Autor Wątek: 1Zpresso K-plus  (Przeczytany 46959 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Grudzień 2020, 18:36:31 »
W końcu dotarł!
Kupowałeś na Aliexpress czy w coffeedask?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Grudzień 2020, 18:51:49 »
W Coffeedesk. Sporo utargowałem, więc nie było sensu ciągnąć z Chin.
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Grudzień 2020, 19:28:46 »
To gratuluję zakupu świetnego młynka. Nie zapomnij opisać wrażenia po jakimś czasie użytkowania

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Grudzień 2020, 12:28:10 »
Dzięki!

Co raz bardziej mi się podoba.
Wczoraj rozebrałem K+ do rosołu, obejrzałem części (jakość  :ok:), złożyłem, skalibrowałem: wszystkie te czynności dziecinnie proste. Ustawianie przemiału, to po prostu kręcenie i słychać klikanie.

Na zjęciach: kubek pełny na mielonkę może być 2 pojemności lub z dziurą i zatyczką (korkiem) do mielenia bezpośrednio do kolby z wypustkami, do  różnych średnic sitek,  też w 2 pojemnościach. Są też dwie nakładki gumowe dla pewniejszego chwytu korpusu.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2020, 12:31:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Grudzień 2020, 12:33:39 »
Dobrze widzę? Ślepe denko od pojemnika jest zaokrąglone  przy podstawie? Jeśli tak, to może nie będzie się przylepiała kawa jak w Je plus.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2020, 12:40:05 wysłana przez pietro »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Grudzień 2020, 12:53:55 »
To masz na myśli?
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Grudzień 2020, 13:18:07 »
Nie :) To drugie, pełne, bez dziurki.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Grudzień 2020, 13:42:08 »
Aaa...
Tu masz cały pojemnik w dwóch pojemnościach, w zależności jak się skręci.
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Grudzień 2020, 14:27:21 »
Czyli zaokrąglone, ciekawe, czy wszystkie K-plus tak mają , czy to jakiś najnowszy model.

Tak patrzę i jednak nie jestem pewien, czy to cień, czy zakrąglenie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Grudzień 2020, 19:01:48 »
Czyli zaokrąglone

Tak jak ten z korkiem spustowym bezpośrednio do kolby.

Parę zdjęć:
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6216
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Grudzień 2020, 22:07:52 »
Tak teraz spojrzałem, że seria K też ma podobną geometrię żaren do Comandante, tylko średnicę większą.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Grudzień 2020, 06:27:40 »
Wątek: 1Zpresso K-plus  (Przeczytany 1968 razy)


Dzisiaj, jak kliknąłem na ten post, to coś mignęło mi w jego tytule : mój rok urodzin! To jakiś znak🤔  Zagram dzisiaj w totolotka, co nie czynię.

Życzę udanego dnia wszystkim Kawoszom!

PS
Jak wygram miliony, to Wam też coś skapnie... daję słowo!
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2020, 06:42:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Grudzień 2020, 18:21:29 »
Ostatnie suche informacje, następne będą już o młynku w akcji,  jak potrafi zmielić ziarna.

Na zdjęciach dwa jednakowe łóżyska (jakiś producent z Singapuru) w korpusie i jedno mniejsze luzem, także trzpień, do którego zamocowany jest stożek, obraca się na trzech łożyskach.

Demontaż zadzior jest łatwy, przy pomocy standardowego metrycznego imbusa, trójki. Mimo wszystko po włożeniu w gniazdo śrubki wyczułem lekki luz, a imbusy mam nowe firmy Wera z Hex - Plus (wklęsłe ścianki). Także proszę uważać i nie odkręcać gorszej jakości imbusami, bo można zniszczyć gniazdo śrubki.

Uwaga na lewe gwinty w korpusie młynka!
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2020, 19:01:26 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Grudzień 2020, 12:31:04 »
Przemiał na  kliku 2,5: szybko poszło i nie dużo siły potrzeba. Retencja plus to co rozsypałem 0,1g! Ten korek spustowy w pojemniku bardzo praktyczny. Najpierw przesypałem
i wymiotłem do  Acaia Portafilter Dosing Cup rozmiar S (abstrahując, cena wysoka, ale adekwatna do jakości, nie wspominając o praktycznej stronie), potem do kolby.

Ziarno miesięczne Java 001, sito VST20, doza 18,8g, czas 27s i  poleciało, trochę ponad 1:3. Jak pamiętam z Ceado miałem 1:2 i było super espresso, ale te też niczego sobie. Jak ktoś lubi ciemniejszy wypał, to na 001 się nie zawiedzie.  Jutro zmniejszę ustawienia w K+ na 2,0.

Edit:
Ręczny młynek, jak dla mnie jest fajny, w takim przypadku: hopper 600g zasypuje do pełna i jak schodzi ok. połowa, znowu dosypuje (docisk). Teraz dosypałem 250g Jawy a niżej mam jaśniej palonego Morgona, więc żona i ja z rana na szybko korzystamy z Ceado a popołudniu można posmakować innej  bawiąc się 1Zpresso 🙂

PS
Nigdzie nie wspomiałem o pożytecznym drobiazgu, gumowej pompce, która była w zestawie.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2020, 13:47:19 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Grudzień 2020, 14:04:22 »
Jak ktoś lubi ciemniejszy wypał, to na 001
No właśnie mi nie podpasowała, ale ja to lubię jaśniejsze. Dla tych co lubią ala Włochy to jak najbardziej również polecam;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi