Autor Wątek: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"  (Przeczytany 1373 razy)

Offline ArturEs

  • Wiadomości: 5
downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« dnia: 07 Wrzesień 2018, 10:27:34 »
Poszukuję informacji czy jest możliwe wyrzucenie z wersji RS v5 "całej tej ekologii", która powoduje, że po 30 min RS wchodzi w stan wyłączony. Chciałbym ekspres podłączyc pod programator 24 godzinny, co przy tej ekologii traci jakikolwiek sens.  Przejrzałem kilka stron ale nie znalazłem jeszcze takiej informacji. Moze któś widział takowe lub juz przerabiał Silvie na starszy model.

pozdrawiam

Artur

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień 2018, 10:50:10 »
Da się na pewno, w starej wersji prawie nic nie ma, przełączniki, termostaty, grzałka i przewody
Także pewnie potrzebujesz jedynie przełącznik ze starej i rekonfigurację połączeń zgodnie ze starym schematem. Albo jakaś proteza (dodatkowy włącznik) która umożliwi załączenie zasilania z pominięciem panelu ekspresu. Cala elektronika ze środka oczywiście out.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2018, 11:20:51 »
w UK na forum już to z sukcesem przeprowadzono - poczytaj, jest dużo zdjęć i opis co i jak trzeba zrobić.
LMWDP #469

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2018, 11:29:35 »
Zastanawiam się czy przez ustawianie programów na 29-28 minut nie obejdziesz tego. Taki zwykły programator pozwoli ustawić sporo włączeń/wyłączeń także praktycznie wtedy kiedy będziesz chciał będziesz miał ekspres gotowy do pracy. Powiedzmy chcesz żeby był gotowy od 6.00 do 7.05
Robisz on-5.40, off 6.08; on 6.09, off 6.38; on 6.39, off 7.08
Przy robieniu kawy przełączasz z auto na on żeby nie trafić na minutę bez prądu.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2018, 11:31:26 »
Nie wiem co chcesz w ten sposób obchodzić. Nie ważne co ustawisz na timerze, po zapodaniu napięcia do ekspresu on się nie włączy, trzeba nacisnąć przycisk. Tam są dwie nowości:
1. Po 30 min ekspres wyłącza się
2. W związku z tym zmieniono sposób włączania ekspresu, to już nie jest przełącznik ale przycisk który po naciśnięciu wraca od razu do swojej poprzedniej pozycji (jak na klawiaturze). Także bez tej operacji ekspres się nie włącza.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2018, 11:39:06 wysłana przez Bacek »

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2018, 11:53:51 »
Zastanawiam się czy przez ustawianie programów na 29-28 minut nie obejdziesz tego. Taki zwykły programator pozwoli ustawić sporo włączeń/wyłączeń także praktycznie wtedy kiedy będziesz chciał będziesz miał ekspres gotowy do pracy. Powiedzmy chcesz żeby był gotowy od 6.00 do 7.05
Robisz on-5.40, off 6.08; on 6.09, off 6.38; on 6.39, off 7.08
Przy robieniu kawy przełączasz z auto na on żeby nie trafić na minutę bez prądu.

Znasz włączniki światła na klatkach schodowych w blokach? Te wracające zawsze do swojej pozycji by programator wyłączył światło po 3 minutach? Coś takiego jest w tych ekologicznych Silviach. Jedyną opcją by światło na klatce świeciło się całą noc była blokada przycisku w dolnej pozycji, np. zapałką. W silvii "najłatwiej" byłoby zastosować przełącznik w starym stylu, z poprzednich modeli oraz pominięcie programatora czasowego zaszytego w elektronice. Nie wczytywałem się jeszcze w linka od DrUsagi i być może, jak na klatkach schodowych, wystarczyłaby zmiana samego przycisku by permanentnie podawał prąd? Można to sprawdzić blokując w Silvii E przycisk w pozycji włączonej, na zapałkę? :D
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień 2018, 11:56:36 »
Zerknąłem teraz w link i ktoś podaje podobne rozwiązanie :), ale wcześniej chyba coś trzeba było przy włączniku pogrzebać.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrzesień 2018, 12:09:14 »
Poczytałem. Blokada na stałe przycisku w pozycji włączonej w Silvii E nie daje obejścia autowyłączenia po 30 minutach. Pozwala tylko uruchomić ekspres programatorem czasowym czyli w grę wchodzi ustawienie go tak jak opisałeś tom517 wcześniej.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: downgrade Rancilo Silvia v5 do wersji "bez ekologii"
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień 2018, 17:27:30 »
Głupota rozwiązania w Silvii polega na zbyt krótkim czasie włączenia. Zanim ekspres się zdąży zagrzać, wyłącza się.
Pytanie, jak ten timer jest zrobiony - może jakoś można mu wydłużyć czas?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi