Autor Wątek: Hulajnoga  (Przeczytany 2463 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Hulajnoga
« dnia: 16 Maj 2023, 15:39:32 »
Hej

Myślę czy sobie nie kupić hulajnogi. Chciałbym taką, żeby jeździła po mieście i w lesie. Są modele z pompowanymi kołami, 16 i 20 cali z przodu. Jak się sprawdza podest 33cm? Są też co mają 40cm. Najlepiej żeby była składana, żeby zmieściła się do sedana. Macie doświadczenie? Jaka firma jest dobra? W Bydgoszczy nie ma chyba nigdzie żeby obejrzeć. Budżet, jest wiele za około 500zl.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Hulajnoga
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2023, 18:20:21 »
Mibo Royal na ten przykład, albo zgrabniej Mibo Mastr 16/16", ale z tym budżetem to sobie możesz pomarzyć - nawet na Yedoo nie wystarczy.
W Bydgoszczy możesz pojeździć na Kostkach 26/20” - kilka osób ma. Kostki są ok, czasami można trafić na używkę niewiele ponad 1000, ale nie są składane - musisz mieć bagażnik dachowy albo zdejmować koła.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Hulajnoga
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2023, 18:31:30 »
Kostki fajne, ktoś sprzedaje jedną z Bdg. Te Mibo też eleganckie. Chcę taką do 500zl, bo jak mi temat nie podpasuje...
Jak siedzisz w hulajnogach, to co myślisz o takich? Też nie jest składaną, trudno
https://mamabrum.eu/590-hulajnoga-miejska-hypermotion-riva-z-pompowanymi-kolami-50-cm-i-40-cm?utm_source=webepartners&utm_medium=other&utm_campaign=webepartners

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Hulajnoga
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maj 2023, 20:32:10 »
Trudno powiedzieć że siedzę w hulajnogach - po prostu jeżdżę Mibo Mastr dla zdrowia i relaksu.

HyperMotion? Nawet nie wiedziałem że coś takiego jest. Jeśli jesteś chudy to może nie pęknie po roku. Ale podest 15cm da się mocno we znaki - jazda będzie baaardzo męcząca bo musisz mocno uginać stojącą nogę. Niby zaleta na korzeniach i krawężnikach, ale podest powyżej 10cm naprawdę męczy i zniechęca. Nawet mnie nie pytaj o nic poniżej Yedoo Five albo Yedoo Four - nie wezmę za taką poradę odpowiedzialności ;-)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Hulajnoga
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maj 2023, 20:43:48 »
Dzięki. A ja właśnie poszukałem najwyższego prześwitu. A koła, jaka wielkość minimum? Waga to u mnie nie problem, ale szkoda że nigdzie nie mogę obejrzeć tych sprzętów. Czy są luzy, właśnie jaka rama?

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Hulajnoga
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj 2023, 23:13:11 »
Pooglądaj małe rowery elektyczne ;) ja xiaomi zrobiłem ponad 1000km po mieście i raczej jazda na tym do stabilnych i bezpiecznych nie należy, teraz patrzył-bym na małe elektryczne rowery. Zawsze im większe koło tym lepiej a tu hulajnogi słabo...słabo...

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Hulajnoga
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2023, 06:58:41 »
Ale Ty pewnie miałeś taką z małymi pompowanymi kółkami albo z lanymi? Chciałbym hulajnogę z kołami 20/16 przód/tył. A nie chcę elektryka, bo przy okazji to ma być jakaś forma wysiłku.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Hulajnoga
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj 2023, 10:45:06 »
Pooglądaj małe rowery elektyczne

Do komunikacji może, ale nie wiesz jaką przyjemność daje jazda hulajnogą na większych kołach. Nie ma porównania z rowerami.

Mi wystarczają 16" koła, ale ja stawiam na zwrotność w mieście (jechałem w czerwcu w południe przez centrum Krakowa - żaden turysta nie ucierpiał... choć kusiło paru przejechać ;-) ). Po lesie tylko dobrze wydeptane ścieżki - jest ok, ale żadna przyjemność. Bydgoska ekipa lubi leśne drogi, ale oni poniżej 20" nie schodzą. Prześwit wydaje się fajny ale naprawdę odbiera przyjemność na równym - wolę mieć niski podest i obtarty na krawężnikach (warto zwrócić uwagę żeby nic nie odstawało - wtedy nawet jak przejedziesz po czymś to się nie wywalisz) ;-)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi