Autor Wątek: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?  (Przeczytany 191660 razy)

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #435 dnia: 25 Marzec 2020, 13:20:30 »
Z tego co widzę można u nas kupić hurtowo żyto z certyfikatem BIO, oprócz tego potrzebna jest cykoria i burak cukrowy. Działaj ;) chętnie zostanę pierwszym klientem i testerem.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #436 dnia: 25 Marzec 2020, 13:23:39 »
Pewnie można i jęczmień prażyć na potrzeby piwowarstwa... ale kawa jest trochę bardziej wdzięczna i całkowicie "pochłaniająca" :).

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #437 dnia: 25 Marzec 2020, 13:29:39 »
Z kaw zbożowych znakomita, i ekologiczna, jest ta https://sklep.biobabalscy.pl/pl/p/Kawa-zbozowa-orkiszowa-BIO-300g/86 (nie jest to reklama).

Offline BloodCat Mężczyzna

  • Wiadomości: 29
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #438 dnia: 25 Marzec 2020, 13:31:43 »
Kawy masowe swój charakter mają, skoro kiedyś dla każdego były dobre, to nagle nie stały się obrzydliwe i niemożliwe do picia.

Jakie to kawy masowe były dla każdego dobre? Może w czasach, gdy nie było kawy, byle kawa była...

Rozumiem, że pytasz bo wszyscy Twoi znajomi od zawsze pili kawy świeżo palone, jak również obecnie całe ich grono takimi się raczy? A ci co nie mają tyle szczęścia, albo nie odkryli jeszcze tego szlachetnego nawyku i piją kawy kupione w markecie, z pewnością krzywią się nad każdą filiżanką, tęskniąc za smakiem, którego nie znają...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #439 dnia: 25 Marzec 2020, 13:59:00 »
Och, och, nie rozumiesz ;). Pytam, bo nie pamiętam już masowej kawy, a jedyna jaką "wszyscy" musieli kochać istniała za komuny. Ciekawy byłem przykładów z Twojej rekomendacji :). Spoko.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #440 dnia: 25 Marzec 2020, 14:00:08 »
Kiedyś wszyscy się zachwycali kawą La Brasiliana Marfisa, a teraz jakieś naturale, honey, lactic po 200zł/kg. W d... nam się poprzewracało  ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #441 dnia: 25 Marzec 2020, 14:01:48 »
Ale co tam Brasiliana Marfisa? Przecież też ciężko to nazwać mianem masowej produkcji...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #442 dnia: 25 Marzec 2020, 14:05:29 »
Ale prawie wszyscy forumowicze masowo ją kupowali wtedy

Offline BloodCat Mężczyzna

  • Wiadomości: 29
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #443 dnia: 25 Marzec 2020, 14:39:54 »
Och, och, nie rozumiesz ;). Pytam, bo nie pamiętam już masowej kawy, a jedyna jaką "wszyscy" musieli kochać istniała za komuny. Ciekawy byłem przykładów z Twojej rekomendacji :). Spoko.

Dlatego sobie wyjaśniamy ; ) . Moje rekomendacje są tam gdzieś wyżej, podkreślam, że nie w każdej metodzie działają fajnie. A ideowo chodziło mi o to, że zanim zaczęliśmy się świerzo palić, to kawa smakowała jaką ściągneliśmy z półki czy ktoś polecił w promocji. Musiała smakować, bo drogą ewolucji chciało nam się szukać czy może być jeszcze lepsza (gdybam). Czemu tak myślę? Bo mnie na przelewy nikt na ulicy nie nawrócił : (  i przez 20 ileś lat piłem te marketowe specjały niejednokrotnie nad nimi mlaszcząc, może też dlatego się ich teraz nie wypieram : ) .

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #444 dnia: 25 Marzec 2020, 15:36:00 »
Też nie ma co demonizować kaw marketowych obawiając się ich nieświeżości...

Eetam, nie jest stara, bo wyszła z pieca w niedzielę. Bywa że w oprogramowaniu drukarki zmienimy tylko dzień, a miesiąc zostawimy w ferworze pracy bez zmian.

Gdyby nawet ta kawa była tak stara jak sugeruje data, to byłaby dalej bardzo dobra. Czuję w Tobie straszne rozczarowanie ;). Bardzo stara to jest kawa, która ma rok, a ziarna Eli są świeże i smakowite przez wiele miesięcy. Często po miesiącach odkrywają swoje walory.

Przez parę ostatnich dni zaparzam sobie Etiopię (QW) paloną 12 stycznia i żyję ;). Nic złego nie mam jej do zarzucenia. A torebka otwarta została w styczniu i była otwierana wiele razy. Nie cierpię tego strachu przed kawową "starością". Ja bardziej boję się świeżości kawy...


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #445 dnia: 25 Marzec 2020, 15:56:13 »
Ale tu nie chodzi o świeżość... ;)
W moim najbliższym markecie są kawy takie jakie są. Mijam je tylko, czasem zajrzę z ciekawości. Bardzo rzadko coś tam kupię, by spróbować. Siłą rzeczy jestem szczęściarzem, że mogę sam coś takiego zrobić ;).
No dobrze, lata temu zaparzałem w kawiarkach LaVazzA Q. Oro i Davidoff, oczywiście mielonki ;).
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2020, 16:03:15 wysłana przez Antonio »

avidrock

  • Gość
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #446 dnia: 29 Maj 2020, 22:20:01 »
Dzisiaj przyszła do mnie przesyłka  z Włoch. Otwieram a tam kilo kawy z marketu (Włoskiego). Wysłałem do pojemnika i się boje spróbować  :o. Jakoś zapach i wygląd tej kawy mnie odstrasza, ponieważ podejrzewam że słodka to ona nie będzie :mrgreen: pewnie gorycz wypali mi gardło ale jak nie spróbować prezentu

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #447 dnia: 30 Maj 2020, 17:10:53 »
Może być całkiem ciekawa. W większości przypadków włoskie mieszanki są nie do podrobienia przez polskie palarnie. Sam więc często je kupuję. Pilnuję tylko, żeby były w miarę świeże ale też bez przesady.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #448 dnia: 30 Maj 2020, 19:44:59 »
Kilka tygodni temu dzwoni do mnie młoda:
- Tata, lavazza może śmierdzieć popielniczką czy phina popsułam?
Z racji epidemii deski nie realizują odbioru na Wilczej a tam się zwykle zaopatrywała (przy jej zużyciu dostawa jest bez sensu - wysyłać 250g?), kupiła w markecie coś co wydawało się lepsze.

avidrock

  • Gość
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #449 dnia: 30 Maj 2020, 20:07:02 »
Rano wypiłem espresso a żonie americano i powiem szczerze miałem do końca dnia niechęć do kawy. Nie pomogło nawet świadomość że mogę  sobie zaparzyć pysznej kawy Brazylia Minas Gerais oraz Brazylia Primavera Yellow Catuai Natural Espresso. Do mlecznych  może jakoś wymęcze ten kilogram włoskiej kawy z marketu :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi