Autor Wątek: NIVONA CafeRomantica 626 zatyka się - nie leci kawa  (Przeczytany 1584 razy)

Offline kirk42

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Nivona CafeRomantica 626
NIVONA CafeRomantica 626 zatyka się - nie leci kawa
« dnia: 03 Styczeń 2023, 16:22:44 »
Cześć,
Ze względu na brak zaufania do serwisów i problem z postawieniem popranej diagnozy postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce.

Otóż mam już dość stary ekspres automatyczny Nivona CafeRomantica 626. Problem polega na tym, że co kilka-kilkanaście zrobionych kaw kawa przestaje wylatywać do kubka, a zamiast tego w środku leci do szuflady na skropliny. Rozwiązaniem (niestety tymczasowym) problemu jest rozebranie bloku zparzacza, odkręcenie sitka i wyczyszczenie osadu z kawy, który zbiera się pod tym okrągłym sitkiem, gdzie jest taka kulka ze sprężynką. Gdy to rozbiorę i wyczyszczę ekspres znów zrobi kilka-kilkanaście kaw. Dodatkowo (może to drugi nie związany problem jest to), że fusy są dość mokre, a ciastko kawowe nie jest zbyt dobrze zbite. Młynek ustawiony na grube mielenie kawy.

Serwis, który pierwotnie się tym zajął stwierdził, że będzie to uszkodzenie młynka i wyeksploatowanie żaren, które powodują, że wytwarza się dużo pyłu, który zapycha owy otwór.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem i jest w stanie coś doradzić jak to naprawić raz i do porządku? Wiem, że ekspres jest dość stary i liczę się z tym, że naprawa może być nieopłacalna, jednakże zanim zdecyduje się na jego wymianę chciałbym choć spróbować coś z tym zrobić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi