Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247329 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1155 dnia: 04 Lipiec 2022, 07:13:03 »
[mention]wacek_1984 [/mention]

Radzę się decydować na Sweet Valley, bo nasze dużo większe zapasy tej kawy wyparowały w 66% po miesiącu  :) Przewiduję, że do miesiąca może nastąpić czas pożegnań. Za Sweet Valley będzie Mandela Hybrid Washed także nie ma tego złego ;)

W najbliższym tygodniu szykujemy 4 przelewy i 3 espresso, w tym Tajlandia, Mjanma, Rwanda i Kenia. Oprócz Tajlandii reszta powinna zostać dłużej.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1156 dnia: 04 Lipiec 2022, 12:38:34 »
W najbliższym tygodniu szykujemy 4 przelewy i 3 espresso, w tym Tajlandia, Mjanma, Rwanda i Kenia. Oprócz Tajlandii reszta powinna zostać dłużej.
W najbliższym czyli tym czy następnym? ;) szykuję się do zamówienia i nie wiem czy czekać :)

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1157 dnia: 04 Lipiec 2022, 14:25:19 »
Radzę się decydować na Sweet Valley

Kilogramik do mnie powinien przylecieć ;D będę miał jej dość na kolejny rok.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1158 dnia: 04 Lipiec 2022, 15:30:05 »
W najbliższym tygodniu szykujemy 4 przelewy i 3 espresso, w tym Tajlandia, Mjanma, Rwanda i Kenia. Oprócz Tajlandii reszta powinna zostać dłużej.
W najbliższym czyli tym czy następnym? ;) szykuję się do zamówienia i nie wiem czy czekać :)

Za ok. 2-3 dni. Kawki gotowe, robimy opiski i wrzucamy. Będą się powoli pojawiać, jak zmieni się banner na stronie to znaczy, że mamy już wszystko :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1159 dnia: 06 Lipiec 2022, 03:11:43 »
Są już nowości!

Niech przemówią ludzkim głosem...

Przelewy:
Kenia Sakami Gloria - klasyk z Kenii, mix SL-28 i Ruiru 11. Wyższa kwasowość porzeczek i grejpfruta - czuć ją już na ciepło. Wszystko czego można spodziewać się po mytej Kenii jest tutaj
Rwanda Rutabo Honey - nieprzytłaczająca bomba owocowa z Rwandy, brak gorzkich nut charakterystycznych dla owocowych kaw z obróbki honey. Herbata owocowa, jak na to co prezentuje kawa - cena super.
Brazylia Perola Negra - eksperyment z farmy Fazenda California, producent nie używa słowa anaerobic, ale jakby nie patrzeć to jednak ziarna kisną w beczce :D W smaku jest bardzo przyjemnie - dużo orzechów, kremowo, jabłkowo-tropikalnie. Za nic w świecie nie czuć obróbki beztlenowej ze szczepem bakterii... Pije się z uśmiechem, polecam jako taka lepsza kawa codzienna.
Tajlandia Sirinya  - kawa, która nie udaje, że nie jest z Azji. Jak najbardziej jest i to w bdb wydaniu. Słodziak z nutami przypraw i mango/pomarańczy. Napar delikatny, złożony - warto dać mu trochę przestygnąć.

Tajlandii mamy mało, bo pierwotnie miał być jedynie przelew, ale espresso pozamiatało i cóż zrobić... Trzeba podzielić ten trochę mniejszy worek 50kg na dwa profile.


Ekspreso
Tajlandia Sirinya - o wilku mowa, niesamowicie lekkie i zwiewne espresso. Taka mleczna czekolada, soczysty i słodki tropik oraz gdzieś dalej trochę przypraw. Americano można wypić duszkiem.
Rwanda Rutabo natural Druga Rwanda, ta sama wioska co z przelewu tylko sucha obróbka. Ciemna czekolada z nadzieniem owocowym - tak bym to opisał, można z niej wyciągnąć kwaski przy krótszej ekstrakcji i gęstym szocie, jest bardzo plastyczna i ciężko powiedzieć kiedy lepsza.
Mjanma Hti Kham trzeci natural, gęsty od nut cukrowych a jednocześnie mamy kwasowość czarnej porzeczki. Bardzo przyjemny, również jako americano

Panie Pawle a czemu same naturale, gdzie jakaś myta kawka do ekspresu? Nie dojechała :) Myta Boliwia będzie za miesiąc, była walka o nią do ostatnich dni, ale nie dojedzie. Także tym razem więcej Azji, aż dwie Rwandy, kwaśniak z Kenii i bardzo fajny klasyk "na sterydach" z Brazylii.

Do tego mamy wybrane herbaty po 100g , szczególnie jaśmin wychodzi korzystnie cenowo. Pojawił się również milk oolong od BH&T

Jest również nowy dział OUTLET, na razie są w nim tylko filtry bez opakowania, ale lada dzień dojdą ze dwie kawki - takie "prawie prawie". Można stale zaglądać, wada zawsze będzie szczegółowo opisana wraz z datą palenia. Natomiast nie gwarantuję stałej dostępności działu - wiadomo, nie będę psuć, żeby coś było :D Do pakowania outletu (przy dostępności) będziemy wykorzystywać opakowania np. z krzywą pieczątką, skreśloną datą etc. Ma być możliwie tanio. Nic niedobrego nie będzie, raczej np. trochę przeciągnięte roasty, lekki under z solidną zniżką. Wszystko opisane i fair play, bez losowości.

Serdeczności,
Paweł
 
P.S. Przy tym zejściu Sweet Valley skończy się w ostatnim tygodniu lipca. Zatowarowaliśmy się trzy razy bardziej, niż za pierwszym razem i starczy na niecałe 2 miesiące :) Cóż zrobić, trzeba będzie wracać do tematu co jakiś czas.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1160 dnia: 06 Lipiec 2022, 16:04:17 »
Na razie kawki, herbatki pewnie gdzieś bliżej jesieni ;)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1161 dnia: 06 Lipiec 2022, 16:38:37 »
E tam bliżej jesieni, Spring Tea idealna na wiosnę/lato, smakuje i pachnie jak napar z lasu  ;)

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1162 dnia: 06 Lipiec 2022, 19:35:02 »
Doszła paczka, ale ten SweetValey obłędnie pachnie, jest po prostu rewelacja, nie testowałem jeszcze, jutro dopiero ;( Przy rozpakowaniu pojąłem głupotę swych czynów, 1kg to było głupie, mogłem brać 4x 250gr ;)

Dzięki również za gratis, zawiera kawę której osobiście bym chyba nie kupił, także jest super.

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1163 dnia: 16 Lipiec 2022, 21:13:54 »
Pierwsze koty za płoty (czytaj pierwsze zamówienie otrzymane). Dwie pozycje:  Mijanma Hti Kham oraz Nikaragua Las Mercedes Honey. Na razie zweryfikowana została organoleptycznie Mijanma Hti Kham. Powiem tak, jeżeli Nikaragua nie będzie gorsza to zaprzyjaźnimy się na dłużej  :).

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1164 dnia: 17 Lipiec 2022, 19:28:00 »
KENIA SAKAMI WASHED AA - dostałem jako próbkę, przyznam że jest niezła, robiłem w AP i wyszło fajnie porzeczkowe, trochę gorzkiego posmaku grejpfruta(albo złego parzenia ;D) - ciekawa kawa

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1165 dnia: 18 Lipiec 2022, 15:19:35 »
A ja otrzymałem próbkę Jemenu do przelewu i jest to absolutnie mój typ smakowy. Świetna kawa. Na pewno domówię jak mi się pokończy kawa - szkoda, że tak dużo zamówiłem :D

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1166 dnia: 02 Sierpień 2022, 01:42:39 »
Zbiór luźnych myśli i czego można spodziewać się w najbliższym czasie.

Przede wszystkim do outletu wpadła Mjanma, prze-fantastycznie zepsułem roast  - dla wielu owa wada będzie ogromną zaletą. Ziarno jest bardzo kapryśne na stopień rozgrzania pieca i tydzień temu robiąc wszystko jak zwykle wyszło zbyt jasne. Jest trochę ciemniejsze, niż omniroast. Jak ktoś lubi żywe espresso - będzie "sztos-petarda" za więcej, niż przyzwoite pieniądze.

Dzisiaj po dwóch miesiącach opóźnienia dojechała ważna dostawa, firma kurierska też dołożyła swoje wioząc 7 dni paletę z Polski do Polski. W końcu mamy <fanfary> mytą Boliwię i Gwatemalę natural. 

Na sierpień nasz Departament Planowania i Zarządzania Krzywym Profilem zaplanował następujące atrakcje:

Przelewy
Kolumbia Mandela Hybrid Washed
Boliwia Taipiplaya washed
Nikaragua La Bendicion Pacamara natural
Gwatemala Florencia natural

Omniroast
Kostaryka San Francisco washed

Ekspresso
Mjanma Blue Mountain washed
Boliwia Taipiplaya washed

Panie Pawle a kiedy świeża Etiopia? Za miesiąc. Boliwii nie było chyba z 1,5 roku, Kostaryki również bardzo długo. Jeżynowo-borówkowy natural z Gwatemali to zawsze małe wydarzenie, nie ma ich wiele na rynku. Jest również czyściutka w smaku i niezwykle przyjemna Kolumbia Mandela Hybrid Washed, nie mylić z Mandelą natural - hybrid washed to taka słodsza myta kawa. Mjanmę Blue Mountain udało się nam zakupić w bdb cenie, można spokojnie pomylić z Salwadorem. Pacamara była pod espresso, ale zauważyliśmy ogromny potencjał w przelewie. OGROMNY jak Pacamara.

Testy w toku, nowości za ok tydzień - szczególnie czekamy na odstanie tego co dzisiaj dotarło.

<UWAGA - ROAST OD ROASTERA>
W najbliższym czasie będziemy szli zupełnie pod prąd nowej modzie, tzn. raz na jakiś czas pojawi się ferment, czy kawa z obróbki beztlenowej. Nie ma w tym nic złego, na taką również czasem jest ochota. Niemniej jednak będzie dużo bardzo dobrej klasyki np. dobra-myta, czysty natural, ciekawy kraj lub odmiana.

Mam dużo przemyśleń na temat anaerobów, carbonic maceration, 480h fermented, obróbek kombinowanych. Sporo ostatnio przepłynęło ich w palarni przez Kalitę (jako sampelki na 1 dripa) i wnioski są dla mnie dosyć jasne. Fikuśna obróbka może zupełnie zakrywać unikatowość terroir powodując, że ziarna smakują podobnie. Kenia Maguta Carbonic Maceration smakowała identycznie jak kawa z Panamy, a ta znowu porównywalnie do anaerobów z Indonezji, czy Kolumbii anaerobic z czeskiej palarni. Wszystko to samo - drobniejszy przemiał, gorzko-kwaśne, surowe kakao, jagody, balonówka, truskawki z kompotu, czasem kiszonka i obornik jak Los Duran. Tak unikalna odmiana jak Orange Wush Wush, ale niestety carbonic maceration i wypalona przez Circulora (mnóstwo punktów SCA) smakowała jak każda inna wyżej wymieniona (gorzko-kwaśna lukrecja z octem, szorowałem język). Były też eksperymenty z Kolumbii i fermentacje z dodaniem soku cytrusowego. Wnioski zupełnie "niespodziewane" - dodany cytrus dominował w kubku. To wszystko gdzieś nas popycha dalej w rozwoju, jeszcze nie wiadomo gdzie.

Prywatnie jestem "team - odmiany", chętnie próbuję nowych dla mnie odmian z innych palarni np. Sidra, będę polować na Papayo. Problem w tym, że ciężko znaleźć fajne odmiany bez tych "instagramowych filtrów", wtedy zupełnie nie czuć o co chodzi. Pink Bourbon anaerobic, Tabi anoxic washed etc. Co gorsza czasem jest napisane, że washed a z opisu szczegółowego wynika, że wpadło się tej kawie do beczki na 48h. Piszę to jako świadomy konsument, czytający opisy przed zakupem.

Stąd też w nadchodzących miesiącach będziemy skupiać się na dobrym surowcu washed, natural, honey/pulped natural. Nie znaczy to zupełnego odwrotu od kombinacji - oferta będzie dalej bardzo szeroka i zróżnicowana, ot chwilowy przesyt nowinkami. Tak to trochę jest, że nowe jest fascynujące, później następuje przesyt i powrót do klasyki :) Jako, że życie jest pełne sprzeczności, to przy tym wszystkim Tres Dragones bardzo lubię. Jest to dalej natural, ale zakręcony. Chyba nie lubię jak z paczki czuć takim surowym kakao i niektóre ziarenka się świecą mimo jasnego wypału. Wtedy 9/10 ziaren raczej mi nie smakuje. Prywatna preferencja, nic więcej. Mowa jedynie o malutkim wycinku rynku, który zdobywa dużą popularność w segmencie drogich ziaren.

Czuję, że muszę to gdzieś zostawić w przestrzeni internetowej, a forum kawowe chyba nadaje się do tego. Jak ktoś chce się zgodzić lub nie to zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2022, 01:44:58 wysłana przez mr_blend »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1167 dnia: 02 Sierpień 2022, 11:05:34 »
Stąd też w nadchodzących miesiącach będziemy skupiać się na dobrym surowcu washed, natural, honey/pulped natural. Nie znaczy to zupełnego odwrotu od kombinacji - oferta będzie dalej bardzo szeroka i zróżnicowana, ot chwilowy przesyt nowinkami.
O, fajnie. Zgadzam się z takim podejściem. Dla mnie te wszystkie maceracje, fermentacje to brnięcie w jakąś ślepą uliczkę. Wiadomo- liczy się kasa i pewnie takimi kombinacjami można przykryć niepożądane smaki średniego czy wręcz kiepskiego surowca lub uzyskać wyższą cenę bo zastosowano jakiś tam proces ? Fermentacje z dodatkiem soku cytrynowego- tylko czekać jak do kawy zaczną sypać jakieś przyprawy i robić kawy smakowe premium :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1168 dnia: 02 Sierpień 2022, 11:31:01 »
Już parę lat temu była afera z cynamonem dodawanym do beczek z procesowsną kawą :) Wtedy akurat jakaś chwilowa moda na kawę z aromatem cynamonowym była, no to dali im cynamonu.
Dobra kawa zawsze będzie dobra, bez specjalnych kombinacji. Moim zdaniem te kombinacje są dobre dla kaw zsuwających się z dolnej krawędzi specialty, którym czegoś brakuje i wtedy odpowiednim procesem można dodać brakujący element. W ten sposób i rolnik i pijący powinni być zadowoleni.


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1169 dnia: 02 Sierpień 2022, 11:41:57 »
tylko czekać jak do kawy zaczną sypać jakieś przyprawy i robić kawy smakowe premium
Znacznie to lepsze i bardziej wartościowe niż dobrze znana tradycja aromatyzowania kaw palonych chemikaliami. Byłoby fajnie, gdyby praca na plantacjach wyparła "cuchnące" poczynania w sferze sztucznego aromatyzowania kawy. Prawdą jest to, że kawy upodabniają się do siebie, gdy metoda obróbki jest dominująca. Pisałem o tym rok temu.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2022, 11:45:59 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi