Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 837059 razy)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #210 dnia: 14 Sierpień 2014, 15:20:27 »
Hej Panie i Panowie,
Pojawił się nowy artykuł w naszej Bazie Wiedzy! :) Kolejny z serii artykułów o Aeropress, tym razem Paweł Trzciński, znany jako Kapitan Strzykawa opowiada o swojej przygodzie z Aeropress. Znajdziecie tam informacje o tym jak to się zaczynało w Polsce, a także dowiecie się jak to robi Kapitan, btw mistrz Polski Aeropress! :) Zapraszamy!

http://bit.ly/strzykawa



mega artykuł :D fajnie wiedzieć, że nie tylko ja eksperymentuję na wszystkie sposoby. .jedne mniej udane, drugie bardziej.. aktualnie jestem na etapie aero na lodzie, więc parę wskazówek z tekstu udało się wychwycić.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #211 dnia: 14 Sierpień 2014, 17:39:59 »
Ok, postaramy się przemielić, ale nie polecam mielenia na zapas, kawa bardzo szybko straci swój aromat i smak, nie masz młynka ręcznego?

Już wypróbowane. Smak niesamowity samo parzenie sprawia mi większą radość niż drip Hario. Niestety nie mogę na dziś porównać obu metod. Ale za kilkanaście dni poczynię takie porównanie.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #212 dnia: 14 Sierpień 2014, 17:41:17 »
więc parę wskazówek z tekstu udało się wychwycić.

Jakie? Bo ja mam tak że czasami dziesięc razy czytam tekst i nie dostrzegam rzeczy oczywistych. Dopiero jak ktoś opowiada o tym jest przebłysk.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #213 dnia: 16 Sierpień 2014, 18:37:32 »
wlasnie jestem po pierwszym strzale z aero na 3400 mnpm kawa smakuje bosko. Niestety zdjecia zrobione wstawie po powrocie bo cipka ze mnie nie zabralem telefonu. Aeropress jest wspanialy

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #214 dnia: 16 Sierpień 2014, 18:58:29 »
No to punkt odniesienia umieściłeś wysoko...

 :taniec:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #215 dnia: 18 Sierpień 2014, 11:11:45 »
Ha, na takich wysokościach na pewno jest dobry, szczególnie po wspinaczce :) My robiliśmy go nawet w samolocie jakiś czas temu :) sam ostatnio w trakcie wycieczki do budapesztu zabrałem komplet gadżetów ze sobą, mina zdezorientowanych ludzi patrzących na mnie mielącego kawę na parkingu przy autostradzie, bezcenna :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #216 dnia: 26 Sierpień 2014, 13:32:51 »
Jak to jest z tą Lavazza. Niby obciach ją pić to tak jakby chodzić w białych skarpetach i klapkach chińskich a z opisu wygląda że to świetna kawa. Lavazza Rosa Popularna na całym świecie kompozycja odmian Arabiki z plantacji brazylijskich i afrykańskich Robust. Idealna do przyrządzenia cappuccino, latte i innych kaw mieszanych z mlekiem. Lavazza Rossa to doskonała kawa na dobry początek dnia. Charakteryzuje się pełnym i łagodnym smakiem o czekoladowym aromacie. Nie może jej zabraknąć w restauracji i kawiarni, zaś w domu i biurze będzie się cieszyć powszechnym uznaniem. Opakowanie: 1kg
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2014, 13:36:11 wysłana przez manfred »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #217 dnia: 26 Sierpień 2014, 13:56:22 »
Wypróbuj lavazza espresso.
Chwilowo nie chce mi się wypalać kawy i zrobiłem spory zapas tej lavazzy. W ogóle nie czuję w niej robusty, a nie lubię smaku robusty i jestem na to wyczulony.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #218 dnia: 26 Sierpień 2014, 14:18:37 »
W opis możesz sobie wsadzić nawet posmak pieczonych steków z Argentyny.............

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #219 dnia: 26 Sierpień 2014, 15:01:22 »
Poe jak Ty byś opisał kawę Lavazza ot choćby tą wcześniej wspomnianą?

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #220 dnia: 26 Sierpień 2014, 15:05:07 »
@manfred, chyba byś nie chciał przeczytać opisu @Poe :)
Powyższy opis to klasyczny wymysł włoskich marketingowcow :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #221 dnia: 26 Sierpień 2014, 15:06:11 »
To dlaczego tak poważna firma powiela takie bzdety?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #222 dnia: 26 Sierpień 2014, 15:21:07 »
Aby sprzedawać.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #223 dnia: 26 Sierpień 2014, 16:02:04 »
Off-Topic:
@mafred, Zapach spalonego drewna, palonych kabli i rozgrzanego asfaltu przyprawionego głębokim smakiem robusty. Żyjesz w mieście? Niech otaczająca Cię rzeczywistość zawita także do Twojej porannej filiżanki espresso. Dzięki tej kawie od razu będziesz wiedział, gdy w okolicy zaczną smołować dziury po zimie. Kawa idealna do tego, by nie poczuć już innego smaku tego dnia. Mocny aftertaste weżre się głęboko w Twoje kubki smakowe, zdobywając je niczym Niemcy Pragę.


To nie jest oczywiście wyrzut w stronę Coffee Desku, że sprzedają Lavazzę, tylko w stronę marketingowców. Choć z drugiej strony to ich dola ;)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #224 dnia: 26 Sierpień 2014, 16:11:48 »
Pewnie, że nad tym opisem pracował sztab włoskich marketingowców! I my go powielamy, bo taki jest opis produktu wg producenta. Jeśli można się tu z czymś nie zgodzić to tylko i wyłącznie z kwestiami subiektywnymi. Bo merytorycznie chyba nie da się tu nic zarzucić.
 
Idealna do przyrządzenia cappuccino, latte i innych kaw mieszanych z mlekiem -> maluje się świetnie :D
Lavazza Rossa to doskonała kawa na dobry początek dnia -> kwestia gustu i smaku, dla niektórych na pewno, biorąc pod uwage jak bardzo jest popularna
Charakteryzuje się pełnym i łagodnym smakiem o czekoladowym aromacie -> kwestia interpretacji ;)
Nie może jej zabraknąć w restauracji i kawiarni, zaś w domu i biurze będzie się cieszyć powszechnym uznaniem -> czysty marketing :)

Cieszy nas niezmiernie to, że nasi klienci zaczynają od kupowania Lavazzy, a kończą na kawach segmentu speciality :) o to w tym chodzi!  :ok:
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi