedy kupno na sztuki bitów wspomnianej Wery czy Wihy rozwiąże problem na baaaaardzo długo), ale reszta powinna wytrzymać naprawdę dużo.

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Klucze
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Październik 2018, 07:31:09 »
Jeśli chodzi o zestaw to mam u siebie od jakichś 3 lat polecany kiedyś Honiton. Jak do tej pory świetnie się spisują przy samochodzie/motocyklu/domowych pracach, brak śladów zużycia. Koszt też nieduży, ok 250zł. Przykładowe:
https://arena.pl/zestaw-94el-kluczy-klucze-nasadowe-honiton-crv-hit,p39308068.html?gclid=Cj0KCQjwi8fdBRCVARIsAEkDvnLP3S3lWY1i03m0QabNabwoVZ7IF_ljR-Q90rccZAotwxCcpWHBaK4aAqhMEALw_wcB

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Klucze
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Październik 2018, 19:39:02 »
Mam ten zestaw Honiton z 6-7 lat i nie ma śladów zużycia.

Słyszałem, że chińszczyzna na rynek polski jest znacznie gorszej jakości niż na niemiecki. Narzędzia z Lidla są ok, co przyznają nawet zawodowcy używający np. Festool na co dzień. Kupiłem sobie ten zestaw imbusów z Lidla.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Klucze
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Sierpień 2023, 17:59:20 »
Przepraszam , teraz na pewno dostanę conajmniej złotą saperkę.
Był gdzieś wątek o narzędziach i zniknął.

Zaoferowany możliwościami cobry, zakupiłem na próbę 125ke.
Teraz nasuwa sie taka myśl, czy to normalne że szczęki maja spory luz boczny, tzn przy zamykaniu na najmniejszym ustawieniu zdarza się tak że "czubki" szczęk się rozjeżdzają i w narzędziu czuć spory luz.
Czy to normalne, podejrzewam że głównym winowajcą jest przycisk zwalniający i ta blaszka szczeki, ale jak dla mnie to wszystko lata jak 50 letni francuz Ojca.

Ja wiem to nie kombinerki, ani szczypce boczne, nie wiem czy to normalne?!

Z góry dzięki!20230810_175852.jpg
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi