Autor Wątek: La Brasiliana Marfisa dla początkującego czy Lavazza Super Crema?  (Przeczytany 2691 razy)

Offline matpol7

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Witam. Niedawno dotarł do mnie ekspres do kawy Ascaso Arc z młynkiem. Zamówiłem kawę La Brasiliana Marfisa - zrobiłem jednak nieodpowiednie rozeznanie i nie przeczytałem o niej za dużo opinii. Wydaje mi się całkiem w porządku pod cappuccino ale zbyt kwaśna do espresso. Czas ekstrakcji się zgadzał, ilość kawy, odpowiedni uzysk - wszystko szło dobrze, ale espresso wciąż nie było smaczne. Będę jeszcze z nią próbował, ale zastanawiam się czy nie osiągnę lepszych wyników z Lavazza Super Crema lub Lavazza Qualita Oro? Zależy mi na delikatnej i dosyć słodkiej kawie. Marfisa wydaje się zbyt kwaśna niestety. Ktoś wie co zrobić aby wyszła lepsza? Może to ja nie umiem się z nią obchodzić.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: La Brasiliana Marfisa dla początkującego czy Lavazza Super Crema?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2020, 16:08:22 »
jesli za duza kwasowosc sprobuj dobrze nagrzac wszystko, im nizsza temp tym bedzie wiecej kwasowosci jesli to nie sa wiegielki :)  min 30-40min zeby sie wygrzal...

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: La Brasiliana Marfisa dla początkującego czy Lavazza Super Crema?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2020, 16:51:07 »
Miałem kiedyś Marfise i pamiętam że wysoka temperatura 93-94 dobrze się sprawdzała.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: La Brasiliana Marfisa dla początkującego czy Lavazza Super Crema?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2020, 17:14:20 »
Marfisy to kiedyś były dwie, Cafe Silesia miała własną wersję, bardziej kwaskowatą.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: La Brasiliana Marfisa dla początkującego czy Lavazza Super Crema?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2020, 17:28:14 »
Od zeszłego roku Cafe Silesia ma Marfisę taką samą jak wszędzie czyli mieszankę z robustą. Wolałem jednak wersję 100% arabica.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: La Brasiliana Marfisa dla początkującego czy Lavazza Super Crema?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2020, 18:27:51 »
Marfisy to kiedyś były dwie, Cafe Silesia miała własną wersję, bardziej kwaskowatą.

Przez "kiedyś" miałem na myśli Marfise z 10% robusty, z Cafesilesia :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: La Brasiliana Marfisa dla początkującego czy Lavazza Super Crema?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2020, 18:44:03 »
Z moich krótkich doświadczeń z ciemna kawa: daj ratio 1:2 i krótki czas parzenia, nawet ciut mniej niż te 25 sekund. No i temperatura - wygrzej porządnie ekspres. Wtedy do mleka się prawie nadają....

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: La Brasiliana Marfisa dla początkującego czy Lavazza Super Crema?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2020, 20:03:28 »
Albo nawet i mniejsze ratio, bliżej ristretto, 16g -> 24g. Wtedy jest gęściej i mniej goryczki.
A jak do malowania, to można jeszcze drobniej zmielić, tak żeby czas był w okolicach 35 sekund. Wtedy wychodzi fajny kontrast na mleku :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi